Ajo


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Zemer Ajo

  Receta Gatimi

  U zgjova heret ket' mengjes dhe pash qe ishte dita e mire, thash hajt po dal 1 her... mora kafene me vete, cigaret dhe dola. Ishte ver8 1 dite e bukur saqe te them te drejten, rralle here kisha pare 1 dite te tille ketu! Duke ecur, ne mendje me rrinte vetem Ajo! Kur shikoj, e shoh ate stol, ate stol qe kur e pash ndjeva mall! Me kujtoi menjehere ate pasdite kur isha i ulur aty dhe po flisja me Ate! U ula perseri dhe per 1 here mu duk sikur isha prap ate dite. Nxora telefonin nga xhepi dhe po e shikoj... po shikoj Ate foto, duke shikuar foton i ndjiej edhe ca lot qe po rrjedhin... ndjeva ver8 mall per Ate, saqe me dukej sikur po me mungonte nje pjese e zemres time, nje pjese e imja! Ehhh... qe do ti, lot, kafe, cigare u bo aty... Haha, ne ate gjendje dhe me dilte edhe e qeshura! Me kujtoheshin fjalet e Saj dhe me vinte te qesh, por lotet s`ndalnin... qesh & qaj... do mendoje qe s'isha mire nga koka!
  Ajo me bente te qesh, te qaj, te mendoj, t`a kujtoj, me 1 fjale Ajo me bente te ndihesha une! Isha zhytur aq thelle ne mendime, saqe mendoja qe isha dikund tjeter fare! Me kujtoheshin edhe ato momentet kur behej me nerva por gjithmone me qeshte komplett fytyra kur lexoja dicka prej Saj. Imagjinoja sikur ta shihja ne ate moment... nuk do i kerkoja te me falte, nuk do filloja t`ja lodhja koken me shpjegime, por do ja thoja vetem ate fjale qe Ajo kurr nuk e degjoi nga un ashtu sic e meritonte! Vetem do i thoja qe une te doja gjithmoneee me shpirt & me zemer!!! Sa here e kujtoj ate kohe, ndjiej mall, merzitem, qesh kur i kujtoj fjalet e Saj, por 1 gje qe me vret me se shumti eshte kjo qe une nuk dita t`ja kthej ate dashuri sic Ajo e meritonte! Kjo gje me lendon shume dhe mund te mendosh qe jam me i keqi... njeri pa ndjenja, qe luajta edhe me ndjenjat e Saj, mund te me thuash cdo te zeze... por kurr nuk mund te thuash se ajo cfare kisha brenda ne zemer per Ate nuk ishte e ver8!
  Ajo nuk u' beson me fjaleve te mija, per Tė jam dikush qe e lendoi pamase edhe pse Ajo nuk e meritonte aspak!! Por me beso, u mundova qe ne fillim mos ta lendoja, por e bera e prisha fare... Thjeshte po te ishe Ti aty duke me pare, edhe vetem per 1 sekonde, do ta kuptoje se cfare u mundova te t`shpreh, do ta kuptoje qe ne zemren time hyre dhe mbete vetem Ti.

 2. #2
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  17
  Sa shkrim i bukur....dashuria thone se te bene poet...shkrimtar...hahahahhaa

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  nga1her po dilkan disa fjale nga fundi i zemres...

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Etiketat pėr kėtė Temė