Femijet Jetim


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 24
 1. #1
  i/e rregjistruar 10% Maska e narkoza
  Anėtarėsimi
  Sep 2012
  Vendndodhja
  A, A
  Postime
  28
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Femijet Jetim

  Receta Gatimi

  sa prej jush eshte dakort qe te ndimojme femijet jetime e nqs keni deshire na ndihmoni me fushata bamiresie

 2. #2
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga narkoza Lexo postimin
  sa prej jush eshte dakort qe te ndimojme femijet jetime e nqs keni deshire na ndihmoni me fushata bamiresie
  po cfar ben ti kjo teme nuk ka te bej asgje me ket se thua ti !meqe jam ketu mir se ke ardhe narkoza.

 3. #3
  i/e rregjistruar 10% Maska e narkoza
  Anėtarėsimi
  Sep 2012
  Vendndodhja
  A, A
  Postime
  28
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  flm po kjo teme per mua ka shume rendesi mua me vjen shume keq per keta femije qe nuk kane mbeshtetje

  - - - Updated - - -

  flm po kjo teme per mua ka shume rendesi mua me vjen shume keq per keta femije qe nuk kane mbeshtetje

 4. #4
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  merja lenes ,jepja prenes hahahaaa

 5. #5
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga narkoza Lexo postimin
  flm po kjo teme per mua ka shume rendesi mua me vjen shume keq per keta femije qe nuk kane mbeshtetje

  - - - Updated - - -

  flm po kjo teme per mua ka shume rendesi mua me vjen shume keq per keta femije qe nuk kane mbeshtetje
  po mir hape nje teme tille asgje nuk ka te keqe, vetem shko te nenforumi i duhur.

 6. #6
  i/e rregjistruar 10% Maska e narkoza
  Anėtarėsimi
  Sep 2012
  Vendndodhja
  A, A
  Postime
  28
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  ok une jam anetar i ri ne kete faqe

 7. #7
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  edhe nese do te besh sensibilizim ,ka me qindra mundesi ,,edhe nese do te besh donacion ka me qindra mundesi ...
  mjafton te kesh vullnet !!!!!

 8. #8
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga narkoza Lexo postimin
  sa prej jush eshte dakort qe te ndimojme femijet jetime e nqs keni deshire na ndihmoni me fushata bamiresie
  si mund tju ndihmojme ? mua me pelqejn shum kto aktivitete ...

 9. #9
  i/e rregjistruar 10% Maska e narkoza
  Anėtarėsimi
  Sep 2012
  Vendndodhja
  A, A
  Postime
  28
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  nqs do kesh deshire mund te kontaktojme bashke ose te bledhim fonde rroba e gjera te tjera

 10. #10
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga narkoza Lexo postimin
  nqs do kesh deshire mund te kontaktojme bashke ose te bledhim fonde rroba e gjera te tjera
  Shum me vend , por per ku shkojn keto donacione?

 11. #11
  i/e rregjistruar 10% Maska e narkoza
  Anėtarėsimi
  Sep 2012
  Vendndodhja
  A, A
  Postime
  28
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  keto shkojne te femijet jetime kudo qe jane

 12. #12
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga landi i Lexo postimin
  merja lenes ,jepja prenes hahahaaa
  Fixx!!

 13. #13
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14
  Ne shkoder nje shoke bashke me disa te tjere bene nje mbledhje fondesh ne qytetin e shkodres per kryqin e kuq shqiptar pasi mblodhen fonde nga qytetaret i kishin ndare 18000 lek te reja ne 5 pjese xD

  narkoza
  asgje personale plako ;P

 14. #14
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga narkoza Lexo postimin
  nqs do kesh deshire mund te kontaktojme bashke ose te bledhim fonde rroba e gjera te tjera
  ooooooo me shum qejf te betohem . Me zi e prisja nje rast te till !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  me fol me gjer te lutem ...

 15. #15
  i/e rregjistruar 35% Maska e aliu
  Anėtarėsimi
  May 2010
  Vendndodhja
  fier shqiperi
  Postime
  639
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  JETIME thua ti ,por ka shume lloje jetimesh ne ket bote ,psh nga mendja nga shoqeria et,et,et, kam qen dhe jam i gatshem ti ndihmoj sado pak keto lloj shtresash por,cfar te bej kur vete zoti i ka lene jetime.

  - - - Updated - - -

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga aliu Lexo postimin
  JETIME thua ti ,por ka shume lloje jetimesh ne ket bote ,psh nga mendja nga shoqeria et,et,et, kam qen dhe jam i gatshem ti ndihmoj sado pak keto lloj shtresash por,cfar te bej kur vete zoti i ka lene jetime.
  une kam qene gati gjithmone ,i ndihmoj sado pak ne punen time te perdirditshme

  - - - Updated - - -

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga aliu Lexo postimin
  JETIME thua ti ,por ka shume lloje jetimesh ne ket bote ,psh nga mendja nga shoqeria et,et,et, kam qen dhe jam i gatshem ti ndihmoj sado pak keto lloj shtresash por,cfar te bej kur vete zoti i ka lene jetime.

  - - - Updated - - -


  une kam qene gati gjithmone ,i ndihmoj sado pak ne punen time te perditshme  - - - Updated - - -

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga aliu Lexo postimin
  JETIME thua ti ,por ka shume lloje jetimesh ne ket bote ,psh nga mendja nga shoqeria et,et,et, kam qen dhe jam i gatshem ti ndihmoj sado pak keto lloj shtresash por,cfar te bej kur vete zoti i ka lene jetime.

  - - - Updated - - -


  une kam qene gati gjithmone ,i ndihmoj sado pak ne punen time te perdirditshme

  - - - Updated - - -  per moderatoret

 16. #16
  i/e rregjistruar 10% Maska e narkoza
  Anėtarėsimi
  Sep 2012
  Vendndodhja
  A, A
  Postime
  28
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  ne themi te mlidhemi te gjithe sebashku e te ngreme zerin per keta femije pse jo te jemi ne qe ti ndimojme

 17. #17
  curva sud....... Autorė Maska e 3r1k0
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Vendndodhja
  Tirana Albania
  Postime
  1,081
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga narkoza Lexo postimin
  ne themi te mlidhemi te gjithe sebashku e te ngreme zerin per keta femije pse jo te jemi ne qe ti ndimojme
  nisma eshte per tu pershendetur........por.......
  Ju kush jeni?
  A keni ndonje konto bankare per kete pune?
  Si mund te beheni te besueshem? etj etj etj etj ..............

  PS.........me fal po me ate nickname qe ke vendosur nuk ke per te bere hajer

 18. #18
  Daddy's Girl <3 35% Maska e bessy
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Postime
  678
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Ka shume organizata qe nuk jane shteteror dhe nuk kane arsye per fitim ( sic eshte shtepia e femis dhe te tjera )
  Me kete teme po merem edhe une kete kohe , edhe tani me ka ngelur te kaloj ne intervista te tjera ( do te shofin psikolog qe te sigurohen caf personi vejn ne shtepi )
  Kane shume nevoj per njerz dhe jo vetem per lek , duan njerez sic
  * dike qe te shoqeroj femijte ne spitale ( ketu kane nevoje jasht mase )
  * per ti ndimuar femijte me mesime ( nese nje femi eshte i dobet ne matematik , 1 here ne jave munde te shkosh edhe ti beshe mesim ) por ketu duhet te jesh i sigurte qe deri ne funde te vitit mos ta nderpresesh ( se ndihen keqe ) sikur edhe nje here tjeter po i lejne
  * pershembull dikush duhet te shkoje te mari notat e tyre ne shkolle
  * nese ke nje zanat mund te shkosh te besh mesime (pershembull muzik, kompjuter )
  * te pastrosh , gatuash ( ketu jane mosha te mellaja )
  * te lajmerojne kur ju duhet dicka , nuk je i detyruar por nese e ke mundesine ,shkon.
  keto organizata nuk kane edhe shume nevoje per rroba ( se sado ka njerz edhe firma qe ndimojne )
  Nese don te japesh rroba mund ti coshe ne kishe ose xhami edhe ato ja japin njerve qe jane ne familje por nuk kane leke ( ketyre me te vertet ju duhen rrobat )
  bravo per temen

  - - - Updated - - -

  aaaaaaaaa........... edhe dicka tjeter qe harrova
  per ato qe duan te ndimojne
  mos kujtoni se do te kalojne mire duke ndimuar
  duhet te keshe durim edhe stomak te forte
  shumica e femive jane keqtrajtuar ne jeten e tyre
  edhe nuk i kane besim shume njerzve
  Duhet te jesh shume i vendosur dhe shpirt fort nese don te vazhdosh , duhet ti kuptosh arsyen pse mund te sillen keq ose jane te mbyllur ne veteveten .
  Nesi jeni persona nevrik , me teka ose ju ngel hatri , mos harxhoni kohen kot .
  POr filloni dhe mbrapa shikoni nese doni te vazhdoni apo jo

 19. #19
  i/e rregjistruar 35% Maska e aliu
  Anėtarėsimi
  May 2010
  Vendndodhja
  fier shqiperi
  Postime
  639
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga bessy Lexo postimin
  Ka shume organizata qe nuk jane shteteror dhe nuk kane arsye per fitim ( sic eshte shtepia e femis dhe te tjera )
  Me kete teme po merem edhe une kete kohe , edhe tani me ka ngelur te kaloj ne intervista te tjera ( do te shofin psikolog qe te sigurohen caf personi vejn ne shtepi )
  Kane shume nevoj per njerz dhe jo vetem per lek , duan njerez sic
  * dike qe te shoqeroj femijte ne spitale ( ketu kane nevoje jasht mase )
  * per ti ndimuar femijte me mesime ( nese nje femi eshte i dobet ne matematik , 1 here ne jave munde te shkosh edhe ti beshe mesim ) por ketu duhet te jesh i sigurte qe deri ne funde te vitit mos ta nderpresesh ( se ndihen keqe ) sikur edhe nje here tjeter po i lejne
  * pershembull dikush duhet te shkoje te mari notat e tyre ne shkolle
  * nese ke nje zanat mund te shkosh te besh mesime (pershembull muzik, kompjuter )
  * te pastrosh , gatuash ( ketu jane mosha te mellaja )
  * te lajmerojne kur ju duhet dicka , nuk je i detyruar por nese e ke mundesine ,shkon.
  keto organizata nuk kane edhe shume nevoje per rroba ( se sado ka njerz edhe firma qe ndimojne )
  Nese don te japesh rroba mund ti coshe ne kishe ose xhami edhe ato ja japin njerve qe jane ne familje por nuk kane leke ( ketyre me te vertet ju duhen rrobat )
  bravo per temen

  - - - Updated - - -

  aaaaaaaaa........... edhe dicka tjeter qe harrova
  per ato qe duan te ndimojne
  mos kujtoni se do te kalojne mire duke ndimuar
  duhet te keshe durim edhe stomak te forte
  shumica e femive jane keqtrajtuar ne jeten e tyre
  edhe nuk i kane besim shume njerzve
  Duhet te jesh shume i vendosur dhe shpirt fort nese don te vazhdosh , duhet ti kuptosh arsyen pse mund te sillen keq ose jane te mbyllur ne veteveten .
  Nesi jeni persona nevrik , me teka ose ju ngel hatri , mos harxhoni kohen kot .
  POr filloni dhe mbrapa shikoni nese doni te vazhdoni apo jo
  ketu ne shqipni cdo behet per te fituar ,por te paktem ndihma sociale fillon psh me mua, kam ne lagje dy persona qe mua me duket e arsyeshme ti ndihmoj ,dua dhe i ndihmoj ,por shoqatat jane per mot jo per sot ,

 20. #20
  Daddy's Girl <3 35% Maska e bessy
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Postime
  678
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga aliu Lexo postimin
  ketu ne shqipni cdo behet per te fituar ,por te paktem ndihma sociale fillon psh me mua, kam ne lagje dy persona qe mua me duket e arsyeshme ti ndihmoj ,dua dhe i ndihmoj ,por shoqatat jane per mot jo per sot ,
  Thjesht shkruajta me shume informacione
  Un jam me nje mendim me ty , edhe e dije shume mire si eshte te keshe nevoje edhe te kesh njerz qe te ndimojne
  edhe ne kemi qene dikur ne nje situat shume te veshtir qe sa edhe ushqimet na i sillte gjyshja , por jeta i ka keto gjera
  Une deri ne gjimnaz me rroba te falura kame qene gjithmone , edhe u gezoja jasht mase sa here me sillnin rroba , e vlersoja ( se ka njerz qe e kane per ofendim )
  Nese do te ndimosh dike qe ke afer beje , por vertetou qe e done ndimen tate , nese sdon mos u lodh kot
  naten

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Sa na pelqejne femijet
  Nga ardona nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 39
  Postimi i Fundit: 09-05-2012, 06:18 PM
 2. Sporti pėr fėmijėt
  Nga ardona nė forum Vogėlushėt Shqiptarė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 07-01-2011, 08:34 PM
 3. Pse gėnjejnė fėmijėt?
  Nga Altin111 nė forum Vogėlushėt Shqiptarė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 24-05-2009, 01:18 PM
 4. Nje sit interesant per femijet
  Nga genocid nė forum Vogėlushėt Shqiptarė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 17-04-2009, 06:17 PM
 5. Femijet :) :)
  Nga Altin111 nė forum Vogėlushėt Shqiptarė
  Pėrgjigje: 26
  Postimi i Fundit: 26-02-2008, 02:24 PM