Si tė dalloni mashtrimet nė Facebook


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Thumbs up Si tė dalloni mashtrimet nė Facebook

  Receta Gatimi


  Shanset janė tė mėdha qė ju keni qenė tė viktimizuar nga mashtrimet nė Facebook. Disa nga kėto mashtrime pėrfshijnė, lajme si “Facebook-u do tė fillojė tė kėrkoj para pėr regjistrim dhe premton mėnyra pėr vazhdimin e pėrdorimit pa pagesė”.

  Ky mashtrim ka vite qė dėgjohet dhe shikohet. Tashmė qė pėrdoruesit e Facebook-ut janė mbi 1 miliardė, do tė vazhdojė qė tė tėrheqė sulmues tė ndryshėm tė cilėt mundohen tė pėrfitojnė nga viktimizimi i tė tjerėve. Kėtu ka disa mėnyra pėr shmangien e kėtyre mashtrimeve.

  Mashtrimet online ndahen nė tri kategori: oferta pa pagesė, lajme skandaloze dhe gjėra tė reja pėr Facebook.

  Mashtrimet nė Facebook janė tė shumėllojshme

  Gjatė vitit tė kaluar, pėrdoruesit e Facebook-ut, kanė marrė oferta tė ndryshme qė nga udhėtime pėr nė Disneyland deri tek iPad falas.

  Nėse nuk e gjeni lajmin ose ofertėn nė faqen zyrtare tė Facebook-ut, ose nė faqen zyrtare tė Internetit, mos e besoni. Gjithashtu mashtrime mund tė jenė linqe tė cilat kėrkojnė tė bėsh “Like” nė mėnyrė qė tė shikosh njė video.

  Gjithashtu mos klikoni nė foto qė duken si video. Mbi tė gjitha shmangni ēdo gjė qė fillon me "OMG", ose “Shokuese”, ku vetėm do tė klikoni nė disa faqe dhe pastaj nuk do tė shihni fare videon.

  Gjithashtu mashtruesit pėrdorin aftėsi tė cilat nuk i ka Facebook-u, ku ju bėjnė tė instaloni njė aplikacion p.sh ndryshimi i ngjyrės sė Facebook-ut, pas shkarkimit tė tė cilit ju do tė shkarkoni njė virus nė vend tė asaj qė pritėt. Gjithashtu ju mund tė shikoni tek HoaxSlayer pėr tė parė nėse janė mashtrime apo jo.

  Burimi: PCWorld Albanian!

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Eh sa veta kane rene viktima! Duke filluar nga divorci, llogarit bankare etj!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Facebook prezanton "Facebook Card" (foto)
  Nga vaaldr1n nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 02-02-2013, 02:10 PM
 2. Facebook do te prezantoje sherbimin e ri "Facebook-Gifts"
  Nga vaaldr1n nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 19-10-2012, 10:05 PM
 3. Facebook?
  Nga ReniX nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 19
  Postimi i Fundit: 28-03-2011, 08:07 PM
 4. Facebook prezanton Facebook Questions
  Nga vaaldr1n nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 28-03-2011, 09:49 AM
 5. Facebook nuk shitet!
  Nga vaaldr1n nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 10-12-2010, 04:27 PM

Etiketat pėr kėtė Temė