Malajzia: Nėse djali juaj mban bluzė me jakė V, ėshtė gej


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

  Malajzia: Nėse djali juaj mban bluzė me jakė V, ėshtė gej

  Receta Gatimi

  Dikur cilėsoheshin si shumė nė modė. Por tani, 80 vjet pasi nisėn tė shiten pėr herė tė parė bluzat me jakė V, qeveria nė Malajzi ka njė teori tė ēuditshme.

  Sipas zyrtarėve tė qeverisė nė kėtė vend tė largėt, nėse djali juaj mban tė veshur njė bluzė tė tillė, atėherė mund tė jetė homos eksual.
  Po ashtu adoleshentėt qė veshin bluza tė ngushta dhe me ngjyra, ka shanse tė jenė homos eksualė.

  Kėto janė shenjat paralajmėruese, tė publikuara nga Fondacioni i Mėsuesve nė Malajzi dhe tė mbėshtetura nga qeveria.

  Zėvendėsministri i Edukimit tha se pak njerėz e kuptojnė se cilat janė simptomat e para tė homos eksualitetit, ndaj duhet njė udhėzim i tillė pėr tė parandaluar pėrhapjen e tij.

  Pėr kėtė ēėshtje janė organizuar deri mė tani edhe dhjetė seminare pėr t’u shpjeguar prindėrve tendencat homos eksuale.

  Homoseksualiteti ėshtė i paligjshėm nė Malajzi. Vitin e shkuar aty u censurua edhe kėnga e Lady Gaga “Born This Way” me arsyetimin se promovon homos eksualėt.

 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Ja fusin kot

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Nese ky/kjo lart do ishte i/e dashuri/a juaj...
  Nga Alb-Angel nė forum Chit Chat
  Pėrgjigje: 1058
  Postimi i Fundit: 18-07-2012, 02:41 PM
 2. Si tė gjej nėse kompjuteri juaj ėshtė mashkull ose femėr
  Nga mOrtaja123 nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
  Pėrgjigje: 28
  Postimi i Fundit: 15-03-2012, 09:23 PM
 3. Si do te reagonit nese femija juaj ju thote se eshte "HOMOSEKSUAL?"
  Nga rrugaci i vogel nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 32
  Postimi i Fundit: 18-02-2011, 10:57 AM
 4. Shiko nese telefoni juaj eshte valid
  Nga Kapsolli nė forum Smartphone
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 26-09-2010, 12:13 AM
 5. Djali i Vidit mban titullin “Princ i Shqipėrisė
  Nga kuklla nė forum Historia Shqiptare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-03-2009, 09:45 AM