Facebook Timeline, SOPA, Kony dhe rizgjedhja e presidentit amerikan Barak Obama ishin vetėm disa nga storjet mė tė pėrfolura tė vitit 2012 nė rrjetet sociale.

Kėtė vit, Pinterest u shfaq si njė nga rrjetet sociale me ndikim nė rritje, ndėrsa drejtori i Facebook, Mark Zuckerberg erdhi nė qendėr tė vėmendjes sė mediave, pasi rrjeti social mė nė fund doli nė berzė.

Rrjetet sociale nuk janė mė njė tendencė, por njė mėnyrė e jetės, thuhet sipas info-grafikės sė publikuar nga The SEO Company dhe Nowsourcing.

Nė fakt, njerėzit shpenzojnė 121 miliardė minuta nė rrjetet sociale sociale - dhe kjo shifėr ėshtė regjistruar vetėm nė SHBA, zbulon info-grafika.