Interesimi per Windows 8, pesė herė mė i vogel sesa pėr Windows 7


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 5 prej 5
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Wink Interesimi per Windows 8, pesė herė mė i vogel sesa pėr Windows 7

  Receta Gatimi

  Ne Tetor do te prezantohet Sistemi i ri Operativ i Microsoft, Windows 8. Interesimi per Sistemin Operativ ne krahasim me paraardhesin e tij eshte dukshem me i ulet.


  Edhe dy jave Microsoft do te ofroje nje version te ri te Sistemit te vet Operativ. Sipas te dhenave te analisteve te Net Applications, interesimi ne pasardhesin e Windows 7 eshte dukshem me i ulet. Numrat e perdorur ne studim ishin pershtatur me Sistemet te cilat do te vijne me Windows 8 si te parainstaluar. Kjo jep nje imazh te perdorueseve te cilet e kane shikuar vete Windows 8.

  Ne krahasim me paraardhesin i cili pak jave para lansimit u instalua ne 1,64 per qind te PC-ve me Windows, interesimi ne Windows 8 ka rene me 0,33 per qind dukshem. Megjithese Microsoft akoma nuk ka filluar shitjen zyrtare te Sistemit Operativ, zhvilluesit, Specialistet e IT-se (Informatikes) dhe firmat mund ta perdorin Windows 8 qe nga muaji Gusht ne versionin final te tij.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  eshte mese e vertet! Per Win 7 ishin te gjithe me Beta te instaluar si Sistem Kryesor! Me win 8 asnjeri apo kalon!

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Un e kam instaluar ne Laptop dhe po funksionon mire... me i shpejte, normal edhe per arsyen qe nuk ka shum programe te instaluara, por qe te them te drejten po me pelqen!

  Ne Desktop jam ne dileme e siper...

 4. #4
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Per me teper se i shpejt! A eshte praktik?

 5. #5
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Eshte! Tek Windows Explorer ose File Explorer tani, mund te veprosh shum me shpejt & me lehte sesa ne Windows 7! Kerkimi i aplikacioneve behet shum shpejt, hapja e tyre gjithashtu, nuk ka errore, crashes (perplasje) dmth "Stopped Working" sikur ne Windows 7 nga1her me ndo1 aplikacion te caktuar, me 1 fjale per Laptop eshte IDEAL!

  Per Tablet spo flas fare se nenkuptohet ajo

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 31-10-2014, 01:28 PM
 2. Pese Tablet me Windows 8 Arm ne Tetor
  Nga vaaldr1n nė forum Microsoft Windows
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 20-03-2012, 01:13 AM
 3. Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 07-02-2012, 06:29 PM
 4. Windows 7 grabit mbi pesė pėr qind tė tregut
  Nga aurel nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 27-11-2009, 04:39 PM

Etiketat pėr kėtė Temė