E pabesueshme! Nje kokerr molle, 2 ngjyra, 2 shije. Arsyeja?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19

  Ide E pabesueshme! Nje kokerr molle, 2 ngjyra, 2 shije. Arsyeja?

  Receta Gatimi  Specialistet e agrikultures, pretendojne se kjo shfaqje e ēuditshme e molles dy ngjyreshe, mund te kete ndodhur per shkak te nje anomalie gjenetike, gje shume e rralle persa i perket agrikultures, pasi kjo mund te ndodhe nje ne 1 milione!
  Kur 72-vjeēari nga Britania, Ken Morrish pa mollen dyngjyreshe tek varej ne pemen e kopshtit te tij, kujtoi se dikush po i bente shaka!
  Por, duke pare me me hollesi mollen, kuptoi se nuk kishte te bente me nje shaka te radhes, por me nje gje reale, ku kokrra e molles ne gjysmen e saj ishte e kuqe dhe ne tjetren jeshile.

  Specialistet e agrikultures, pretendojne se kjo shfaqje e ēuditshme e molles dy ngjyreshe, mund te kete ndodhur per shkak te nje anomalie gjenetike, gje shume e rralle persa i perket agrikultures, pasi kjo mund te ndodhe nje ne 1 milione!
  “Kultivoj molle, ketu e 45 vjet dhe per here te pare shikoje nje gje te tille. Nuk eshte vetem diferenca ne ngjyre, por dhe ndarja simetrike midis dy ngjyrave”, deklaroi Ken.
  Nderkohe, duhet theksuar se ana e kuqe e molles, ishte me e shijshme se ana e jeshile. “Kjo i dedikohet rrezatimit me te madh diellor qe perfitoi siperfaqja e “shijshme” qe kishte fryti ne ate ane”, thone specialistet.

 2. #2
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Vetem 1 kokerr apo e gjite pema i bene te tilla keto?

 3. #3
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Wow sa e papar kjo

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Shije laberie
  Nga labja nė forum Barsaleta dhe Humor nė Vite
  Pėrgjigje: 35
  Postimi i Fundit: 25-03-2013, 09:49 PM
 2. Balsami i ri per buzet me shije te Birres..!
  Nga erinda nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 13-03-2012, 10:00 PM
 3. Coca-Cola do te kete nje shije tjeter nga ajo qe jemi mesuar
  Nga vaaldr1n nė forum Fitness dhe Wellness
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 10-03-2012, 06:26 PM
 4. Arsyeja e largimit te Besartes nga Big Brother
  Nga vaaldr1n nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 20-02-2012, 08:00 PM
 5. KIA Optima pėr shije tė amerikanėve dhe evropianėve
  Nga Kliton nė forum Makina dhe Motorra
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 02-04-2010, 02:10 PM