Moda per femije: Dita e pare e shkolles


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 6 prej 6
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Ide Moda per femije: Dita e pare e shkolles

  Receta Gatimi

  Shkolla pothuajse ka filluar dhe si cdo prind, te gjith kane deshire qe femija i tyre te duket me se bukuri ne diten e pare te shkolles. Ne kete artikull do t`ju prezantojme disa modele rrobash per femije te cilat jane perzgjedhur nga Firma dhe Dizajnere te ndryshem per diten e pare te shkolles.  Me Kullen e Eifel ne bluze, vogelushi apo vogelushja juaj me siguri qe do t`i ngrehe te gjitha shikimet mbi te! Bluza e dizajnuar nga Moschino kushton 200 euro.
  Relativisht me lire ne diten e pare te shkolles pershtatet edhe copa simetrike me cmim 50 euro e dizajnuar nga DKNY.
  Nese vogelushja juaj nuk mund te mbaje nje Leopard prej verteti, atehere te pakten nje exemplare klasik nga Koleksioni i Femijeve dizajnuar nga Roberto Cavalli me cmim 155 euro.
  Me 100 euro mund te merrni nje xhingel per vajzat nga shtepia e Ralph Lauren.
  Me siguri me fustanin ngjyre ari nga Baby Dior femija juaj le me shume pershtypje.
  Chloe me 274 euro i mundeson vogelushes tuaj nje hyrje mbreselenese ne Jeten e te rinjeve.
  Me jo me shume se 110 euro femija juaj i bashkangjitet modes "Marine Look" nga Junior Gaultier.
  Cila vajze e vogel nuk ka deshire te luaje "Balerina" ? Versioni i John Gallianos vjen me rreth 90 euro.
  Linja-A e pershtatshme per "Vere e kohes se vjeter" per femrat, vjen nga Burberry me 117 euro.
  Jashtezakonisht i gjalle eshte ky fustan me ujk nga Armani Junior me 100 euro.
  Menyre rigoroze e Colour Blocking me Marni per 205 euro.
  Per princesha sportive, mbase nje Fustan-Jersey nga Fendi per 175 euro.
  Bukur ne roze ? Rykiel Enfant i sjell perseri ne mode vitet e '80-a me cmim per 185 euro.
  Little Marc Jacobs shkon me plot art ne veper. Lulet Cutouts jane inspiruar nga linja e te rriturve.


 2. #2
  ♡ KaFe Pa SHeQeR ♡ Moderator Maska e Mima
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  N'shpi (^_^)
  Postime
  2,568
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  I adhuroj ēunat e mi por nuk vija 200 euro tek nje bluz apo nje pantallone kur e di qe do vine ta laparosur apo te grisur ... lool
  Max kam vene 30 euro tek nje veshje dhe shume jane per aq sa i veshin

 3. #3
  i/e rregjistruar 10% Maska e rrahgegja
  Anėtarėsimi
  Sep 2011
  Postime
  56
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  po po... e maj men tyneherit kur shkojshim n`shkoll i kena pas 1 par aponga e 1 par pantolla qaty sa mos me than po shkojm desh bile ka1her do kusheri i thirrsha me ja mar naj par tesha se sqellojshin gjith qato

 4. #4
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Mima Lexo postimin
  I adhuroj ēunat e mi por nuk vija 200 euro tek nje bluz apo nje pantallone kur e di qe do vine ta laparosur apo te grisur ... lool
  Max kam vene 30 euro tek nje veshje dhe shume jane per aq sa i veshin

  pse mo lol sherraxhinj i paske cunat ti haha qe thua e di qe do vijn te grisur

 5. #5
  ♡ KaFe Pa SHeQeR ♡ Moderator Maska e Mima
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  N'shpi (^_^)
  Postime
  2,568
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga olsii Lexo postimin
  pse mo lol sherraxhinj i paske cunat ti haha qe thua e di qe do vijn te grisur
  loool , normal kan gjak shqiptari

  Sherraxhinj jo dhe aq por duke lujt , laparosen, grisen ...une nuk i ndaloj te perfitojne nga lojrat , keshtu
  te dhemb me pak portofoli

 6. #6
  i/e rregjistruar 35% Maska e aliu
  Anėtarėsimi
  May 2010
  Vendndodhja
  fier shqiperi
  Postime
  639
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  kam dy femije ,se kam problem se cfare do te thoni ju ,por ndjekja e modes me duket paradoks ,per te mos thene mendjemadhesi ,vajta per ti blere disa ndrresa per shkolle femijve ,por cfare tu bleja , na mbyti kina me rrecka ,;.te njejtat rrecka benin di ku 100 eu diku 100leke te reja ,me pak fjale ,mos u rreni shikoni degjoni provoni ,por lerini te tjerat,,,,,,,,,,,,,,,,,t,tehdrop.ne fund te fundit duhen pare mundesite jo deshirat .sepse dhe une mund te thoja qe,do i blej cunit nji ml 3700ccper shkolle

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Foto: Mashkulli i pare qė lindi vetė fėmijė ndahet nga gruaja
  Nga vaaldr1n nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 21-04-2012, 11:58 AM
 2. 102-vjeēarja, nxėnėse e shkollės fillore
  Nga ardona nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 11-01-2011, 06:08 PM
 3. Dita e Premtuar {Dita e Kjametit}
  Nga djal8ove nė forum Bota shpirtėrore
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 21-04-2010, 05:15 PM
 4. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 14-09-2009, 07:52 PM
 5. 1 shtatori, dita e pare e shkolles.
  Nga kuklla nė forum Vogėlushėt Shqiptarė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 01-09-2008, 04:15 PM

Etiketat pėr kėtė Temė