7 thėnie tė menēura qė duhet tė mbani mend gjithmonė !!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 9 prej 9
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19

  Ide 7 thėnie tė menēura qė duhet tė mbani mend gjithmonė !!

  Receta Gatimi

  Asnjėherė mos luaj me ndjenjat e tė tjerėve, sepse ti mund ta fitosh ‘lojen’ por mund tė humbėsh pėrgjithmonė dikė qė tė do. [William Shakespeare]

  Abraham-Lincoln

  Nėse miqėsia ėshtė pika jote e dobėt, atėherė je personi mė i fortė nė botė.[Abraham Lincoln]

  Albert-Einstein-300x292

  U jam mirėnjohės tė gjithė atyre qė mė thanė ‘JO’, sepse falė tyre ja dola mbanė vetė! [Albert Einstein]

  Dr-Abdul-Kalam

  Ėshtė shumė e lehtė tė mposhtėsh dikė, por ėshtė shumė e vėshtirė tė fitosh dikė. [Dr Abdul Kalam]

  Mahatma-Gandhi-699x1024

  I dobėti nuk mundet tė falė kurrė . Falja ėshtė cilėsi e tė fortit.
  [Mahatma Gandhi]

  Marthin-Luter-King-767x1024

  Ne duhet tė mėsojnė tė jetojnė sė bashku si vėllezėr, ose do zhdukemi tė gjithė si budallenj. [Martin Luther King]

  Napoleon-Bonaparte

  Bota vuan shumė. Jo pėr shkak tė shunės sė njerėzve tė kėqij, por pėr shkak tė heshtjes sė njerėzve tė mirė. [Napoleon Bonaparte]

 2. #2
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  qikjo m'pelqej

  I dobėti nuk mundet tė falė kurrė . Falja ėshtė cilėsi e tė fortit.
  [Mahatma Gandhi]

 3. #3
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Dr-Abdul-Kalam

  Ėshtė shumė e lehtė tė mposhtėsh dikė, por ėshtė shumė e vėshtirė tė fitosh dikė. [Dr Abdul Kalam]


  prandaj duhet pas kujdes shum kujt i thua mik jo cdo njeri meriton po mir se del e vertet cdo her dhe ndahet shapi nga sheqeri

 4. #4
  Abdullah Autorė Maska e abdullah92
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Pc
  Postime
  1,517
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  12
  1 - Asnjėherė mos luaj me ndjenjat e tė tjerėve, sepse ti mund ta fitosh ‘lojen’ por mund tė humbėsh pėrgjithmonė dikė qė tė do. [William Shakespeare]


  2- Ėshtė shumė e lehtė tė mposhtėsh dikė, por ėshtė shumė e vėshtirė tė fitosh dikė. [Dr Abdul Kalam]

  keto jane dy thenjet qe me pelqyen me shume

  ja edhe disa thenje tjera qe me pelqyen

  Sinqeritet ėshtė tė kesh qiellin dhe tė duash vetėm njė yll.. tė kesh detin e tė duash vetėm njė pikė uje, ta kesh boten dhe ta duash vetem nje njeri


  Askush nuk ėshtė bėrė i varfėr, duke dhėnė (Anne Frank)

 5. #5
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga abdullah92 Lexo postimin

  Sinqeritet ėshtė tė kesh qiellin dhe tė duash vetėm njė yll.. tė kesh detin e tė duash vetėm njė pikė uje, ta kesh boten dhe ta duash vetem nje njeri
  ..........

 6. #6
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  U jam mirėnjohės tė gjithė atyre qė mė thanė ‘JO’, sepse falė tyre ja dola mbanė vetė! [Albert Einstein]

  Kjo me pelqen me shume!....

 7. #7
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  po mire !: nese nuk mbahen mend cfare ndodh ??

 8. #8
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga landi i Lexo postimin
  po mire !: nese nuk mbahen mend cfare ndodh ??
  aahahaha...po si mbajte mend.....te ecen ters per 7 vjet : ppp

 9. #9
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Kam edhe une disa:...

  1-...Nė Dashuri bėhu si Dielli,
  Nė Miqėsi dhe Vėllazėri bėhu si Uji rrjedhės,
  Nė mbulimin e gabimeve bėhu si Nata,
  Nė Zemrime bėhu si i Vdekuri,
  Ckado qė tė bėhesh bėhu,
  Ose bėhu ashtu si dukesh
  Ose duku ashtu si Je
  ......

  2-Gruaja e bukur ėshtė pėlqim i syve, gruaja e mirė ėshtė pėlqim i zemrės,e para ėshtė xhevahir, e dyta thesar......

  3- Kush ėshtė i zgjuar? Ai qė mėson nga tė gjithė. Kush ėshtė i fuqishėm? Ai qė zotėron pasionet. Kush ėshtė i pasur? Ai qė ėshtė i kėnaqur....

  4-Mashkulli dashurohet nė femrėn duke e shikuar, ndėrsa femra dashurohet nė mashkullin duke e dėgjuar.....

  5-Ai qė tė ka mėsuar njė ditė, mbetet pėrgjithmonė babai yt........

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Thenie Te Mencura Per Femrat
  Nga briken nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 177
  Postimi i Fundit: 01-12-2014, 12:04 AM
 2. Urime te menēura e argetuese per martese !!
  Nga labja nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 13-01-2013, 08:11 PM
 3. Arsyet pse duhet ta mbani nje kafshe shtepiake!
  Nga erinda nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 17-03-2012, 07:15 PM
 4. E mbani mend shtepine e pare qe keni pikturuar???
  Nga bessy nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 32
  Postimi i Fundit: 13-03-2011, 05:46 PM
 5. E mbani mend puthjen tuaj te pare?
  Nga Alb-Angel nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 29
  Postimi i Fundit: 15-10-2010, 12:19 AM