Mozilla leshon Firefox 16


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 8 prej 8
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Smile Mozilla leshon Firefox 16

  Receta Gatimi

  Mozilla e ka vene ne dispozicion per shkarkim versionin final te Firefox 16. Versioni i ri i Firefox pervec tjerash ka marre rregullime te vrimave (bugs) sidhe disa permiresime te tjera.


  Versioni i ri i Firefox per momentin eshte i disponueshem per shkarkim vetem nga serveret e Mozillas, ndersa leshimi zyrtar pritet te behet ne oret ne vazhdim. Me Firefox 16 zhvilluesit kane rregulluar disa vrima dhe mbi te gjitha kane sjelle edhe permiresime ne perkrahjen e Mac OS X Lion dhe per here te pare i kane dhene shfletuesit nje perkrahje per Web-Apps (Windows, Mac & Linux) te cilat ne te ardhmen mund te merren permes Firefox Marketplace i cili se shpejti do te filloje. Web-Apps (aplikacionet e web-it) te leshuara permes Mozilla Marketplace do te perdorin HTML5, CSS3, Javascript dhe Web-APIs te reja te rekomanduara nga Mozilla.

  E re ne Firefox 16 eshte edhe Incremental Garbage Collector, i cili do te optimizoje menaxhimin e ruajtesit ne Javascript dhe te permiresoje shpejtesine e reaksionit dhe performancen e shfletuesit. Incremental Garbage Collector sipas zhvillueseve do te jete aktiv cdo pese sekonda dhe do te jape perseri hapsire te lire, e cila nuk do te jete me e nevojshme nga programet Javascript.


  Shkarko Mozilla Firefox 16.0 per Windows | 17.4MB
  Redaktuar pėr herė tė fundit nga vaaldr1n; 10-10-2012 mė 02:01 PM. Arsyeja: link

 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Sa koh kam pa perdor Firefox , por kete versionin do ta mar

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Mozilla po i kalon versionet si pa te keq, por nuk po shof ndronje ndryshim. Perkundrazi nga Chrome qe ndron ndonje ikon!

 4. #4
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga MAJDI Lexo postimin
  Sa koh kam pa perdor Firefox , por kete versionin do ta mar
  edhe une si ti!

  Dje e mora dhe po me pelqen

 5. #5
  Postues Nderi Lirenti-Addicted Maska e TraHaNa
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Postime
  1,532
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  KUJDES!!!

  Kodi:
  https://blog.mozilla.org/security/2012/10/10/security-vulnerability-in-firefox-16/
  Redaktuar pėr herė tė fundit nga vaaldr1n; 11-10-2012 mė 05:57 PM. Arsyeja: link ne CODE!

 6. #6
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  jo e heka me rroj e mo nuk e instaloj!!

 7. #7
  Postues Nderi Lirenti-Addicted Maska e TraHaNa
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Postime
  1,532
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13

 8. #8
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Wee ca po ben keshtu Mozilla!  Disa Security Vulnerability ne Firefox 16

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Mozilla leshon Facebook Messenger per Firefox (video)
  Nga vaaldr1n nė forum Hardware, Gadget, Elektronikė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 04-12-2012, 01:13 AM
 2. Mozilla leshon Firefox 12
  Nga vaaldr1n nė forum Software - Programe pėr Kompjuter
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 23-04-2012, 06:16 PM
 3. Mozilla lanson Firefox 4 !
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 21-03-2011, 04:28 PM
 4. Lansohet Mozilla Firefox 3.6.3
  Nga Kliton nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 04-04-2010, 10:03 AM
 5. Lėshohet Mozilla Firefox 3.5.5
  Nga Kliton nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 10-11-2009, 04:31 PM

Etiketat pėr kėtė Temė