Nje Asteroid gjigand 5.4 km do ti afrohet Token sonte - Fundi i botes?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 7 prej 7
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32

  Nje Asteroid gjigand 5.4 km do ti afrohet Token sonte - Fundi i botes?

  Receta Gatimi

  Jo vetem te apasionuarit e yjesive, por te gjithe mund te jene kurioz per kete Asteroid qe do i afrohet Tokes ne kete mbremje. Sipas disa shkencetareve qe merren me vezhgimin e yjeve, sonte Tokes do ti afrohet "shume afer" nje asteroid me dimesione gjigande. Ora 7 PST / 10 EST / 03:00 UTC mund te shikoni LIVE kete event nga stacioni i Arizones.

  Shpjegohet se asteroidi do te jete shume i madhe 5.4 kilometra dhe do te kaloj ne nje distance qe mund te shikohet dhe me sy te lire.

  Ne kete video shpjegohet trajektoria e Asteroidit.


  A eshte ky "sinjali" qe MAYA kishin parashikuar?! A po vjen fundi i botes?


  Eventi

 2. #2
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  Maya eshte si komshija e dikurshme, qe shtinte fall me kokrra groshe ....

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga landi i Lexo postimin
  Maya eshte si komshija e dikurshme, qe shtinte fall me kokrra groshe ....
  fix (: (:

 4. #4
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Ndejta zgjuar per ta pare! Ishte shume gje impresuese!

 5. #5
  i/e rregjistruar 35% Maska e paolo maldini
  Anėtarėsimi
  Aug 2009
  Vendndodhja
  now albania
  Postime
  913
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  Ndejta zgjuar per ta pare! Ishte shume gje impresuese!
  cfra dukej reni ?

 6. #6
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Kishin nje teleskop qe ndiqte levizjet e ketij asteroidit!

  nga BBC


  nga Slohh

 7. #7
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  un s`pash gje... U afrua apo se kishte rrugen ktej ?

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Fundi i Botes? NASA ju pergjigjet!
  Nga ReniX nė forum Shkenca dhe Jeta
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 15-10-2013, 10:58 PM
 2. Maya-Shtyhet pėr nė 2116-ėn, fundi i Botės
  Nga Erinaa nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 14
  Postimi i Fundit: 06-06-2012, 09:28 PM
 3. Fundi i botės? Pas dy muajsh, jo nė 2012
  Nga lovee nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 41
  Postimi i Fundit: 15-03-2011, 06:15 PM
 4. Fundi i botės mė 2012?
  Nga Erdi nė forum Shkenca dhe Jeta
  Pėrgjigje: 33
  Postimi i Fundit: 13-03-2010, 02:18 PM
 5. Fundi i botės mė 2012?
  Nga Erdi nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 27-09-2009, 06:57 PM

Etiketat pėr kėtė Temė