Receta Gatimi

Ja na erdhi Vitin e Ri - Vjersha


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 12 prej 12
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32

  Mendime Ja na erdhi Vitin e Ri - Vjersha

  Ja na erdhi Viti i Ri
  sa jam i gezuar
  Por si une cdo femije
  pret per ta festuar

  E stolisa bredhin tim
  me lodra me yje
  Era jashte le te fryje,
  le te fryje ne pyje.

  Bora zbardhi tej per tej
  fusha edhe male
  Viti Ri do te na gjeje
  me kenge e me valle. 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Ne te gjitha kartolinat gjeje

  Fryu era qe perjashta
  tundi perdet e mendafshta
  mos kujto se te harrova
  kartolinen ta dergova.

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  eee jete o jete... Sa nostalgjike jane kto vjershat... Dikur ne shkolle mundoheshim gjith naten t`i mbajme mend per te nesermen per t`ja recituar mesuesit... Hahaha

 4. #4
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Ja na filloj dhe bora e pare

 5. #5
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  ufff sa nostalgji me ato kartolinat , tani nuk ka lezet urimit e vi permes interneti.

 6. #6
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Kush mban ment ndonje tjeter urim?!

 7. #7
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  Kush mban ment ndonje tjeter urim?!
  Ja mu kujtua mua nje se na vinin nga daja se ishte jasht vendit, dhe qe e vogel cdo her na ka uruar me kartolina..

  Nga maja e lisit
  nga maja e pemes
  te uroj vitin e Ri nga
  thellsia i zemres.

  dhe nje kartoline kam marr nga shoqja ime
  para 3 viteve po kam harru mbishkrimin e kam dikun te rujtu
  dhe nese e gjej do e sjlle cfar ka shkrur Ajo aty ne kartolin

 8. #8
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Eh, ne kete periudhe na kishin zene ethet e kartolinave!

 9. #9
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  haha mbaj mend qe blinim nje deng me kartolina. shkruaja emrat e shoqeve ne nje list , mos harroja ndonje
  dhe kartolinat me te bukura ua dergonim shoqeve me te ngushta haha
  kish ca kartolina me muzik qe te canin koken kur i hapje . kto gjithnje i kisha per gjyshin dhe gjyshen.... apo ndonje presore
  ruaj kartolina qe nga viti 2007.....

 10. #10
  Anėtarė VIP VIP-Donator Maska e Nerti
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  FIRENZE
  Postime
  791
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  14
  hahaaaa... sa kam qeshur...ca na kujtuat...
  hhaaa ..ja nje nga citimet mbi kartolina...
  pulla mungon se postieri ka dale ne pension!!!

 11. #11
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  25
  Hahah te bukura

 12. #12
  ♡ KaFe Pa SHeQeR ♡ Moderator Maska e Mima
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  N'shpi (^_^)
  Postime
  2,568
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Viu Viuuuuuuuuu
  Fryn Veriu
  Iku Vera erdhi Vjeshta
  U Vesh Plaku me te Leshta
  Iku Vjeshta erdhi Dimri
  Tek ne Erdhi Xhaxha Agimi
  Do festojm si cdo njeri
  Atmosferen e Vitit Te ri
  Mos kujto se u vonova
  Dhe une sot me ty Festova
  Vitin e Ri Ta Urova

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Vjersha me qesharake ne Kosove
  Nga Gend nė forum Video-Foto Humoristike
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 16-04-2011, 11:53 AM
 2. Iku “.com”, erdhi “.co”
  Nga ardona nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 16-07-2010, 04:46 PM
 3. Vjersha, poezi, citate +18
  Nga djvinsil nė forum Eros / Pa Ēensurė
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 18-11-2009, 10:34 PM
 4. Erdhi edhe Celina
  Nga Celina nė forum Prezantohuni nė Forum
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 29-03-2009, 02:49 PM
 5. vjersha me e mire
  Nga kuklla nė forum Letėrsia shqiptare dhe e huaj
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 29-03-2008, 10:41 AM

Etiketat pėr kėtė Temė