Firefox mbush 10 vjet!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 5 prej 5
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Smile Firefox mbush 10 vjet!

  Receta Gatimi


  Ishte data 23 Shtator 2002 kur Phoenix 0.1 ishte leshuar. Disa muaj me vone emri u nderrua ne favor te Firebird, sepse prodhuesit te BIOS-eve Phoenix Technologies nuk i pelqeu ta shohe emrin e vet ne shfletuesin me burim te hapur te Mozillas. Megjithate komunitetit nuk i pelqeu as Firebird sepse ishte dhe eshte akoma nje baze e te dhenave e cila mbane kete emer.

  Keshtu ne fillim te 2004 Mozilla e ndryshoi emrin ne Firefox. Nga fundi i vitit u leshua versioni 1.0 sebashku me nje faqe te plote reklame ne New York Times.



  Firefox u be i popullarizuar duke ju falenderuar Internet Explorer 6 te Microsoft, i cili nuk mori azhornime te rendesishme per disa muaj. Sidoqofte, Firefox u prezantoi shume njerezeve tab-et, RSS-lexuesit ne shiritin kujtesor (bookmark bar), tema (themes) dhe shtojca (extensions). Ne vitin 2008 Firefox ishte shkarkuar 500 milion here dhe poashtu krijoi nje rekord me versionin 3.0 disa muaj me vone, me "Me se shumti shkarkime te nje aplikacioni softwar-ik brenda 24 oreve" duke u bazuar tek rekordet boterore te Guiness.

  Nga fundi i 2011 Google Chrome e tejkaloi Firefox ne termat e perdorimit boteror. Sot, perafersisht 23% e te gjith perdorueseve Desktop e shfletojne internetin me Firefox, duke e bere ate shfletuesin e trete me te perdorur sipas StatCounter. Internet Explorer radhitet ne vendin e dyte me 33% dhe Google Chrome ne vendin e pare me 34%.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Urime, Firefox

  haha na u be si njeri!

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Dikur me ka pelqyer firefox shum, por me kalimin e kohes filloi te me shfaq probleme! Kam ca kohe (mbase 6 muaj...) qe kam kaluar ne Chrome dhe po me pelqen (:

  btw; Ishalla rritet me prind

 4. #4
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  pse ta uroj un firefox-in....se mos me ka uruar mua

  hajde dhe 100 ishalla

 5. #5
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Edhe 100 po cne qe nuk na ftoj neve

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Short Message Service (SMS) mbush 20 vjet
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 01-12-2012, 05:17 PM
 2. Facebook mbush tetė vjet, ja historiku
  Nga abdullah92 nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 06-02-2012, 06:06 PM
 3. Qeni me i vjeter ne bote mbush 21 vjec
  Nga Kliton nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 22-06-2009, 02:15 PM
 4. Telefoni Celular mbush 35 Vjeē
  Nga ReniX nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 07-04-2008, 05:55 PM
 5. Tinka Kurti mbush 75 vjec
  Nga Altin111 nė forum Elita kombėtare
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 20-12-2007, 12:41 PM

Etiketat pėr kėtė Temė