Receta Gatimi

Brunilda Zllami


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 11 prej 11
 1. #1
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14

  Brunilda Zllami

  Brunilda Zllami shkrimtare shqiptare.
  Ka lindur nė qytetin e Bajram Curri (Tropojė) dhe ėshtė diplomuar pėr mjekėsi dhe vazhdon fakultetin juridik. Romanet e saj, qė nė fillimet e botimit prej vitit 1996, kanė gjetur lexuesin e tyre tė tė gjitha moshave. Fabula, tematika, stili i veēantė, mėnyra e trajtimit tė problematikes, zgjidhja e intrigės nė njė mėnyrė tjetėr, sinqeriteti dhe origjinaliteti i zgjidhjes sė konflikteve nė romanet e veta e bėjnė atė tė afėrt dhe tė dashur pėr lexuesin....

  Botimet e shkrimtares Brunilda Zllami janė :
  Dashuri apo urrejtje (1996)
  Fantazma te shpirtrave te etur (1996)
  Ėndrra e papėrfunduar e njė gruaje (1997)
  Puthja e hėnės (1998
  Hijet (1999
  Labirintet e Medeas (1999)
  Dinozauret e ndėrgjegjes (2001)
  Ēmimi i pėrjetėsisė (2002)
  Dua (2003)
  Matilda (2003)
  Jetoj nė harresėn tėnde (2004)
  Njė tjetėr (2004)
  Dikur ishim bashkė (2005)
  Rruga e trėndafilave (2007)
  Lindur femėr (2007)
  Lakmia (2009)
  Nė shpirtin tim bėn ftohtė (2010)
  Ti je e nesėrmja (2012)

 2. #2
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  25
  Une se di kur e kom lexu 1 liber...:/ Vec n'shkoll fillore, libra me liza ne boten e cudirave e do tjera

 3. #3
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  17
  Ndonje liber online te kesaj?

 4. #4
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  23
  dikur ne adoleshenc me kan pas pelqyer shuuuuuuuuuuum librat e ksaj..........jan shum prekes......me baz romancat tragjedike...
  kurse tani sme pelqen me kjo kategori librash.......

 5. #5
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Arjol Lexo postimin
  Ndonje liber online te kesaj?
  mund te te ndihmoj me nje adres,por qe nuk jane falas....Shtepia e librit.com...gjene te gjithe librat,nga autore shqipetare dhe te huaj...

  - - - Updated - - -

  Une kam lexuar disa libra te saj,dhe me kane pelqyer ne fakt,tani aktualisht po lexoj nje liber te saj qe nuk di se si me ka shpetuar pa e lexuar me heret...MATILDA...terheqes duket

 6. #6
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  23
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Auroraa Lexo postimin
  mund te te ndihmoj me nje adres,por qe nuk jane falas....Shtepia e librit.com...gjene te gjithe librat,nga autore shqipetare dhe te huaj...

  - - - Updated - - -

  Une kam lexuar disa libra te saj,dhe me kane pelqyer ne fakt,tani aktualisht po lexoj nje liber te saj qe nuk di se si me ka shpetuar pa e lexuar me heret...MATILDA...terheqes duket
  matilda....flet per nje vajz qe mamaja do ta bej prostitut........esht shum i bukur.....dheee...perfundon tragjikisht ...ashtu si ter librat e ksaj lumadhes........te bejn me zemer prz ahahaha

  kurse Lindur femer........esht shuuuuum fantastik.....esht mister i papar.....dhe nje fund i paimagjinueshem....kte do te sygjeroja

 7. #7
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  matilda....flet per nje vajz qe mamaja do ta bej prostitut........esht shum i bukur.....dheee...perfundon tragjikisht ...ashtu si ter librat e ksaj lumadhes........te bejn me zemer prz ahahaha

  kurse Lindur femer........esht shuuuuum fantastik.....esht mister i papar.....dhe nje fund i paimagjinueshem....kte do te sygjeroja
  ehhhhhh,kjo eshte e gjithe e keqja e librave te saj,se gjithe protagonistet kryesor vdesin ne fund,tamam si filmat turk me ngjajne mua...

  mua po me thonte nje dite nje shoqja ime,lexoje Brunilda zllamin...e une lexova disa libra te saj...shume te bukur vertet...por kur vura re se te gjithe femrat vdisnin ne fund...boohhhh thash lere fare hahaha

 8. #8
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  23
  se di ne e ke lexuar ' Endrra e pa perfunduar e nje femre ' e Brunildes.......o zot o zot o zot...un e di sa kam qar....
  sna mjaftojn hallet tona po duhet te qajm dhe per librat moj moter ahahahahaha

  per filmat turk se di.....menekshen dhe halilin qe kam par un , svdiq meneksheja....vdiq halili...o e hengert ndonje gje ate regjizorin

 9. #9
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  25
  librat... 10. #10
  i/e rregjistruar Maska e anelubla
  Anėtarėsimi
  Nov 2014
  Postime
  1
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Me falni po ku mund te shkarkoj librat e Brunilda Zllamit nese mund te me ndihmoje ndokush..?

 11. #11
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  25
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga anelubla Lexo postimin
  Me falni po ku mund te shkarkoj librat e Brunilda Zllamit nese mund te me ndihmoje ndokush..?
  mund t'i blesh online (:

+ Pėrgjigju tek Diskutimi