Receta Gatimi

Maska per floket !!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 2 nga 2 FillimiFillimi 12
Rezultatet nga 21 deri tek 27 prej 27
  1. #21
    Anėtarė VIP VIP-Donator Maska e Nerti
    Anėtarėsimi
    Nov 2006
    Vendndodhja
    FIRENZE
    Postime
    791
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    18
    dhe une e kam perdorur masken me vaj ulliri e te verdhe veze. eshte shume e shendetshme. provojeni se funksionon.

  2. #22
    i/e rregjistruar Maska e ela ela
    Anėtarėsimi
    Apr 2013
    Postime
    1
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    0
    pershendetje.....floku im eshte shkaterruar plotesisht...nga nje flok te gjate, te mrekullueshem, kam perfunduar me floke te shkurter dhe te demtuar....nuk mund ti laj vet ne shtepi sepse shkaterrohet dhe nui mund ti kref, vec parukjerja me ben derman.....dmth floku im nga i drejte kur lahet behet kacurel dhe shume i ashper i ngaterruar, nderkoh eshte edhe shume i yndyrshem.....cmund te perdor per ta rregulluar??

  3. #23
    Anėtarė VIP VIP-Donator Maska e Nerti
    Anėtarėsimi
    Nov 2006
    Vendndodhja
    FIRENZE
    Postime
    791
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    18
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ela ela Lexo postimin
    pershendetje.....floku im eshte shkaterruar plotesisht...nga nje flok te gjate, te mrekullueshem, kam perfunduar me floke te shkurter dhe te demtuar....nuk mund ti laj vet ne shtepi sepse shkaterrohet dhe nui mund ti kref, vec parukjerja me ben derman.....dmth floku im nga i drejte kur lahet behet kacurel dhe shume i ashper i ngaterruar, nderkoh eshte edhe shume i yndyrshem.....cmund te perdor per ta rregulluar??
    Ela me vjen keq per flokun tend. por a mund ta di nese ke perdoruar shume bojera per flokun, dmth e ke lyer shume shpesh flokun? Duhet te perdoresh bojera me cilesi per flokun. Tani qe floku jot eshte demtuar mundohu ta lash 2 here ne jave ejo me shpesh. bej maska te ndryshme ushqyese. Maska me vaj ulliri e te verdhe veze eshte shume e mire. Perdor shampo per floke te yndyrshem. Mos perdor vajra, xhel, shkume ose produkte te tjera. Duhet ta ushqesh flokun dhe veten tende me vitamina ne menyre qe floku jot te kthehet ne ate te meparshmin.

  4. #24
    E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
    Anėtarėsimi
    Jan 2013
    Vendndodhja
    Honoluluuu
    Postime
    3,023
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    15
    Me vjen shume keq Ela....ndoshta floku yt mund te jete ne fazen e fundit mirpo kurr nuk eshte vone ta riparosh apo te kujdesesh per te....

    une vete perdor vajin e ullirit me veze...ose thjesht vajin e ullirit...dhe mund te theme se eshte ideali...floket jane te bute dhe te shendetshem....provoje njehere...mbaje 3-4 ore beje njehere ne jave....dhe pasi ta lash flokun mos e thaj me tharse por thjesht me peshqir....edhe uji me kamomil eshte shume i mire...te shpelash flokun....

    Une personalisht perdor shampo profesonale te Franck Provost...i porosis ne Itali...kam shume kohe qe i perdor dhe jane shume te mire...kane edhe nje arom shume shume te mire....nuk eshte shume e shtrenjte...provoje dhe do me thuash se kisha te drejte!....

  5. #25
    ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
    Anėtarėsimi
    Nov 2010
    Vendndodhja
    √ĻŐЯĔ
    Postime
    9,974
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    24

  6. #26
    E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
    Anėtarėsimi
    Jan 2013
    Vendndodhja
    Honoluluuu
    Postime
    3,023
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    15
    Maskat pėr flokėt te dobet dhe qe keputen lehte!
    Tonifikues pėr flokė tė dobėt

    Nė njė tas tė vogėl rrihni 1 kokėrr vezė dhe 1/2 filxhan ēaji me kos. Masazhoni me kėtė masė flokėt tuaj. Lėreni tonifikuesin nė flokė rreth 15 minuta. Mė pas lajeni si zakonisht.
    Beni vetem gjatesine e flokut...
    kjo maske behet njehere ne jave per dy muaj rresht,eshte shume efikase dhe e domosdoshme per flokun!...

  7. #27
    i/e rregjistruar Maska e hedije
    Anėtarėsimi
    May 2011
    Vendndodhja
    Mitrovica, Serbia
    Postime
    2
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    0

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 2 nga 2 FillimiFillimi 12

Tema tė ngjashme

  1. Maska bukurie me fruta !!
    Nga labja nė forum Bukuri dhe Estetikė
    Pėrgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 13-11-2013, 10:55 PM
  2. Maska nga kuzhina pėr fytyrė
    Nga mikaela nė forum Bukuri dhe Estetikė
    Pėrgjigje: 11
    Postimi i Fundit: 03-06-2013, 06:24 PM
  3. Maska me vezė mbron dhe pėrmirėson lėkurėn
    Nga Erinaa nė forum Bukuri dhe Estetikė
    Pėrgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 21-02-2013, 12:03 PM
  4. Maska per fytyren ne kushtet e shtepise
    Nga Altin111 nė forum Bukuri dhe Estetikė
    Pėrgjigje: 21
    Postimi i Fundit: 06-12-2012, 05:04 PM
  5. Maska per fytyren,per lekure normale...
    Nga erinda nė forum Bukuri dhe Estetikė
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 17-05-2012, 10:15 AM