Bretkosa Luleshtrydhe !!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19

  Bretkosa Luleshtrydhe !!

  Receta Gatimi

  Oophaga pumilio ose ndryshe Dendrobates pumilio ėshtė njė specie e bretkosave helmuese qė jetojnė nė Amerikėn Qėndrore, nga Nikaragua ne qendėr ne pjesen lindore te Kosta Rikes, deri nė Panamanė veri perėndimore. Gjenden nė zona tė lagėshta dhe pyjet paramalore, por janė parė dhe nė zonat e banuara. Janė tė famshme sidomos pėr koloritin e tyre tė jashtėzakonshėm. Ndoshta jo mė helmuese,por ėshtė shembulli mė helmues i gjinisė sė vet. Ushqehet me miza, brumbuj, etj.Ėshtė kafshė dite, dhe mbi tė gjitha jeton nė tokė, dhe fshihet nė fletėt e pemėve. Megjithėse helmuese, janė tė vogla, me gjatėsi deri 22 cm. Territorin e ruajnė meshkujt, femrat dhe tė vegjlit janė mė tė shoqėrueshėm.


 2. #2
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  me shpifen luleshtrydhet me si ha

 3. #3
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  kurse mua po fillojn te me pelqejn bretkosat ahaha

 4. #4
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  ik moj cfar thua fare nuk i shkoka kjo ngjyr

+ Pėrgjigju tek Diskutimi