Mesimi i dites !!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 3 nga 7 FillimiFillimi 1234567 I funditI fundit
Rezultatet nga 41 deri tek 60 prej 132
 1. #41
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11

  Receta Gatimi

  A e dini ēfarė ėshtė e bukur tek njė femėr ?
  Kur i ndodh diēka , qan , lag komplet jastikun ,ēarēafėt , boshatis pako tė tėra me letra , por mė pas merr kurajė , than fytyrėn , del , qesh dhe shtiret sikur ēdo gjė ėshtė nė rregull.....

 2. #42
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Sa bukur eshte te falesh, kur ke mundesine te ndeshkosh, sa bukur eshte te heshtesh kur ke mundesine te flasesh... Sa bukur eshte te buzeqeshesh edhe atehere kur merzia ka kapluar zemren tende...!

 3. #43
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Jeta eshte nje melodi e njejte per te gjithe….por veshet e secilit kane nje ndjeshmeri te ndryshme….duke I dhene ngjyra dhe timbre qe nuk I ka….dhe ne te gjitheve na duket se jeta jone eshte me e mira…me e kuptueshmja…me e shtrenjta….por asnjehere ndonjeri nga ne nuk e ka pyetur veten…valle a jemi ne kaq te kushtueshem per jeten?....A I dhimbsemi ne asaj ashtu sic na dhimbset ajo neve?....A I duhemi ne asaj…sic na duhet ajo neve?.....
  eh,keto jane disa pyetje…pergjigjen e te cilave me mire te mos e dijme….se lendohemi gjere ne ate pike…sa egzistenca jone te na duket nje absurd….dhe asgje me shume!...

 4. #44
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  O zot me jep kurajon te ndryshoj cfare mund te ndryshoj....me jep forcen te pranoj ato cfare nuk mund te ndryshoj.....me jep zgjuarsine...te beje dallimin mes tyre.....

 5. #45
  "Vlerėsoje veten, 20% Maska e ezel
  Anėtarėsimi
  Nov 2012
  Vendndodhja
  world
  Postime
  128
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Ne fund te nje stuhie na mbeten ne mendje jo fjalet e armiqve tan,por heshtja e atyre qe i mendonim miq

  - - - Updated - - -

  per essere felici deve bastare poco.Non deve esere cara la felicita!Se e cara non e di buono quoalita

  - - - Updated - - -

  KOHA JUAJ ESHTE SHUM E SHTRENJTE...MOS E JEPNI ATY KU NUK DIN TA VLERESOJN

 6. #46
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  "Nuk duhet te presesh asnjeri qe te vije te te shpetoje", i thoshte prap e ema te bijes , me shikimin e perhumbur ne dhome. " Nje vajze qe pret ta shpetoje dikush nuk do mesoje kurre te eci perpara ne jete . Edhe kur mund ti kete te gjitha mundesite, nuk do e gjeje gjithsesi kurajon ta beje. Mos prit bija ime. Gjeje forcen , dhe mesohu te presesh vetem nga vetvetja!"


 7. #47
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Kam trasheguar nga nena njefare deshire...dhe nje zell te natyrshem per punen....kam trasheguar gjithashtu deshiren e zjarrte,nevojen per te qene e dobishme....por nese kjo deshire e natyrshme dremiste thelle ne qenien time...ajo diti ta zgjoje...e ta gjalleroj pa nderprejrje.....

 8. #48
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Ndonjehere, nuk eshte ai person qe te mungon. Eshte menyra sesi ai te bente te ndjeheshe kur ishe me te.

 9. #49
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  Kur gjėrat e rėndėsishme tė jetės tė rrėshqasin nga duart, kur 24 orė nė ditė duket se nuk tė mjaftojnė, kujtohu dhe reflekto mbi
  HISTORINE e VAZOS!

  Njė profesor, pėrballė klasės sė filozofisė, pa thėnė asnjė fjalė, merr njė vazo tė madhe boshe dhe transparente, dhe fillon ta mbushe me topa golfi. Mė pas pyet studentėt – A ėshtė vazoja e mbushur plot?

  Studentėt pėrgjigjen Po. Atėhere profesori merr ca toptha qelqi dhe i hedh nė vazo. Topthat e qelqit mbushin hapėsirat boshe tė mbetura ndėrmjet topave tė golfit. Mė pas profesori i pyet sėrish studentėt nėse vazoja ishte plot dhe ata pėrgjigjen perseri, Po.

  Profesori merr njė kuti me rėrė dhe e hedh brenda nė vazo. Pa dyshim rėra i mbushi hapėsirat boshe dhe profesori pyet: A ėshtė tash vazoja plot. Kėtė herė studentėt u pėrgjigjen njėzėri Poo.

  Profesori, me shpejtėsi, i hedh njė filxhan kafe vazos dhe padyshim qė ka vend pėr tė edhe pas mbushjes me rėrė.
  Studentėt filluan tė qeshin nga ky demonstrim i profesorit …
  Kur tė qeshurat mbaruan profesori thotė:

  “ Dua tė kuptoni se kjo vazo simbolizon jetėn…”

  Topat e Golfit janė gjėrat e rėndėsishme si familja, fėmijėt, shėndeti, miqtė, dashuria, pra gjėrat qė na pėlqejnė. Janė gjėra qė, edhe sikur tė humbisnim gjithēka dhe tė na mbesin vetėm ato, jeta jonė do tė ishte ende plot.

  Topthat e qelqit janė gjėrat e tjera qė na interesojnė, si: Puna, shtėpia, vetura, etj.

  Rėra ėshtė diēka krejt tjetėr: Gjėrat e vogla.

  Paramendoni nėse ne sė pari do tė vendosnim rėrė nė vazo, atėherė, nuk do te kishte vend as pėr topat e golfit e as pėr ata tė qelqit.

  E njėjta ndodh me jetėn.

  Nėse harxhojmė gjithė kohėn dhe energjinė tonė pėr gjėrat e vogla, nuk do tė ketė hapėsirė pėr gjėrat vėrtet tė rėndėsishme.

  Kushtojuni kujdes gjėrave qė janė thelbėsore pėr jetėn tėnde:

  Luaj me femijėt e tu, gjej kohė pėr tė vizituar mjekun, dil pėr darkė me partnerin tėnd, praktiko sportin tėnd tė preferuar. Do tė keni gjithmonė kohė pėr ta pastruar shtėpinė, pėr tė prerė barin nė oborr, pėr tė vendosur gjėrat nė vendin e duhur.

  Vendos prioritetet e tua:

  Ndryshimi ėshtė vetėm rėrė …
  Njė nga studentėt ngrit dorėn dhe pyet se ēfare simbolizon kafeja.
  Profesori buzėqesh dhe thote: “ Jam i lumtur qė ma bėtė kėtė pyetje. Ėshtė vetėm pėr tė treguar se nuk ka rėndėsi se sa e nxėnė ėshtė jeta juaj, ka gjithmonė vend pėr njė kafe me miqtė tuaj”.

 10. #50
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Thonė se:
  Nėse ke ushqim nė frigorifer, rroba pėr t’u veshur dhe njė ēati mbi kokė, je mė i pasur se 75% e botės.
  Nėse ke para nė bankė dhe nė kuletė bėn pjesė nė 8 % e mė tė pasurve tė botės.
  Nėse je zgjuar kėtė mėngjes pa sėmundje, je mė i bekuar sė miliona njerėz anembanė botės qė nuk do tė mbijetojnė kėtė javė.
  Nėse nuk ke pėrjetuar asnjėherė burgun, torturat apo kėrcėnimin e urisė, je mė fatlum se 500 milionė vetė tė gjallė nė vuajtje.
  Nėse mund ta lexosh kėtė, je mė fatlum se 3 miliardė njerėz qė nuk dinė shkrim e kėndim !!!....

 11. #51
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14
  Mesimin e dites se sotme e kam shumke te qart!

 12. #52
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  "I shendetshem nuk eshte ai qe nuk ka problem....por ai qe eshte ne gjendje te merret me to ne menyre pozitive"!....

 13. #53
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Pėrgjigjet e disa fėmijėve, tė pyetur se ēfarė ėshtė pėr ta dashuria :

  1. Dashuria ėshtė kur dikush tė ka bėrė keq dhe ti je shumė i zemėruar por nuk i bėrtet qė ai mos tė qaj... (Susana 5vjec)
  2. Dashuria ėshtė ajo gjė qė na bėn tė qeshim edhe kur jemi tė lodhur ! (Tomas 4vjec)
  3. Dashuria ėshtė kur mami i ben kafen babit dhe e provon vetė e para pėr tu siguruar qė ėshtė e mirė (Daniele 7vjec)
  4. Dashuria ėshtė kur qeni im vjen dhe mė lėpin nė fytyrė edhe pse e kam lėnė gjithė diten vetėm ! (Anna Maria 4vjec).
  5. Dashuria ėshtė kur mami i jep babit pjesėn mė tė mirė tė pulės ! (Elena 5vjec) .
  6. Nuk duhet tė themi kurrė "Tė dua" nėse nuk e ndjemė,por nėse e ndjejmė duhet ta themi shpesh herė sepse njerėzit harrojnė....(Karlo 8 vjec)......

 14. #54
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Edukojini mirė vajzat e juaja.
  Mėsojuni tė bėhen tė zonjat e vetes. Mėsojuni qė nuk ėshtė nevoja tė shkurtojnė fundin nė kthesėn e parė sa del nga shtepia, mėsojuni qė mund tė veshin ētė duan.

  Mėsojuni qė parimet dhe normat qėndrojnė nė tru. Mėsojuni qė xhelozia dhe dashuria janė dy gjėra krejt tė ndryshme. Mėsojuni qė ėshtė gjė e bukur kur dikush bėhet xheloz pėr ty por ėshtė gjė e keqe dhe e shėmtuar mos tė tė respektojė.

  Edukojini mirė djemtė tuaj.
  Mėsojuni tė tregojnė rrespekt pėr gjininė tjetėr. Mėsojuni qė femra kthehet natėn vonė nė shtėpi "nuk po kruhet". Mėsojini qė njė femėr mund tu mbeshtetet nė sup dhe ti pėrqafoje dhe si mik.

  Mėsojini qė tė mos kenė frikė tė prekin; qė tė dashurosh do tė thotė tė vlerėsosh. Mėsojuni qė "ti dalėsh pėr zot dikujt" nuk do tė thotė se ėshtė prona jote. Mėsojuni qė nuk janė pėlhurė e rrallė indiane, dhe nėse janė tė tillė duhet tė dinė qė nga ajo pėlhurė shami pėr hundėt prodhohet.

  Mėsojuni qė askėnd mos tė pėrēmojnė askend. Por tė gjitha kėto nė fillim mėsojuani fėmijės sė vogėl qė gjendet brenda jush!

 15. #55
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Dhimbja e Gėzimi janė tė pandarė. Arrijnė sė bashku, e nėse njė njėra ulet nė tryezėn tuaj, kujtohuni se tjetri ėshtė i pėrgjumur mbi shtratin tuaj.....

 16. #56
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Eshte kendveshtrimi ai qe kushtezon idete....

 17. #57
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  "Duhet t'u lesh dicka te tjereve per te te kujtuar, per te kuptuar qe "te qendrosh me mua" nuk eshte si te qendrosh me cilindo."

 18. #58
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Here pas here duhet te ndaloj te shkruarit e te perdor mprehesin e lapsit....Eshte nje operacion qe i provokon nje lloj vuajtje lapsit por...ne fund rezulton me me maje.....

  Ja perse duhet te mesosh te durosh disa dhimbje: do te te bejne te behesh nje njeri me i mire.....

 19. #59
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Cdokush mund te inatoset: kjo eshte e thjeshte. Por te inatosesh me personin e duhur, dhe ne momentin e duhur, per qellimin e duhur, e ne menyren e duhur: kjo nuk eshte e mundur per kedo dhe nuk eshte e lehte....

 20. #60
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Nėse nuk mund tė bėhesh shkrimtar dhe t'i bėsh dobi tė tjerėve....atėherė bėhu lexues pėr t'i bėrė dobi vetes.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Mėsimi nga jeta...
  Nga labja nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 04-03-2011, 09:25 PM
 2. Foto Profesionale ne Bardhe e Zi!- Video Mesimi
  Nga ReniX nė forum Fotografia dhe Grafika
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 13-05-2010, 04:43 PM
 3. Mesimi qe duhet ta marrim nga nje mace
  Nga 3r1k0 nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 28-04-2010, 08:06 PM
 4. Mesimi I Telnet-it
  Nga Design nė forum Siguria Informatike
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 17-11-2009, 07:48 PM
 5. Mesimi I TelNet-it
  Nga Design nė forum Webmaster Area
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 04-03-2009, 10:06 PM