Receta Gatimi

25 fjalėkalimet mė tė kėqija tė 2012-es


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 9 prej 9
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  27

  Bug 25 fjalėkalimet mė tė kėqija tė 2012-es


  “SplashData”, e cila merret me aplikacionet pėr menaxhimin e fjalėkalimeve, ka bėrė publike listėn vjetore tė “fjalėkalimeve mė tė kėqija”, tė hartuar nga fjalėkalimet mė tė zakonshme tė postuara nga hackers-at.

  Treshja e parė nė listė, “password”, “123456” dhe “12345678”, nuk ka ndryshuar qė prej vitit tė kaluar. Disa tė reja janė “jesus”, “ninja”, “mustang”, “password1” dhe “welcome”. Fjalėkalimet e tjera thjesht sa kanė kėmbyer vendet mes tyre nė kėtė listė. Por, fjalėkalimi mė surprizues nga tė rinjtė ėshtė pikėrisht “welcome”.

  “Kjo tregon se njerėzit nuk kanė ndryshuar ende fjalėkalimet standarde”, tha shefi ekzekutiv Morgan Slain pėr “Time Tech”. “Nuk duhet shumė kohė pėr tė krijuar njė fjalėkalim tė ri”.

  Nė pėrgjithėsi, njerėzit duhet tė kenė fjalėkalime tė ndryshme pėr llogari tė ndryshme. Pėr ta bėrė mė tė thjeshtė mbajtjen mend tė tė gjithave prej tyre, Slain sugjeron qė njerėzit tė mendojnė pėr fjalėkalime “me grupe fjalėsh”.

  Pėr shembull, mund tė pėrdoret njė frazė si “qentė hanė kocka” dhe mes kėtyre fjalėve tė futen nėnvizime, viza ndarėse, shenja pikėsimi etj., nė mėnyrė qė ngjajė si “qentė_hanė_kocka!”.

  Ja dhe lista e plotė e fjalėkalimeve mė tė kėqija:

  1. password
  2. 123456
  3. 12345678
  4. abc123
  5. qwerty
  6. monkey
  7. letmein
  8. dragon
  9. 111111
  10. baseball
  11. iloveyou
  12. trustno1
  13. 1234567
  14. sunshine
  15. master
  16. 123123
  17. welcome
  18. shadow
  19. ashley
  20. football
  21. jesus
  22. michael
  23. ninja
  24. mustang
  25. password1


  Burimi: Top-Channel

 2. #2
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  24
  hahaha , 123456 kam kodin e cel
  shum i leht per tu mbajt mend dhe per tu shkruajtur...

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  27
  un cel e kam pa kod fare

  ne internet kam 1 fjalekalim per shume webfaqe & per gmail e hotmail!

 4. #4
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  24
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga iceman Lexo postimin
  un cel e kam pa kod fare

  ne internet kam 1 fjalekalim per shume webfaqe & per gmail e hotmail!
  jo un i kam te ndryshem......dhe i ndryshoj her pas here....

 5. #5
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  27
  eshte mire te freskohen shpesh fjalekalimet! Psh kjo tema: Si te siguroni fjalekalimet flet me gjere per sigurimin dhe mbrojtjen e fjalekalimeve!

  Eh sa webfaqe kam un, te bej per secilen nga1 fjalekalim do me duhet 1 bllok shenimesh

 6. #6
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36
  123456 eshte klasikja!

 7. #7
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  29
  Ato kode shum te veshtira per tu gjet

 8. #8
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36
  Ai i imi nuk qenka ne list? :/

 9. #9
  i/e rregjistruar 35% Maska e mOrtaja123
  Anėtarėsimi
  Jun 2011
  Vendndodhja
  Kosove
  Postime
  703
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14
  ate te 5. sa e kam ne qef

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Internet: Si te siguroni fjalekalimet
  Nga vaaldr1n nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 06-09-2012, 11:13 PM
 2. Pėrgjigje: 68
  Postimi i Fundit: 21-03-2012, 08:38 PM
 3. Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 17-05-2011, 06:04 PM
 4. Pesė hakmarrje mė tė kėqija nė bashkėshortėsi
  Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 25-10-2009, 11:10 AM

Etiketat pėr kėtė Temė