Maska per floket !!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 27
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20

  Thumbs up Maska per floket !!

  Receta Gatimi

  Ketu do te gjeni maska ushqyese.....rigjeneruese.......maska per floke te thate.....te yndyrshem etj etjjjj Maska te bera ne kushtet e shtepise....shum te efektshme dhe te lehta per tu pergatitur !!


  1-Eshte maske ushqyese qe mund ta beni 1 here ne 1 apo 2 muaj dhe qe duhet mbajtur
  gjithe naten. Ne pamundesi per ta mbajtur gjate gjumit, duhet te rrije te pakten 4 ore
  ne menyre qe floku ta thithi me mire.


  1/2 gote vaj ulliri
  2 te kuqe veze
  3 luge gjelle leng limoni (leng i vertete limoni)

  Ne baze te gjatesise se flokeve permasat mund te ndryshojne. Mund te luani vete me
  permasat sipas nevojave tuaja.

  1~Njomni nje pershqir me uje te ngrohte dhe lidheni ne koke, (sikur keni dale nga dushi)
  ne menyre qe floket te thithin lageshtire e te mos jene shume te thate kur te vini masken.

  2~Pasi e keni mbajtur pershqirin per rreth 30 min, atehere mund te filloni te aplikoni masen
  e mesiperme e cila duhet te jete sa me homogjene.

  3~Me pas mund te rrethoni floket me nje qese te holle (si qeset e dushit kur s'doni t'ju lagen
  floket) ne menyre qe maska mos te rreshkasi ne fytyre e mbi qese mund te vini nje shami
  qe ta mbedhi mire koken, ne rast se do fleni me masken naten.

  4~Per pastrimin e maskes thjesht vazhdoni ritualin e zakonshem tuajin per larjen e flokeve.

  Do ta ndjeni flokun me te shkrifet dhe me te shkelqyeshem. Edhe pse diten e pare era e vezes
  mund tju bezdisi pak por ju a siguroj qe te nesermen do zhduket.

  5 ~Rendesi ka qe floku juaj do ndjehet mire.
  2 Maska per floke te thate dhe te demtuar

  Maska ushqyese per floket e thate

  Per te realizuar nje maske ushqyese keni nevoje per 2 molla, 1 banane dhe 250 ml glicerine per te hidratuar flokun. Perzijini mire dhe lereni ashtu per 10 minuta ne floket tuaj . Floket e thata kane nevoje per ushqyese dhe fruta arrin ti furnizoje me te gjitha vitaminat, qe ndihmojne ne rindertimin e rrenjes ppor dhe ti jape volume dhe shkelqim flokut.  Maska per floke te demtuar

  Nese keni floke te demtuar,tretni per rreth nje ore 2 luge drithera (avena) ne qumesht te ngrohte. vendoseni ne floke per 15 minuta , me pas beni nje shampo te lehte. Tjeter alternative eshte : qe te bashkoni nje gote me kos dhe nje lige mjalte , me pas vendoseni ne floke e lereni per rreth nje ore duke lare me pas floket me nje shampo delikate.  3-Maske ushqyese

  Perberesit:

  1 banane
  1 molle
  2 luge mjalte


  Per te ndihmuar floket te jene te fort, te shendetshem, te shkelqyeshem dhe te ushqyer mire provoni te beni vet nje maske natyrale: shtrydhni mollen dhe bananen dhe me pas shtojini 2 lug mjalte. Shtrijeni ne menyre uniforme kremin e perftuar ne te gjithe koken dhe mbajeni per rreth 20 minuta. Me pas shpelajeni me uje te bollshem dhe lani floket me produktet tuaja te zakonshme. Efekti? Floke te shndritshem, te fort dhe shume te bute!


  Kaq per momentin se u lodha ....;p

 2. #2
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  Hithra
  Nė mjekėsinė popullore hithra njihet si mbretėresha e bimėve mjekėsore, pėr shkak tė efekteve tė saj pozitive nė shėrimin e disa sėmundjeve. Pėrdorimi i kėsaj bime gjatė periudhės sė pranverės ndihmon nė pastrimin e gjakut dhe te tė sėmurėt me anemi.
  Nė kozmetikė ndihmon kundėr rėnies sė flokut dhe zbokthit. Personat qė kanė probleme me zbokthin u rekomandohet larja e kokės me lėngun qė pėrftohet nga zierja e hithrės.

  Ėshtė mirė qė larja tė kryhet dy herė nė javė dhe tė vazhdojė deri nė eliminimin pėrfundimtar tė zbokthit.

  Larja e kokės me ujin e hithrės kėshillohet edhe pėr ata qė kanė probleme me rritjen e ngadaltė tė flokut.

 3. #3
  Postues Nderi Lirenti-Addicted Maska e TraHaNa
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Postime
  1,532
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  ah cme ka marre malli per 1 byrak me hithra

 4. #4
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  haha....trahana.....ke ngaterruar temen.....nuk jemi te recetat e gatimeve ...

 5. #5
  i/e rregjistruar Maska e Lolita19
  Anėtarėsimi
  Dec 2012
  Vendndodhja
  Tirana
  Postime
  8
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  E kam perdorur per shume kohe masken e pare (me vaj dhe veze ) pothuajse cdo 12 dite , por me ndryshimin qe e mbaj vetem 30min ... Por ne te vertet nuk me ka dhene asnje efekt ..

 6. #6
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Lolita19 Lexo postimin
  E kam perdorur per shume kohe masken e pare (me vaj dhe veze ) pothuajse cdo 12 dite , por me ndryshimin qe e mbaj vetem 30min ... Por ne te vertet nuk me ka dhene asnje efekt ..
  si ka mundesi !
  cdo 12 dit the ? duhet ta besh ne cdo larje.....
  cf problemi ke me floket...?

 7. #7
  i/e rregjistruar Maska e Lolita19
  Anėtarėsimi
  Dec 2012
  Vendndodhja
  Tirana
  Postime
  8
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Ne fakt mbas shume viteve qe i lyeja , floku me humbi shkelqimin (edhe pse jo me me boj , por floku im origjinal) dhe me bini shume ... Gjithsesi tani me ne fund mbas 2vitesh perpjekje , e kam shume mire , madje sic e kam pasur dikur ! Thjesht degjoj shume per kete masken te flasin (sigurisht)nuk ka tek te gjithe te nejtin rezultat po te un spati asnje efekt .....

 8. #8
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Lolita19 Lexo postimin
  Ne fakt mbas shume viteve qe i lyeja , floku me humbi shkelqimin (edhe pse jo me me boj , por floku im origjinal) dhe me bini shume ... Gjithsesi tani me ne fund mbas 2vitesh perpjekje , e kam shume mire , madje sic e kam pasur dikur ! Thjesht degjoj shume per kete masken te flasin (sigurisht)nuk ka tek te gjithe te nejtin rezultat po te un spati asnje efekt .....
  nuk te kuptova mir. te humbi shkelqimi pasi e beje me kte masken.... apo se e lyeje me boj . sepse nga boja apo ngjyroses te tjer , normale qe do te te iki shkelqimi .
  Vaji i ullirit esht shum ushqyes . Ndoshta ti ke pritur ndonje ndryshim drastik , te menjehershem. Megjithate me behet qejfi qe tani e ke mir .
  Mundohu te besh kujdes dhe me ushqimet....evito yndyrnat...sepse jan armiku kryesor per nje flok delikat .

 9. #9
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  e kam provu1 her me vaj ulliri po nuk e bej me se duroj dot ata yndyren

 10. #10
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Erinaa Lexo postimin
  e kam provu1 her me vaj ulliri po nuk e bej me se duroj dot ata yndyren
  kur thua kshu per vajin e ullirit...imagjino per mjaltin ose vezen ;p .
  e kam provuar njeher me vez...dhe se duroja dot eren .plus me zi hiqet nga floku........dhe se kam ber me

 11. #11
  i/e rregjistruar Maska e Lolita19
  Anėtarėsimi
  Dec 2012
  Vendndodhja
  Tirana
  Postime
  8
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Falemderit shume gjithsesi

 12. #12
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  kur thua kshu per vajin e ullirit...imagjino per mjaltin ose vezen ;p .
  e kam provuar njeher me vez...dhe se duroja dot eren .plus me zi hiqet nga floku........dhe se kam ber me
  me vez thuaaaaaaa mos moj un me vaj ullir dhe vetem te me shikoj si u bera mungonte tigani e me ba ushqim aty ishte gjat vereskuptohet ....edhe vai mezi u hoq

 13. #13
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Erinaa Lexo postimin
  me vez thuaaaaaaa mos moj un me vaj ullir dhe vetem te me shikoj si u bera mungonte tigani e me ba ushqim aty ishte gjat vereskuptohet ....edhe vai mezi u hoq
  ka dhe menyra me te lehta per te luftuar renien e flokut , tharjen e flokut , zbokthin etj....qe nuk jan te bezdisshme.....si psh ampulat ....apo medikamente te tj.......ama jam sh kunder tyre....se kan shum efekte ansore...... ndaj jam shum pro aplikimit te maskave me baz produkte bio

 14. #14
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  esht mir mos me be edhe shum ndrrim te shamapo se kjo ndikon shum.

 15. #15
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  sh shpesh jo , por 1 her ne 6 muaj esht e domosdoshme !

 16. #16
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Shume interesante keto!...

  Une zakonisht 2 here ne jave,perdor masken me vajin e ullirit dhe me veze!...

  zakonisht ne fundjave...sepse duhet ta mbash 2-3 ore qe te te jap efektin e deshiruar!...qe eshte pa dyshim...i mrekullueshem...

  Floket behen me te bute...shkelqejne...dhe jane plotesisht te shendetshem!....une do t'iua keshilloja te gjitha vajzave...

 17. #17
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  Tonifikues pėr flokė tė dobėt


  Nė njė tas tė vogėl rrihni 1 kokėrr vezė dhe ½ filxhani ēaji me kos. Masazhoni me kėtė maskė flokėt tuaj. Lėreni tonifikuesin nė flokė rreth 10 minuta. Mė pas shpėrlajeni.


  Zbutės pėr flokėt e thatė


  Nė njė enė pėrzieni 2 kokrra vezė tė rrahura me 1 lugė vaj ulliri, 1 lugė glicerinė dhe pak uthull. Kalojeni kėtė maskė nė flokėt dhe lėreni rreth 15 minuta. Nė vazhdim lajeni .

 18. #18
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Me kos??????????......pershesh thua ti moj?.......do ta kem parasysh....

 19. #19
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  hahaha ,, kosi esht sh i mir per hidratim dhe rigjenerim qelizash

  - - - Updated - - -

  Si ta tonifikoni ngjyrėn natyrale tė flokėve tuaj
  Nė njė tigan zieni ngadalė pėr 20 min 1 litėr ujė me 2 lugė erėza ēfarėdo tė thata. Lėreni lėngun tė ftohet dhe mė pas kullojeni. Lagini mirė flokėt me kėtė lėng disa herė. Nė vazhdim, fshijini flokėt me njė peshqir, duke i lėnė tė thahen nė mėnyrė natyrale, pa pėrdorur tharėse.

  - - - Updated - - -

  Maskė me banane dhe vaj bajamesh

  Pėrzieni dy pika vaji eterik bajamesh me njė banane tė shtypur si pure. Vendoseni kėtė maskė nė flokė, kryesisht te rrėnjėt, dhe lėreni tė veprojė pėr 15 minuta. Mė pas shpėlajeni kokėn me ujė tė ftohtė dhe nė fund lajeni me shampon qė ju pėrdorni zakonisht. Nuk rekomandohet tė pėrdoret maska e gatshme qė ju aplikoni vazhdimisht. Realizoni kėtė maskė pėr dy muaj dhe ju do tė vini re qė floku juaj ėshtė mė i shndritshėm.


  Kundėr flokėve me zbokth
  Gjatė tharjes sė flokėve me tharės, duhet ta mbani atė, tė paktėn 15 cm larg kokės. Preferohet qė tė jetė i graduar nė gradėn mesatare. Megjithatė, mė e kėshillueshme ėshtė qė t’i lini flokėt tė thahen vetė.
  Nėse keni problem zbokthi dhe lyeni flokėt, duhet t’i lyeni sa mė rrallė qė tė mundeni. Pėr krehjen e flokėve pėrdorni krehėr ose furēė me majė tė butė, nė mėnyrė qė tė mos e irritoni lėkurėn. Gjatė larjes,masazhojeni kokėn me majat e gishtave, dhe jo me thonj. Kėshillohet pėr kėtė tip flokėsh shampo me pH neutral.  Pastrues pėr flokėt e yndyrshėm

  Pėrzieni dy lugė gjelle lėng limoni me katėr lugė gjelle kos. Me kėtė masė bėni masazh tė lehtė nė flokė dhe lėreni pėr 20 min. Nė vazhdim shpėlajini flokėt me ujė tė vakėt. Kjo maskė ėshtė e kėshillueshme pėr dy muaj rresht.

 20. #20
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  Rrėnjė tė yndyrshme- maje tė thata ( problem i kombinuar)


  Shumė njerėz qė vuajnė nga ky problem nuk dijnė ēfarė tė bėjnė. Meqenėse nuk ka asnjė produkt pėr flokė tė tilla ne ju rekomandojmė tė pėrdorni shampon neutral, i cili nuk e eliminon njėrin problem duke e keqėsuar tjetrin. Duhet tė pėrdoret maskė vetėm nė fund tė flokėve -duke mos e prek lėkurėn asnjėherė- njė herė nė javė dhe e leni tė qėndrojė pėr sė paku 15 minuta pėrpara se t'i shpėrlani flokėt.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Maska bukurie me fruta !!
  Nga labja nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 13-11-2013, 10:55 PM
 2. Maska nga kuzhina pėr fytyrė
  Nga mikaela nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 03-06-2013, 06:24 PM
 3. Maska me vezė mbron dhe pėrmirėson lėkurėn
  Nga Erinaa nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 21-02-2013, 12:03 PM
 4. Maska per fytyren ne kushtet e shtepise
  Nga Altin111 nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 21
  Postimi i Fundit: 06-12-2012, 05:04 PM
 5. Maska per fytyren,per lekure normale...
  Nga erinda nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 17-05-2012, 10:15 AM