Kosovari qė veshi Lionel Mesin


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Wink Kosovari qė veshi Lionel Mesin

  Receta Gatimi


  Lojtari mė i mirė nė botė tre herė rresht nė vitet e fundit, Lionel Messi ėshtė veshur nga njė shqiptar i Kosovės. Muhamet Hasani, ose Muki, siē njihet ndryshe, ėshtė rrobaqepės dhe punon nė firmėn italiane “Ermenegild Zehna”.

  Ai jeton nė Barcelonė prej vitit 2000, kurse gjysma e jetės i ka shkuar nė kurbet. Kosovėn e ka lėshuar nė vitin 1989. “Nė kėtė firmė punoj nga viti 1995, shtatė vjet kam punuar nė Angli, kurse nga viti 2000 nė Barcelonė. Rrobaqepės kam punuar edhe nė Prishtinė”, tha Hasani pėr gazetėn Sport.

  Ky 45-vjeēar gjatė punės sė tij ka pasur shumė myshterinj, por klienti mė i veēantė ka qenė argjentinasi, tė cilin e udhėzoi si tė vishet pėr ceremoninė e marrjes sė ēmimit “Topi i Artė 2010”.

  “Para se tė shkonte nė Zurich pėr ta pranuar “Topin e Artė” 2010, ai ishte nė firmėn tonė, sė bashku me babanė, vėllezėrit dhe shoqėrues tė tjerė. Erdhi pėr tė zgjedhur rrobat qė do t’i vishte nė ceremoni. Fillimisht mė kėrkoi qė t’ia bėja njė propozim. I thashė tė veshte kėmishėn e bardhė, katin e zi, kurse kravatėn e kaltėr, pasi kjo e fundi do t’i shkonte me ngjyrat e shtetit tė tij, Argjentinės. Ai pranoi me kėnaqėsi. Ato rroba ia dėrguam nė Zvicėr dhe mė pas i veshi nė ceremoni”, tregon Muki.


  Burimi: Kopjo.com

 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  jan perhap shqiptaret

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Cristiano Ronaldo apo Lionel Messi
  Nga paolo maldini nė forum Futbolli
  Pėrgjigje: 16
  Postimi i Fundit: 17-04-2012, 01:43 AM
 2. Nxjerr tymin e cigares nga veshi!
  Nga abdullah92 nė forum Video-Foto Humoristike
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 19-11-2011, 01:52 PM
 3. Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 27-07-2011, 01:58 PM
 4. Lionel Messi GFX
  Nga B|1n1 nė forum Fotografia dhe Grafika
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 17-02-2010, 01:49 PM
 5. Njė muaj burg se veshi pantallona
  Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 08-09-2009, 11:59 PM

Etiketat pėr kėtė Temė