Receta Gatimi

Kur duhet tė hiqet dorė nga minifundet?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  25

  Komente Kur duhet tė hiqet dorė nga minifundet?


  Kujdesi ndaj vetes ėshtė konsideruar gjithmonė njė pikė e fortė pėr femrat. Ka nga ata tė cilėt thonė se ngjyrat dhe veshja nuk kanė moshė, por shumė tė tjerė janė fanatikė tė idesė se nėse kalon tė dyzetat duhet tė heqėsh dorė nga ngjyrat e ndezura, veshjet ekstravagante dhe aksesorėt.

  Nė tė vėrtetė nuk ka njė kufi tė pėrcaktuar se ēfarė duhet tė veshim apo jo, por nė bazė tė njė studimi tė bėrė nga Nurture Replenish Skincare, 41-vjeēaret duhet tė heqin dorė nga minifundet, pantallonat e lėkurės dhe ēizmet e gjata mbi gju. Ndėrkohė qė tatuazhet fillojnė tė duken keq kur mbush tė pesėdhjetat.

  Kuratorėt e modės thonė se ēdo femėr ka pasur momentet e saj tė vėshtira pėr tė balancuar dėshirėn pėr tu veshur bukur me tendencat e modės dhe moshėn. Nė disa raste femrat e humbin shumė herėt dėshirėn pėr tu veshur bukur dhe duken shumė me tė vjetra seē janė realisht. Megjithatė duhet pasur parasysh se fustanet joseriozė, tė tejdukshėm e qė mbulojnė vetėm vithet duhen shmangur kur arrini nė mesomoshė.

  Nė Shqipėri numėrohen me gishta femrat qė kanė lėnė pas krahėve rininė, por pavarėsisht kėtij fakti ato nuk duan t’ia dinė se ēfarė mendojnė tė tjerėt, kanė stilin e tyre me pantallona lėkure, tualet tė rėndė, bizhuteri tė mėdha e shumėngjyrėshe. Pėr kėtė kategori femrash, veshja nuk ka moshė! Megjithatė sipas studimit, gratė e veshura hijshėm, me buzėkuq tė shndritshėm, thonj dhe pėlhura me ngjyra janė gjithmonė tė kėndshme pėr tu parė.

  Gratė qė janė bėrė pjesė e studimit thonė se janė ndjerė tė bukura nė ēdo moshė dh se 74% e tyre nuk do tė merrnin asnjė masė ekstreme kundra plakjes sė lėkurės.

  Edhe rrudhat janė dhuratė e natyrės!!!

  59% thanė se dukeshin mė tė reja se sa janė nė tė vėrtetė. Kėshtu qė vetėm ¼ do tė merrte nė konsideratė mundėsinė pėr tė bėrė kirurgji kozmetike dhe vetėm 1 nė 10 gra mendonte se lapsi i syve ishte i papėrshtatshėm pas tė pesėdhjetave.

  Studimi arriti nė pėrfundimin se 1/3 e grave ishte shqetėsuar pėr veshjet e papėrshtatshme tė garderobės sė tyre dhe shumė prej tyre e ndjenin tė nevojshme tė braktisnin stilin rinor tė tė veshurit.

  Rezultati i studimit dhe kėshilla e kuratorėve tė modės qė kanė ndjekur hap pas hapi kėtė proces ishte se gratė duhet tė heqin dorė nga buzėkuqi dhe tualeti i rėnduar kur mbushin tė 59-at.

  Pavarėsisht kėshillave, sugjerimeve tė stilistėve dhe kuratorėve tė imazhit, ėshtė e rėndėsishme qė ju tė ndjeheni mirė dhe komode me veshjen tuaj.


  Burimi: Top-Channel

 2. #2
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  23
  me pelqeu ky artikull...dhe jam shum dakort me te....

  ka shum gra ne mosh te mesme....qe jan gjithnje e me teper pran plakjes.....dhe duan qe te rinohen duke mbajtur nje garderob prej 20-vjecareje...
  mirpo dalin vertet keq.....sepse cdo mosh ka karakteristikat e veta...
  duhet ta pranojm faktin qe fiziku jon ndryshon.......dhe me te ndryshon dhe menyra jon e jeteses...veshjes etj...etjj...

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Hiqet Lapidari i UĒPMB nė Preshevė
  Nga vaaldr1n nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 21-01-2013, 06:11 PM
 2. Te mbani barkun me dore nga te qeshurat!
  Nga ReniX nė forum Video-Foto Humoristike
  Pėrgjigje: 19
  Postimi i Fundit: 16-06-2012, 09:10 PM
 3. A perdorni Shami Dore?
  Nga ReniX nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 23-03-2011, 04:49 PM
 4. Dore e pjekur!
  Nga ReniX nė forum Kuzhina Shqiptare dhe e Huaj
  Pėrgjigje: 19
  Postimi i Fundit: 26-02-2011, 01:47 PM
 5. Parkimi i biēikletes me frena dore!
  Nga ReniX nė forum Video-Foto Humoristike
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 26-04-2010, 10:07 PM

Etiketat pėr kėtė Temė