Receta Gatimi

Ej miku im lexues...!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 12 prej 12
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20

  Ej miku im lexues...!

  -Kam kohe qe te shoh te strukur brenda teje...
  -kam kohe qe te shoh te heshtur dhe pa deshire per t'u shprehur si dikur...
  -kam kohe qe te shoh te brengosur dhe te ngrysur brenda vetes tende...
  -kam kohe qe te shoh pa shprese...
  -kam kohe qe te shoh te derdhesh lote per gjera qe nuk ja vlen...
  -kam kohe qe te shoh pasiv dhe pa deshire per te jetuar...
  -PERVEC KETYRE QE PERMENDA ME LART...
  Mbi te gjitha te shoh te merzitur...dhe me ke?!
  Me vete veten tende...!!!
  NUK MENDON SE KA ARDHUR KOHA TE NDRYSHOSH...?!
  -cfare?
  -ke?
  -si dhe kur?
  -Mos bej shume pyetje...
  NDAL MIKU IM VETEM PER NJE CAST...DHE MENDO VETEM PER DICKA:-E di sa kohe ke humbur vetem duke e lodhur veten tende me kaq shume pyetje...?!
  -E di sa mundesi i ke humbur vetes duke menduar gjithmone te kunderten per te dhe ke mbivleresuar njerez te pavlere...?!
  -E di sa sekonda,minuta,ore i ke kushtuar merzitjes te shkaktuar nga arsye kalimtare dhe ke harruar te shfrytezosh njeren prej tyre per ta bere veten tende te lumtur...?!

  POR,JA QE E KE GABIM...

  -Qe mendon se eshte e veshtire...
  -Qe mendon se eshte e pamundur...
  -Qe mendon se nuk ke me kohe...
  -Qe mendon se nuk ke me forca...
  -Qe mendon se nuk ka me shprese...
  -Qe mendon se nuk ja vlen me...
  -Qe mendon se kjo bote per ty po rrezohet...
  -Qe mendon se drita per ty u shua...
  -Qe mendon se te kane rrethuar vetem armiq...
  -Dhe mbi te gjitha qe mendon se je vetem...

  PO PO..MENDON SE JE VETEM...

  -Ja qe nuk je Vetem...
  * Une jam nje prej atyre personave edhe pse virtualisht..qe gezohem qe pata fatin te te njoh...

  * qe fale teje realizova qellimin tim primar duke besuar tek ty...

  *qe provova suksesin me ty...pa ty se besoj se mund t'ja arrija...

  * ku fale teje arrij te bisedoj lirshem dhe me pelqen fjala dhe mendimi yt...

  * ku nje pjese te kohes time e rezervoj per te te bere ty te ndihesh mire nen shoqerine time qofte dhe per pak sekonda...

  * ku e them me plote gojen qe ti vlen aq shume sa dhe leku nuk arrin dot te te "blej"...  { Dedikim }

 2. #2
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  dedikim i bukur

  Uroj qe ai "miku" t`i kuptoje keto fjale...

 3. #3
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  dhe un uroj shuuuuuuuuum.....qe ai miku im ti kuptoj kto fjale .
  Po ti ice , i kupton?

 4. #4
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  dhe un uroj shuuuuuuuuum.....qe ai miku im ti kuptoj kto fjale .
  Po ti ice , i kupton?
  mendoj se edhe une i kam kuptuar ato cfare ke shkruajtur ti per mikun tend! (ishalla jane te ver8a keto cfare ke shkruajtur ti per mikun tend!)

 5. #5
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga iceman Lexo postimin
  mendoj se edhe une i kam kuptuar ato cfare ke shkruajtur ti per mikun tend! (ishalla jane te ver8a keto cfare ke shkruajtur ti per mikun tend!)
  Jan mese te verteta......dhe sikur un te isha ne vend te mikut tim....do i lexoja e do si sterlexoja 100 here....derisa te me bindnin per vertetesin e tyte !!

 6. #6
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  Per ty miku im

  Sot te kam menduar aq shume sa me erdhi nje deshire te te beja nje dhurate.

  Ne fakt jo nje po shume.......

  Mendova qe duhet te jete dicka qe te pelqeje dhe ta mbash me vete kudo qe shkon.

  Keshtu shkova te kerkoj.....bleva Diell, Shi, Ere, Buzeqeshje dhe 50 gram Lot se s'kishte me.

  Shitesi me tha qe ishin shitur sepse klientet i blinin shume.
  Bleva nje kuti me Arsye te drejta dhe ti t'i shoqerosh me Buzeqeshje.

  Te bleva Sinqeritet sepse ti e perdorje gjithmone.

  Ne dyqan ishte nje vazo shume e madhe me Mirekuptim sepse nuk kishte shume kerkesa per te. Dhe keshtu vendosa ta blej te gjithen.

  Bleva disa shishe me Romantizem dhe Miresjellje qe ti te mund ta perdoresh me njerezit qe do.

  E di miku im atje ne dyqan ishte dhe nje vazo me Krenari,por nuk e bleva sepse ti nuk e perdor.

  Bleva nje shishe me Dashuri, Paqe dhe Shprese sepse ti e perdorje kur gjithcka dukej sikur kishte humbur.

  Kishte dhe dicka te trishtuarashe njerez qe blinin Vetmi dhe kishte shume kerkesa.

  Bleva gjithashtu nje pako me Miqesi dhe Solidaritet, qe jane shume te nevojshme per shqerine tone.

  Ne fund bleva nje Zemer qe ti te mund ti shijosh te gjitha keto dhurata

  Te gjitha keto ti dhuroj qe ti te kesh nje jete te qete, te gezuar, por mos harro qe te hapesh gjithmone pakon e Buzeqeshjes!

 7. #7
  Abdullah Autorė Maska e abdullah92
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Pc
  Postime
  1,517
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  12
  Dedikim shume i bukur

 8. #8
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  Miku/ja im/e !

  Vetem aktualiteti nuk mjafton, ashtu siē nuk mjafton edhe vetem fantazia. Fantazia, mund ti thyeje kufijte e logjikes, duke u shenderruar ne nje enderr me sy hapur pa asnje lidhje me realitetin...

 9. #9
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Miku/mikja ime....c'do dite ndoshta te perngjan me te njeten dite... te ngjan me nje hapsir bosh ne fund te horizontit...ti gjeje serisht forcen te buzeqeshesh...jeta eshte shume e shkurter per tu menduar gjate...
  ktheji fletet e shkuara...ndoshta edhe ti djegesh...askujt nuk i hyjne ne pune....fillo shkruaj mbi faqet bosh te tjera endrra...tjeter realitet....aty ku interesat e tua kane rendesi....ne fund te fundit...bota eshte e lidhur ngusht pas interesit....

 10. #10
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  Miku/ja im/e !

  Njeriu qe e jeton jeten si t’i vije,me shume mundesi jeta e tij eshte e merzitshme dhe rutine.

 11. #11
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Ej miku im lexues... edhe nėse tė mund FRIKA drejt SUKSESIT, ti prapė duhet tė ngrihesh dhe t’i thuash ĖNDRRĖS tėnde: “Do bėhesh pjesė e DĖSHIRĖS sime tė realizuar....

 12. #12
  i/e rregjistruar 20% Maska e Shaban Cakolli
  Anėtarėsimi
  Aug 2010
  Vendndodhja
  Gladbeck, Germany
  Postime
  142
  Reputacioni
  0
  sigurisht e ka siguruar,me pas e ka ftuar

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Miku i zemres sime....
  Nga erinda nė forum Krijimtaria juaj
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 17-03-2012, 10:13 AM
 2. Miku im...
  Nga erinda nė forum Krijimtaria juaj
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 09-02-2012, 07:05 PM
 3. Miku juaj besnik
  Nga Erinaa nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 22-05-2011, 09:47 PM
 4. Sambath Uon dhe miku i tij i vecante
  Nga Altin111 nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 20-12-2007, 04:27 PM
 5. Lexues Mp3 me Turbolinux
  Nga ReniX nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 30-11-2006, 02:59 PM