Maska per floket !!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 2 nga 2 FillimiFillimi 12
Rezultatet nga 21 deri tek 27 prej 27
 1. #21
  Anėtarė VIP VIP-Donator Maska e Nerti
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  FIRENZE
  Postime
  791
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  14

  Receta Gatimi

  dhe une e kam perdorur masken me vaj ulliri e te verdhe veze. eshte shume e shendetshme. provojeni se funksionon.

 2. #22
  i/e rregjistruar Maska e ela ela
  Anėtarėsimi
  Apr 2013
  Postime
  1
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  pershendetje.....floku im eshte shkaterruar plotesisht...nga nje flok te gjate, te mrekullueshem, kam perfunduar me floke te shkurter dhe te demtuar....nuk mund ti laj vet ne shtepi sepse shkaterrohet dhe nui mund ti kref, vec parukjerja me ben derman.....dmth floku im nga i drejte kur lahet behet kacurel dhe shume i ashper i ngaterruar, nderkoh eshte edhe shume i yndyrshem.....cmund te perdor per ta rregulluar??

 3. #23
  Anėtarė VIP VIP-Donator Maska e Nerti
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  FIRENZE
  Postime
  791
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  14
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ela ela Lexo postimin
  pershendetje.....floku im eshte shkaterruar plotesisht...nga nje flok te gjate, te mrekullueshem, kam perfunduar me floke te shkurter dhe te demtuar....nuk mund ti laj vet ne shtepi sepse shkaterrohet dhe nui mund ti kref, vec parukjerja me ben derman.....dmth floku im nga i drejte kur lahet behet kacurel dhe shume i ashper i ngaterruar, nderkoh eshte edhe shume i yndyrshem.....cmund te perdor per ta rregulluar??
  Ela me vjen keq per flokun tend. por a mund ta di nese ke perdoruar shume bojera per flokun, dmth e ke lyer shume shpesh flokun? Duhet te perdoresh bojera me cilesi per flokun. Tani qe floku jot eshte demtuar mundohu ta lash 2 here ne jave ejo me shpesh. bej maska te ndryshme ushqyese. Maska me vaj ulliri e te verdhe veze eshte shume e mire. Perdor shampo per floke te yndyrshem. Mos perdor vajra, xhel, shkume ose produkte te tjera. Duhet ta ushqesh flokun dhe veten tende me vitamina ne menyre qe floku jot te kthehet ne ate te meparshmin.

 4. #24
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Me vjen shume keq Ela....ndoshta floku yt mund te jete ne fazen e fundit mirpo kurr nuk eshte vone ta riparosh apo te kujdesesh per te....

  une vete perdor vajin e ullirit me veze...ose thjesht vajin e ullirit...dhe mund te theme se eshte ideali...floket jane te bute dhe te shendetshem....provoje njehere...mbaje 3-4 ore beje njehere ne jave....dhe pasi ta lash flokun mos e thaj me tharse por thjesht me peshqir....edhe uji me kamomil eshte shume i mire...te shpelash flokun....

  Une personalisht perdor shampo profesonale te Franck Provost...i porosis ne Itali...kam shume kohe qe i perdor dhe jane shume te mire...kane edhe nje arom shume shume te mire....nuk eshte shume e shtrenjte...provoje dhe do me thuash se kisha te drejte!....

 5. #25
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20

 6. #26
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Maskat pėr flokėt te dobet dhe qe keputen lehte!
  Tonifikues pėr flokė tė dobėt

  Nė njė tas tė vogėl rrihni 1 kokėrr vezė dhe 1/2 filxhan ēaji me kos. Masazhoni me kėtė masė flokėt tuaj. Lėreni tonifikuesin nė flokė rreth 15 minuta. Mė pas lajeni si zakonisht.
  Beni vetem gjatesine e flokut...
  kjo maske behet njehere ne jave per dy muaj rresht,eshte shume efikase dhe e domosdoshme per flokun!...

 7. #27
  i/e rregjistruar Maska e hedije
  Anėtarėsimi
  May 2011
  Vendndodhja
  Mitrovica, Serbia
  Postime
  2
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 2 nga 2 FillimiFillimi 12

Tema tė ngjashme

 1. Maska bukurie me fruta !!
  Nga labja nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 13-11-2013, 10:55 PM
 2. Maska nga kuzhina pėr fytyrė
  Nga mikaela nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 03-06-2013, 06:24 PM
 3. Maska me vezė mbron dhe pėrmirėson lėkurėn
  Nga Erinaa nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 21-02-2013, 12:03 PM
 4. Maska per fytyren ne kushtet e shtepise
  Nga Altin111 nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 21
  Postimi i Fundit: 06-12-2012, 05:04 PM
 5. Maska per fytyren,per lekure normale...
  Nga erinda nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 17-05-2012, 10:15 AM