Receta Gatimi

Obama i pėrgjigjet letrės sė vajzės me 2 baballarė


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 5 prej 5
  1. #1
    Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
    Anėtarėsimi
    Jan 2012
    Postime
    3,332
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    16

    Post Obama i pėrgjigjet letrės sė vajzės me 2 baballarė

    Sophia Bailey Klug ėshtė vogėlushja 10-vjecare, e cila nėpėrmjet njė letre i ka kėrkuar presidentit tė sapozgjedhur tė Amerikės, Barack Obama njė kėshillė se si tė sillet me dy baballarėt e saj.

    Shtėpia e Bardhė nuk ka nguruar tė bėjė publike tė dy letrat e shkėmbyera, ku dhe vihet re qėndrimi i presidentit Obama pro martesave midis sekseve tė ndryshme.

    LETRA E VOGĖLUSHES
    I dashur Barack Obama,
    Unė qė po ju shkruaj jam Sophia Bailey Klugh. Mikja e cila tė ftoi pėr darkė. Nėse nuk tė kujtohet nuk ka problem. Por, doja tė tė thoja se jam lumtur qė ti mendon se dy meshkuj mund tė duhen, pasi unė kam dy baballarė, tė cilėt e duan shumė njėri-tjetrin.

    Por, nė shkollė fėmijėt e tjerė, mendojnė qė ėshtė gjė e shpifur dhe e ēuditshme dhe kjo mė bėn tė vuaj. Tė shkruaj sepse ti je heroi im. Nėse ti do tė ishe nė vendin tim dhe do tė kishe dy baballar, dhe miqtė e tu tė shkollės tė talleshin me ty, si do tė veproje? Tė lutem mu pėrgjigj.

    Doja tė tė thoja se ti je inspirim pėr mua dhe shpresoj qė tė fitosh dhe tė jesh sėrish president, nė mėnyrė qė tė bėsh botėn njė vend mė tė mirė.

    Mikja jote Sophia
    P.S: Tė lutem mi pėrshėndet vajzat e tua nga ana ime.

    PĖRGJIGJIA E OBAMĖS
    E dashur Sophia,
    Tė falEnderoj qė me ke shkruar njė letėr kaq tė thellė pėr familjen tėnde. Leximi i saj mė ka bėrė tė ndihem akoma mė krenar qė jam presidenti yt dhe mė ka dhėnė akoma mė shumė shpresė pėr kombin tonė.

    Nė Amerikė nuk ka dy familje, pasi tė gjitha janė njėsoj. Ne e gėzojmė kėtė diversitet dhe pavarėsisht nėse kemi dy nėna apo dy baballarė, ajo qė ka mė shumė rėndėsi ėshtė dashuria qė tregojmė ndaj tjetrit. Ti je shumė me fat qė ke prindėr tė cilėt kujdesen pėr ty, ndėrsa ato janė me fat qė kanė njė vajzė tė jashtėzakonshme sic je ti.

    Diferencat mes nesh na bėjnė tė bashkohemi mė shumė. Ti dhe unė jemi tė bekuar qė jetojmė nė njė vend ku tė gjithė kemi lindur tė barabartė, dhe ku nuk ka shumė rėndėsi sesi dukemi jashtė, ku jemi rritur apo kush janė prindėrit tanė.

    Rregulli i artė ėshtė qė tė sillemi me tė tjerėt nė mėnyrėn qė ti shpreson qė ata tė sillen me ty. Kėtė fakt kujtoja edhe miqve tė tu tė shkollės, nėse tė thonė dicka qė tė lėndon.

    Tė falenderoj qė ke gjetur kohėn pėr tė mė shkruar. Jam i nderuar qė kam mbėshtetjen tėnde dhe jam shumė i inspiruar nga mėnyra jote e tė kuptuarit. Mė vjen keq qė nuk kam rdhur pėr darkė tek ti, por do tu dėrgoj pėrshėndetjet e tua Sashės dhe Malias.

    Sinqerisht, Barack Obama

    (E.M/BalkanWeb

  2. #2
    ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
    Anėtarėsimi
    Nov 2010
    Vendndodhja
    √ĻŐЯĔ
    Postime
    9,974
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    24
    Tani , kjo vajza i ka prindrit homoseksual ?
    e shkreta ....
    Esht vetem 10 vjec ...
    Kjo leter e obames , mund ti jap nje mbeshtetje momenti.....por mendoj se kte problem ka per ta pasur per nje kohe te gjate . Dhe injorimet qe u behen femijeve apo adoleshenteve nga shoqeria.......len gjurm te karakteri i tyre ne te ardhmen :S ....

  3. #3
    Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
    Anėtarėsimi
    May 2009
    Vendndodhja
    Diku ketej rrotull
    Postime
    8,677
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    28
    Ajo vajza 10 vjecare e ka shkruajtur ate leter ?

    per mendimin tim kjo ndikon shum tek shoqeria jo vetem per ate vajzen e vogel po edhe per shum te tjer si ajo .

  4. #4
    Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
    Anėtarėsimi
    Jan 2012
    Postime
    3,332
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    16
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
    Tani , kjo vajza i ka prindrit homoseksual ?
    e shkreta ....
    Esht vetem 10 vjec ...
    Kjo leter e obames , mund ti jap nje mbeshtetje momenti.....por mendoj se kte problem ka per ta pasur per nje kohe te gjate . Dhe injorimet qe u behen femijeve apo adoleshenteve nga shoqeria.......len gjurm te karakteri i tyre ne te ardhmen :S ....
    po i ka homoseksual.

    kjo pergjigja me pelqeu dhe vlen per cdo rast kur te tjeret nuk sillen mir me ty tallen

    Rregulli i artė ėshtė qė tė sillemi me tė tjerėt nė mėnyrėn qė ti shpreson qė ata tė sillen me ty. Kėtė fakt kujtoja edhe miqve tė tu tė shkollės, nėse tė thonė dicka qė tė lėndon.

  5. #5
    ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
    Anėtarėsimi
    Nov 2010
    Vendndodhja
    √ĻŐЯĔ
    Postime
    9,974
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    24
    ja dhe letra e vogelushes

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

  1. Baballarė nė sallėn e lindjes, pranojnė 1% e meshkujve !!
    Nga labja nė forum Votime dhe Sondazhe
    Pėrgjigje: 7
    Postimi i Fundit: 31-05-2012, 07:46 PM
  2. Binjake me baballare te ndryshem
    Nga Kliton nė forum Kuriozitete
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 01-02-2010, 05:31 AM
  3. Arti i letres - punime me leter
    Nga EMAUS nė forum Galeria Fotografike
    Pėrgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 04-01-2010, 04:24 PM
  4. Binjake me baballare te ndryshem!
    Nga Lirenti nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
    Pėrgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 31-05-2009, 12:39 AM
  5. Formatet standarde tė letrės
    Nga ReniX nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 11-03-2008, 02:07 AM