Receta Gatimi

Logo e Microsoft nuk eshte e re! Ajo eshte e vitit 1995


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24

  Wink Logo e Microsoft nuk eshte e re! Ajo eshte e vitit 1995


  Microsoft sot lajmeroi se do te nderroje logon e vet e cila tashme filloi te paraqitet ne disa pika te caktuara te shitjes te Microsoft. Por dikush qe e ka shikuar kete logo me mire, ka dale ne perfundim se logo nuk eshte e re! Ajo eshte pare edhe me heret ne Microsoft.

  Imazhi me posht qe tani pretendohet te jete logo e re e Microsoft, eshte pare dy here ne nje reklame televizive kur Microsoft ishte ne prag te prezantimit te Windows 95.

  Nje video komerciale e ngarkuar nje nje perdorues "WindowsXpFan" ne vitin 2008:
  dhe video tjeter komerciale  - - - Updated - - -

  Neowin (webfaqe me informacione rreth Teknologjise) ka pyetur Microsoft per ndonje koment ne lidhje me ket dhe nje zedhendes i tyre ka thene:

  "Logoja e re e Microsoft eshte nje evolucion i logos se Microsoft store e cila ishte inspiruar nga flamuri i Windows."

 2. #2
  i/e rregjistruar 35% Maska e aliu
  Anėtarėsimi
  May 2010
  Vendndodhja
  fier shqiperi
  Postime
  639
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  kjo ka lidhje me windows 8 po te shifni ,ne windows ndryshojne dritaret por jo shtepia,

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  34
  Si shume e thjeshtoj Microsoft!

  Tani u kujtua ti japi KISS?"

  Keep It Simple Stupid

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Microsoft eshte duke ndertuar Tablet 7 inēesh
  Nga vaaldr1n nė forum Hardware, Gadget, Elektronikė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 08-11-2012, 06:02 PM
 2. Microsoft konfirmon: Windows 8 RTM eshte gati
  Nga vaaldr1n nė forum Microsoft Windows
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 02-08-2012, 03:49 PM
 3. Si tė aktivizojme windowsin mbasi eshte zbuluar qe eshte kopje
  Nga alfa1993 nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 27-04-2011, 12:40 PM
 4. Mark Zuckerberg ėshtė Njeriu i Vitit
  Nga vaaldr1n nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 15-12-2010, 07:23 PM
 5. Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 18-03-2007, 11:45 PM

Etiketat pėr kėtė Temė