Meetic (IAC) ka blerė Massive Media, kompaninė pas Netlog dhe Twoo pėr $25m


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Arrow Meetic (IAC) ka blerė Massive Media, kompaninė pas Netlog dhe Twoo pėr $25m

  Receta Gatimi


  Meetic, faqja gjigande Europiane e takimeve (dating) me pronesi ne NYC (New York City), IAC, te Premten njoftoi se ka blere Massive Media e Belgjikes.

  Meetic me baze ne France, ka kerkuar 100% te kompanise e cila ka ne pronesi faqen per takime online Twoo.com dhe rrjetin socjal Netlog per nje shume parash prej 18.9 milion euro (perafersisht 25 milion dollare) ne dore. Cmimi i blerjes nuk perfshine fitime te jashtme te bazuar ne ecurine e ardhshme gjate tre viteve te ardhshme.

  Faturuar si "nje sherbim socjal i zbulimit", Twoo.com e Massive Medias, ne thelb nje klonim i Badoo, eshte rritur ne 9,6 milion vizitore unik ne muaj qe nga lansimi ne Prill te 2011. Sipermarresit Belg, Lorenz Bogaert dhe Toon Coppens, fillimisht e themeluan kompnanine pas Netlog (njohur me pare si MySpacee of Europe dhe mbeshtetur nga 5 milion euro nga Index Ventures nje Atomico parase te tejkalohej nga Facebook) mbrapa ne 2003.


 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Goxha paska kushtuar Netlog!

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  un kam pas hapur konto aty, por s`me ka terhequr fare & s`jam marre mė me te...

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Google blen kompaninė Widevine
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 06-12-2010, 11:03 AM
 2. Pse e bleu Intel kompaninė e sigurisė McAfee?
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 23-08-2010, 12:11 PM
 3. Volkswagen blenė kompaninė Italdesign Giugiaro
  Nga MAJDI nė forum Makina dhe Motorra
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 27-05-2010, 07:50 PM
 4. Pioneer padit kompaninė Garmin
  Nga aurel nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 17-11-2009, 08:41 PM
 5. Google blen kompaninė AdMob
  Nga aurel nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-11-2009, 09:32 PM

Etiketat pėr kėtė Temė