Kryeministri Anglez hap faqen e vet ne Twitter


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Smile Kryeministri Anglez hap faqen e vet ne Twitter

  Receta Gatimi

  Kryeministri Anglez David Cameron qe prej fundjaves tani eshte zyrtarisht aktiv ne mikro-blogun socjal Twitter.


  Twitter ne Angli e ka pershendetur nje anetare te ri, Prominent (VIP). Kryeministri konservator Anglez prej te shtunes mund te gjendet ne Twitter permes @David_Cameron dhe i pershendeti edhe ekipin e mikro-blogut socjal me "Ju premtoj qe nuk do te bej shume cicerime". Cameron eshte anetari i 370 i Parlamentit Anglez i cili eshte aktiv ne Twitter. Gjithsej Parlamenti ka 650 anetare. Pas gati 2 ditesh Cameron ka mbledhur 290.000 ndjekes (follower). Ed Miliband i partise punes (Labour Party) eshte perdoruesi me i suksesshem me gati 170.000 ndjekes (follower) nga Anetaret e Parlamentit Anglez te cilet jane aktiv ne Twitter.

  Sipas Twitter, 70% e qeverive te botes jane aktivizuar ne Twitter.

  Top 10 perdoruesit e qeverive te botes ose Chef-at e shteve te cilet jane aktiv ne Twitter:

  1. Barack Obama, @BarackObama

  2. Hugo Chįvez Frķas, @chavezcandanga, Venezuela

  3. Rania Al Abdullah, @QueenRania, Jordania

  4. Abdullah Gül, @cbabdullahgul, Turqia

  5. Recep Tayyip Erdoğan, @RT_Erdogan, Turqia

  6. Įlvaro Uribe Vélez, @AlvaroUribeVel, Kolumbia

  7. Dmitri Medwedew, @MedvedevRussia, Rusia

  8. HH Sheikh Mohammed, @HHShkMohd, Dubai, Emiratet e Bashkuara Arabe

  9. Noynoy Aquino, @noynoyaquino, Filipina

  10. Mohd Najib Tun Razak, @NajibRazak, Malaysia

 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Po Sala jon ka

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Saliu eshte me "nofk!" ruan Edin ēfare shkruan haha!

  tashme eshte mjet shume i shpejt per te komunikuar me "masen"!

 4. #4
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  Saliu eshte me "nofk!" ruan Edin ēfare shkruan haha!

  tashme eshte mjet shume i shpejt per te komunikuar me "masen"!
  shum e ver8!

  Mua me pelqen me shum se facebook!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Probleme me faqen e Facebook-ut dhe Twitter
  Nga anonymus nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 31-12-2012, 08:38 PM
 2. Cifti anglez do te martohet 30 here
  Nga labja nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 19-06-2011, 09:38 PM
 3. Twitter dėshiron tė dijė arsyen e moskalimit nė New Twitter
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 17-02-2011, 07:22 PM
 4. Kryeministri mbetet pa punė
  Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 29-11-2009, 09:25 AM
 5. Policia pengon minatorėt tė hyjnė nė Kryeministri
  Nga aurel nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-11-2009, 07:14 PM

Etiketat pėr kėtė Temė