Icik ndim ?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 13 prej 13
 1. #1
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

  Icik ndim ?

  Receta Gatimi

  Motra ime ka ndertu shtepi te Repor esht ne hall!? cfar ngjyre te ly nga jasht dhe deshiron ti bej ca ndryshime me ngjyra, tani ajo kerkon ndim si ta punon ne Photoshop ?qe te percaktohet ne cfar kendi i bien ngjyrat me mir .

 2. #2
  Postues Nderi Lirenti-Addicted Maska e TraHaNa
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Postime
  1,532
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  ik mer katalogun e ngjyrave qe ne baze te kodit te marresh dhe bojen e sakte

  mos u ngatero me photoshop etj se pastaj shtepise si ben dot fill si ne photoshop ;p

 3. #3
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Jo ajo don ta shikoj njher ne photoshop si duket ne cfar kendi ti qes ngjyra? ka shtepi te madh dhe don njher ta shikoj ne kompjuter si do duket me ato ngjyra, nuk eshte problemi te boja po ku ti vendos.

 4. #4
  curva sud....... Autorė Maska e 3r1k0
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Vendndodhja
  Tirana Albania
  Postime
  1,081
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Qe ti punosh ne photoshop te duhet te kesh njohuri mbi programin dhe nuk eshte e lehte.Prandaj me mire lere kete punen e photoshopit.
  Po qe se te duhet te shikosh si kombinohen ngjyrat me te lehte e ke me paint qe ke ne windows ose me pak njohuri mund ti besh edhe me publisher.
  Ose nese ke njohuri programi me i mire eshte autocad

 5. #5
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14
  Kodi:
  http://www.fisiko.info/menu3.aspx
  Provoje me disa kombinime online, Kariko fotot e mureve te dhomes qe do te japesh boje dhe bej disa prova, per fasaden e jashtme do te shkonte perfekt 1 kombinim e Verdhe me te bardhe ose Roze-Bardhe dhe Portokalli-Bardhe, by Bojaxhiu

 6. #6
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26
  Provo ate qe te ka thene Arjoli,ajo eshte ideja me e mire.

 7. #7
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Nuk eshte problemi te ngjyrat po deshiron ajo te shikon ne cilen pjes*kend i bien ngjyrat se ajo deshiron me mir ......se di se jam e kjart?Ajo deshiron ti kombinoj 3 lloj ngjyra mos ti ik te bardhes banane dhe oranzh.

 8. #8
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14
  Une nuk po kuptoj , vendoset nga te zotet e shpis se ne cilen faqe te murit shkone filan ngjyre

 9. #9
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Arjol Lexo postimin
  Une nuk po kuptoj , vendoset nga te zotet e shpis se ne cilen faqe te murit shkone filan ngjyre
  Po pra Ata duan ta shikoj ku i bien me mir ngjyrat ne cfar pjes te shpis se eshte shtepi e madhe e kan vendOs me 3 lloj ngjyra ta lyajn
  Nuk po din ku duket me mir se i shkon ngjyra dhe duan ta shikoj njeher si duket ta punojn ketu ne pc pastaj te fillojn me punen.

  Arjol ti meqe qenke bojagji mund te kuptosh cfar kerkon pronari!

 10. #10
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14
  Ajo adresa qe te tregova ben pikerisht ate pune


  Gjithsesi keto kombinime kam hasur me shpesh ne shume apartamente

 11. #11
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Arjol Lexo postimin
  Ajo adresa qe te tregova ben pikerisht ate pune


  Gjithsesi keto kombinime kam hasur me shpesh ne shume apartamente
  Arjol shum faliminderi per ndimen, po ka shiku ate linkun tani e ka me te let edhe pse ajo deshironte vete te punon dhe te shikoj si do duken ato kende pjes te shtepi se do bene me ngjyra te ndryshme(kuptohet jo me shum se me 3 lloj ngjyra do luaj.

 12. #12
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  icik ndim nuk jap une po deshe shum

 13. #13
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga olsii Lexo postimin
  icik ndim nuk jap une po deshe shum
  hahaha po per fillim ishte icik pastaj kuptohet !

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Kerkoj ndim ne MSN?
  Nga Erinaa nė forum Tė ndihmojmė njėri-tjetrin
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 07-12-2010, 05:16 PM