Kafshėt e “padukshme” (foto)


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 10 prej 10
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Talking Kafshėt e “padukshme” (foto)

  Receta Gatimi


  Nuk ka rėndėsi nėse janė gjahtarė apo pre. Kėto kafshė janė tė gjithė mjeshtra nė kamuflazh dhe mund tė gėnjejnė edhe syrin mė tė mprehtė.

  Nė fotot e mėposhtme me siguri qė do ta keni shumė tė vėshtirė tė dalloni kafshėn edhe pse e keni para syve. Art Wolfe ka arritur tė bėjė kėto fotografi tė rralla falė 35 vite udhėtimesh nė shkretėtira, male dhe pyje.  “Fotografėt e tjerė duan qė tė vėnė nė fokus subjektin e tyre, ndėrsa unė kam dashur tė sjellė se si shihet vėrtet njė kafshė nė habitatin natyral. Kafsha, qoftė pre apo grabitqar, gjithmonė mundohet tė fshihet sepse ėshtė njė instinkt mbijetese”, shprehet fotografi.  Burimi: Top-Channel

 2. #2
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  sorkadhe ,pellumbi .. gjiraf , buf ...tiger
  ahaha sa te lezetshme

 3. #3
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Un nuk po i dalloja fare

 4. #4
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga MAJDI Lexo postimin
  Un nuk po i dalloja fare
  ato fotot testojn inteligjencen e njeriut.....dhe aftesin per perceptim...

 5. #5
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  mezi dallohen ne fakt...

 6. #6
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  ato fotot testojn inteligjencen e njeriut.....dhe aftesin per perceptim...
  un 2 sec i pash fotot nuk ndejta 10 min

 7. #7
  ♡ KaFe Pa SHeQeR ♡ Moderator Maska e Mima
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  N'shpi (^_^)
  Postime
  2,568
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16

 8. #8
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Mima Lexo postimin
  shum e bukur kjo foto...por ngjajn me teper si kartona vizatimor se real

  - - - Updated - - -

  ktu esht nje zog.....e gjeni dot ??
  un me ziii e gjeta


 9. #9
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  e gjetaaaa tek kjo foto jote labe (:

 10. #10
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga iceman Lexo postimin
  e gjetaaaa tek kjo foto jote labe (:
  haha
  mos e thuaj se ku tamam

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Makina e padukshme
  Nga 3r1k0 nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 10-03-2012, 04:44 PM
 2. Ngjashmeria e VIP me Kafshet
  Nga ReniX nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 12-05-2011, 09:21 PM
 3. Foto Profesionale me Kafshet e Afrikes
  Nga ReniX nė forum Flora dhe Fauna
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 14-04-2010, 05:09 PM
 4. Vizaton makinen e padukshme te 007
  Nga Lirenti nė forum Galeria Fotografike
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 31-05-2009, 12:53 AM
 5. Krijesat e padukshme - Xhinnėt
  Nga Sefedini nė forum Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 20-04-2009, 02:39 PM

Etiketat pėr kėtė Temė