Mesimi i dites !!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 2 nga 7 FillimiFillimi 1234567 I funditI fundit
Rezultatet nga 21 deri tek 40 prej 132
 1. #21
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14

  Receta Gatimi

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  E kam shkruajtur une kete kur isha ne momente humori

 2. #22
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Arjol Lexo postimin
  E kam shkruajtur une kete kur isha ne momente humori
  hihihi.....palo gjumash

 3. #23
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14

 4. #24
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  jo veē i dites, po i kejt jetes: Kurr mos i beso askujt!! Edhe kuj i thu shok/shoqe, meno mir se n'dit sodit po ta lojn kilen!!

 5. #25
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  --Mjerė ai qė ka dashur vetėm formėn, trupin dhe pamjen, vdekja i’a rrėmben tė gjitha......Dashuroni shpirtin.. se do ta rigjeni.........

  --Mendjet e mėdha diskutojnė pėr idetė; mendjet mesatare diskutojnė pėr ngjarjet; mendjet e vogla diskutojnė pėr njerėzit...

  --S’mė intereson tė qėnit njeriu mė i pasur nė planet. Ajo qė vlen pėr mua ėshtė momenti kur bie tė fle pasi kam bėrė diēka tė mrekullueshme....

 6. #26
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  -Gjej njė minutė pėr tė menduar, gjej njė minutė pėr t'u lutur,
  gjej njė minutė pėr tė qeshur-
  "Nene Tereza"

 7. #27
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Pėr tė kuptuar vlerėn e njė viti,pyet studentin i cili nuk e ka kaluar provimin.
  Pėr tė kuptuar vlerėn e njė muaji,pyetni nėnėn e cila beben e lindi parakohe.
  Per te kuptuar vleren e nje jave,pyetni editorin e nje reviste javore se sa duhet punuar.
  Per te kuptuar vleren e nje ore,pyet dy te dashuruar qe presin per tu takuar.
  Per te kuptuar vleren e nje minuti,pyet dike qe sapo i iku treni apo autobusi.
  Per te kuptuar vleren e nje sekondi pyet dike qe sapo i shpetoi nje aksidenti.
  Per te kupuar vleren e nje te mijtes se sekondit,pyet nje atlet qe ne olimpiade fitoi medaljen e argjendit.

  E djeshmja?? Histori. E nesermja?? Mister. Per kete ekziston e tashmja. Jepi vlera cdo momenti qe jeton dhe mbaj mend qe: KOHA NUK PRET ASKEND.

 8. #28
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14
  Ke fillu jep mesime o kopuk

 9. #29
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Nese per nje cast Zoti do te harroje qe jam vec nje kukull dhe do te me dhuronte nje copez jete ,mundesisht nuk do te them cdo gje qe mendoj, por perfundimisht do ta mendoja gjithcka qe do them .Do tu jap vlere gjerave , jo per ate qe jane , por per qe vlejne.

  Do te fle pak, do te enderroj me shume, do te vazhdoj te ece kur te tjeret ndalojne, do te rri zgjuar kur te tjeret flene,do t'i degjoja te tjeter kur flasin ashtu sic do te shijoja nje akullore me cokollate.

  Nese Zoti do te me dhuronte nje copez jete, do te vishesha thjesht, do te shtrihesha ne diell , duke lene zhveshur jo vetem trupin ,por edhe shpirtin.

  Zoti im , nese une do te kisha nje zemer , do te shkruaja urrejtjen time mbi akull e do te prisja te shkrihej ne diell.

  Do te ngjyrosja me nje enderr te Van Gogut mbi yje, nje poeme te Benedetti-t se bashku me nje kenge te Serratit do te ishte serenata qe do t'i ofroja henes.

  Do te ujitja me lotet e mi , trendafilat, per te ndjere dhimbjen e gjembave te tyre dhe puthjen e mishte te petaleve.

  Zoti im , nese do te kisha nje copez jete , nuk do te lija te kalonte asnje dite , pa u thene njerezve qe dua me shume , se i dua dhe do te jetoja duke dashuruar dashurine.

  Njerezve do tu provoja sesa e gabuar eshte te pushosh se dashuruari kur plakesh, sepse plakesh vetem kur nuk dashuron me . Nje femije do t'i dhuroja krahet, por do ta lija te mesonte fluturimin vete.

  Te vjeterve do tu mesoja se vdekja nuk vjen me pleqerine, por me harresen.

  Shume gjera mesova nga njerezit. Mesova se gjithe bota adhuron te jete ne maje te malit kur lumturia e vertete qendron ne ngjitjen e te tatpjetes. Mesova se kur nje femije shtrengon me doren e tij per here te pare gishtin e prindit te vet , e shtrengon ate perjete.

  Mesova se nje njeri ka te drejte te shohe nga lart-poshte nje tjeter , vetem atehere kur duhet ta ndihmoje per t'u ngritur. Jane te shumta gjerat qe do te mesoja nga ju , por realisht nuk me nevojiten shume , pasi kur te me fusin brenda nje valixheje , do te kem vdekur i palumtur....

  Gabriel Garcķa Mįrquez....

 10. #30
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Arjol Lexo postimin
  Ke fillu jep mesime o kopuk
  hahaha, jo bre njeri i gjoj neper fb qishtu se s'di une...

 11. #31
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Njeriu kur ndjen dhimbje, ėshtė i gjallė.. Por kur ndjen dhimbjen e tjetrit, atėherė ėshtė NJERI......

 12. #32
  i/e rregjistruar 35% Maska e mOrtaja123
  Anėtarėsimi
  Jun 2011
  Vendndodhja
  Kosove
  Postime
  702
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  ..me ardhjen ne jete te njeriut dihet se eshte 1 njeri me shume ne kete bote, kur dihet se toka ka rreth 7 miliard njerez; me kryerjen e shkolles fillore 1shit i shtohet 0 dhe behet sa 10 njerez, me kryerjen e shkolles se mesme i shtohet edhe ni 0 e behet sa 100 te tille, me kryerjen e fakultetit dhe studimeve tjera 0t veq sa vijne e shtohen dhe vlera rritet;
  por, Kujdes! Ruajeni 1shin, pa 1jeshin jeni 0 !

 13. #33
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Jeta eshte fillimi i sfidave dhe vdekja eshte vendimi vleresues.....Hidherimi nje dite mund te kthehet tek ti me nje buzeqeshje prej se ciles perfundimisht nuk do mund te largohesh dot kurre,sepse ne jete jo gjithmone do te te ndodh te jesh protagonisti kryesor i shkaktimit te vuajtjeve,por edhe bashkudhetar me vuajtjen.....

 14. #34
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Ndonjeherė duhet tė mbyllėsh disa dyer.....Jo shkaku i krenarisė apo arrogancės por thjesht sepse nuk tė dėrgojnė askund. ......

 15. #35
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Nuk ka gje me te keqe,se sa kur nje femer,kerkon te rishkruaj krijimin e saj!...

 16. #36
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Ti nuk e kupton dhe un nuk mund ta shpjegoj.

 17. #37
  i/e rregjistruar Maska e ANTRITA
  Anėtarėsimi
  Apr 2013
  Postime
  1
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  shummmmmmmmmme e bukur

 18. #38
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Pse e komplikojmė jetėn ?

  - T'mungon dikush ? ...Thirre
  - Don tė takohesh ? ...Ftoje
  - Don tė jesh i kuptuar ? ...Shpjego
  - Ke pyetje ? ...Pyet
  - Nuk t'pelqen diēka ? ...Thuaje
  - T'pelqen diēka ? ...Pranoje
  - Deshiron diēka ? ...Pyet per tė
  - E don dikė ? ...Thuaja

  E kemi vetem 1 jetė, ta mbajmė tė thjeshtė...

 19. #39
  Chicago Boss 35% Maska e Al Capone
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Vendndodhja
  Jashte Shtetit
  Postime
  560
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  8
  Mos dil nga shtepia pa ēader

 20. #40
  i/e rregjistruar Maska e Vlera Beqiraj
  Anėtarėsimi
  May 2013
  Vendndodhja
  Metz, France, France
  Postime
  4
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  e ke shpikur vet ?

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Mėsimi nga jeta...
  Nga labja nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 04-03-2011, 09:25 PM
 2. Foto Profesionale ne Bardhe e Zi!- Video Mesimi
  Nga ReniX nė forum Fotografia dhe Grafika
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 13-05-2010, 04:43 PM
 3. Mesimi qe duhet ta marrim nga nje mace
  Nga 3r1k0 nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 28-04-2010, 08:06 PM
 4. Mesimi I Telnet-it
  Nga Design nė forum Siguria Informatike
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 17-11-2009, 07:48 PM
 5. Mesimi I TelNet-it
  Nga Design nė forum Webmaster Area
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 04-03-2009, 10:06 PM