Receta Gatimi

Ja ēmimet qe paguan Google per Chrome ne ēdo difekt


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36

  I Habitur Ja ēmimet qe paguan Google per Chrome ne ēdo difekt

  Google ka publikuar nje version te ri stabel per Chrome duke perfshire shume korigjime te ndryshme. Shume nga keto vijne nga programues te ndryshem mbare botes dhe qe paguhen sipas shkalles se problemit qe gjejne.

  Ja disa ēmime dhe difekti ne anglisht:

  • [$10000] UXSS in frame handling. Credit to Sergey Glazunov.
  • [$5000] Windows kernel memory corruption. Credit to Eetu Luodemaa and Joni Vähämäki, both from Documill.
  • [$5000] UXSS in v8 bindings. Credit to Sergey Glazunov.
  • [$2000] DOM tree corruption with plug-ins. Credit to Chamal de Silva.
  • [$1000] Buffer overflow in SSE2 optimizations. Credit to Atte Kettunen of OUSPG.
  • [$1000] Out-of-bounds write in Skia. Credit to Atte Kettunen of OUSPG.
  • [$1000] Use-after-free in onclick handling. Credit to Atte Kettunen of OUSPG.
  • [$1000] Use-after-free in SVG text references. Credit to miaubiz.
  • [$1000]Crash in graphics context handling. Credit to Sławomir Błaże
  • [Mac only] [$1000]Integer overflow in WebGL. Credit to miaubiz.
  • [$500] Browser crash with extensions and modal dialogs. Credit to Nir Moshe.
  • [$500] DOM topology corruption. Credit to pawlkt.
  • [$500] Out-of-bounds read in Skia. Credit to Atte  Nese keni pasion ēmontimin (e programeve) futjuni punes dhe siguroni pushimet e arshme verore!

 2. #2
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  27
  po pagujka goxha do, por fiton me shume se aq kuptohet!

  Btw ky versioni i ri i Chrome qe ka dale me duket me i pershtatshem ne lundrim!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Problem me Google Chrome
  Nga nolito5000 nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 10-02-2012, 06:49 PM
 2. Problem me Google Chrome
  Nga Xhaxha nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 27-11-2011, 08:11 PM
 3. Google prezanton Chrome OS
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 09-12-2010, 08:54 PM
 4. Google avancon Androidin me Voice Actions dhe Google to Chrome
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-08-2010, 11:49 AM
 5. Google Chrome 4.0
  Nga MAJDI nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 02-02-2010, 06:37 PM

Etiketat pėr kėtė Temė