Mesimi i dites !!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 7 123456 ... I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 132
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19

  Ide Mesimi i dites !!

  Receta Gatimi

  Si thoni te japim ca leksione ditore?


  Mesimi i dites per sot ....................................


 2. #2
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  qashtu osht... E kom fjalen per at' thonjen n'foto!


 3. #3
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  .....mesimi dites 4. #4
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  tani cfare duhet bere me keta aforizma esse ??

 5. #5
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Shume teme interesante...kur te kemi ndonje mesim te ri...do t'a shpjegoja me kenaqesi.....por jo sot...ndonjehere tjeter...se jam e lodhur...

 6. #6
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga landi i Lexo postimin
  tani cfare duhet bere me keta aforizma esse ??
  haha,,,jopo roman
  titulli i temes esht me teper ne form simbolike...
  mund te shkruash dicka , me an te se ciles do te percjellesh nje mesazh , apo cf te duash ti....

 7. #7
  Abdullah Autorė Maska e abdullah92
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Pc
  Postime
  1,517
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  12
  Krishteri dhe Muslimani (Tregim interesant)

  E ftoi krishteri njė musliman nė shtėpinė e tij, dhe pasi i shprehu mirėseardhje ia ofroi njė pjatė me rrush. Muslimani e falėnderoi dhe filloi ta haj rrushin.
  Pas pak u ngrit krishteri, e mori njė gotė, e mbushi me verė dhe e vendosi para muslimanit. Kur e pa muslimani kėtė i tha: “Mė fal, por kjo pėr mua ėshtė haram.”
  Ndėrsa krishteri ia ktheu: “Ėshtė e ēuditshme me ju muslimanėt e lejoni (kėtė) rrushin, ndėrsa e ndaloni kėtė (verėn). Edhe pse kjo (vera) ėshtė nga kjo (rrushi)!
  Me tė dėgjuar kėtė, muslimani e pyeti: “A ke grua?”
  “Po”, ia ktheu krishteri
  “A mund ta ftosh kėtu?”, i tha muslimani
  U ngrit krishteri e ftoi… dhe ajo erdhi.
  Pastaj muslimani i tha: “A ke vajzė?”
  “Po”, tha krishteri “Njė vajzė tė vogėl!”
  “Mirė na e sjell kėtu”, tha muslimani
  U ngrit i krishteri dhe e solli vajzėn e cila ishte duke luajtur nė dhomėn tjetėr!
  Atėherė muslimani i tha: “A nuk e sheh se Allahu ta ka lejuar kėtė (gruan), kurse ta ka ndaluar kėtė (vajzėn), edhe pse kjo ėshtė nga kjo!!
  Atėherė i krishteri mbeti i shtangur dhe tha: “Dėshmoj se nuk ka Zot pos Allahut. Dėshmoj se Muhamedi ėshtė profet i Tij, dhe nga sot unė jam musliman.”  - - - Updated - - -  Njė ditė pyeta njė grua tė vjetėr se pse nuk ishte martuar akoma.
  -”Jam duke pritur” -m’u pėrgjigj ajo.
  Nuk mund ta mbaja dot dhe qesha me tė madhe nga pėrgjigja e saj…por u pėrlota kur ajo vazhdoi:
  -”Ai mė premtoi se do tė kthehej..!!

 8. #8
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  shume e vertete abdullah !!!! edhe pse tregohet edhe ne menyra te tjera ...

 9. #9
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  " Sido qe ta ndertosh jeten,sado qe te perpiqesh :Nuk i largohesh dot Fatit tend!"....

 10. #10
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Auroraa Lexo postimin
  " Sido qe ta ndertosh jeten,sado qe te perpiqesh :Nuk i largohesh dot Fatit tend!"....
  m'pelqej, ishalla o' qashtu


  e ver8!


 11. #11
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13

 12. #12
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  me pelqeu shum tregimi jot abdullah.....

  Nje cift ishin bere me djale pas 11 viteve martese.
  Ai ishte drita e syve per ta.
  Kur djali ishte rreth 2 vjec dhe vinte verdalle neper shtepi,ai mund te prekte cdo gje qe shikonte.
  Nje mengjes i ati pa nje shishe me ilace te hapur.Ai i kerkoi gruas qe ta fshihte.Gruaja shume e zene ne kuzhine e harroi plotesisht ate qe i tha i shoqi.
  Djali e pa shishen dhe duke luajtur me te ,i terhequr gjithashtu nga ngjyrat e hapjeve i piu te gjitha.Ai u helmua nga doza e madhe qe kishte marre.
  Ai bie pa ndjenja dhe e ema e dergon urgjentisht ne spital, ku me pas ai vdes.
  Nena ishte e shokuar.Ajo ishte e tmerruar gjithashtu sesi do ti dilte perpara te shoqit.
  Kur babai i shqetesuar vjen ne spital dhe shikon djalin te vdekur,ai veshtron te shoqen dhe shqipton vetem 3 fjale.

  Si mendoni cfare i thote ai???

  Burri i thote: "TE DUA E DASHUR"
  Nje reagim krejt i papritur ...
  Femija vdiq.Ai se kthen dot me ne jete.Nuk kishte pse ta fajesonte te shoqen.
  Nese dhe ai do ti kushtonte pak kohe dhe do ta largonte shishen e gjithe kjo sdo te kishte ndodhur.
  S'kishte pse te gjente fajtorin.
  Edhe ajo kishte humbur femijen e saj te vetem.
  Ajo cfare ajo kishte nevoje ne ate moment
  ishte ngushellimi nga bashkeshorti i saj.
  Dhe kete ai ia dha.

  'Ndonjehere ne harxhojme kohe duke gjetur fajtorin ,
  ne marredhenie,ne pune,dhe me njerezit qe ne njohim.
  Ne humbasim shume ngrohtesine ne marredheniet njerezore
  duke mos i dhene njeri-tjetrit mbeshtetje.
  Te mos falesh dike qe e do eshte gje e lehte?
  Kjo ju ben te humbisni gjera shume te cmuara.
  Mos shtoni ankthin, dhimbjen, vuajtjen duke mos falur dike.
  Nese te gjithe do te kishin kete kendveshtrim,
  ne kete bote do te kishte me pak probleme.
  Largojini nga vetja te gjitha xhelozite,mosgatishmerine per te falur,egoizmin,friken dhe ju do te gjeni gjera
  qe ne fakt nuk jane aq te veshtira sa ju i mendonit.

  Eshte thjesht 1 Mezash per te Gjith ne

 13. #13
  Abdullah Autorė Maska e abdullah92
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Pc
  Postime
  1,517
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  12
  Thanks labe
  edhe tregimi jot shume i bukur

  Largojini nga vetja te gjitha xhelozite


  besoj se kjo nuk eshte ne rregull per mendimin tim sepse duhet te jemi pak xheloze por jo ekstreme.

  - - - Updated - - -


  8 Gėnjeshtrat e Nėnės
  Tregimi fillon me lindjen time. Isha fėmija i vetėm nė njė familje shumė tė varfėr, nuk kishim ushqim qė do tė na mjaftonte.

  Nėse ndonjė ditė gjenim pak oriz ashtu qė ta largojmė urine. Pasi e mbaroja pjesėn time, nėn
  a edhe pjesėn e saj ma dhuronte mua, dhe thoshte: “O biri im! Haje kėtė oriz sepse nuk jam e uritur.”Kjo ishte gėnjeshtra e parė e saj. Kur u rrita pak, nėna pasi mbaronte punėt e shtėpisė dilte pėr tė gjuajtur peshq nė lumin e vogėl qė ishte afėr shtėpisė. Shpresonte qė nėse ha peshk do tė mė ndihmojė nė zhvillimin tim.
  Njė herė me lejen e Allahut kishte nxėnė dy peshq. Shpejtoi pėr nė shtėpi nė mėnyrė qė t’i pėrgatisė; i vendosi para meje dhe unė fillova ta ha peshkun e parė dalė-ngadalė, ndėrsa nėna ime hante atė qė mbetej nė mes tė eshtrave. Mu rrėqeth zemra dhe peshkun tjetėr ia dhurova asaj.
  Ma ktheu mbrapsht dhe mė tha: “O biri im! Ha edhe kėtė peshkun, a nuk e di se unė nuk i dua peshqit?!”

  Kjo ishte gėnjeshtra e dytė e saj.
  U rrita dhe duhej qė unė patjetėr tė shkoja nė shkollė, por nuk kishim pasuri qė t’i mbulojmė shpenzimet e shkollės. Nėna shkoi nė treg dhe bėri marrėveshje me njė tregtar tė rrobave, qė ajo tė ecte shtėpi pėr shtėpi pėr tė prezantuar mallin.
  Njė natė dimri u vonua nėna ime ndėrsa unė po e prisja nė shtėpi, dola ta kėrkoj nė rrugė afėr lagjes, e gjeta duke bartur rrobat dhe duke trokitur shtėpi pėr shtėpi, e unė e thirra: “Oj nėnė, eja tė kthehemi nė shtėpi sepse ėshtė bėrė vonė dhe moti ėshtė i ftohėt, ti nesėr mundė ta vazhdosh punėn qysh prej mėngjesit. Buzėqeshi nėna dhe mė tha: “O biri im! Unė nuk jam e lodhur.”

  Kjo ishte gėnjeshtra e tretė e saj.
  Nė shkollė kishim provim pėrfundimtar dhe nėna kėmbėnguli tė vinte me mua. Hyra nė provim e ajo qėndronte jashtė duke mė pritur mua, nė nxehtin e madh. Kur cingėroi zilja dhe pėrfunduam, dola, ndėrsa ajo mė pėrqafoi fortė dhe me ngrohtėsi, mė pas mė pėrgėzoi pėr suksese tė mėtutjeshme.
  Me vete kishte njė lėng tė cilin e ruante pėr mua kur tė dal nga provimi, piva nga ajo dhe shujta etjen, por nėnės time i dilnin djersėt nė fytyrėn e saj nga vapa e madhe, ia ofrova lėngun menjėherė dhe i thashė: “Pi oj nėna ime!” Ndėrsa ajo ma ktheu: “O biri im! Pije ti se unė nuk jam e etur.”

  Kjo ishte gėnjeshtra e katėrtė.
  Pas vdekjes sė babait tim, nėna ime jetoi si e vejė, dhe pėrgjegjėsitė e shtėpisė ranė mbi atė, kėshtu qė ajo duhej tė sjellė tė gjitha gjėrat e nevojshme nė shtėpi. Jeta u bė e vėshtirė dhe filluam tė ndiejmė urinė.
  Xhaxhai im ishte njeri i mirė dhe jetonte afėr nesh, na sillte ushqime me tė cilin largonim urinė, e kur fqinjėt tanė panė gjendjen tonė tė vėshtirė qė dita ditės po keqėsohej, e kėshilluan nėnėn time qė tė martohej me ndonjė burrė qė do tė shpenzonte pėr atė, por ajo u pėrgjigj: “Nuk kam nevojė pėr dashuri.”
  Kjo ishte gėnjeshtra e pestė
  Kur mbarova studimet universitare, gjeta njė punė tė mirė deri diku, mendova se tash ėshtė koha qė nėna ime tė pushoj, e unė tė marr mbi supe obligimet e familjes. Nė atė kohė ajo nuk kishte shėndet tė mirė qė t’ia mundėsonte asaj ecjen shtėpi pėr shtėpi, kėshtu filloi tė shiste perime. I caktova njė pjesė tė rrogės sime vetėm e vetėm ta linte punėn, refuzoi t’i marrė dhe tha: “O biri im! Ruaji paratė e tua, unė kam aq pasuri sa tė mė mjaftoj!”
  Kjo ishte gėnjeshtra e gjashtė e saj.
  Punoja dhe nė tė njėjtėn kohė regjistrova magjistraturėn, vėrtetė korra suksese dhe nė tė njėjtėn kohė mu ngrit paga e punės.
  Firma nė tė cilėn punoja ishte Gjermane, kėshtu qė, mė transferuan nė degėn kryesore tė saj nė Gjermani, u ndjeva shumė i lumtur.
  Fillova tė ėndėrroj pėr fillim tė mbarė dhe jetė tė lumtur, pasi udhėtova dhe u vendova, i telefonova nėnės time qė tė vinte tė jetonte me mua, por ajo nuk donte tė mė ngushtojė, dhe mė tha: “O biri im! Unė nuk jam e mėsuar tė jetoj jetė me standard tė lartė.”
  Kjo ishte gėnjeshtra e shtatė e saj.
  U plak nėna ime dhe atė e goditi sėmundja e kancerit nė sy, dikush duhej tė ishte afėr saj qė ta mjekoj, por mes meje dhe asaj kishte shtete. Lash ēdo gjė dhe shkova ta vizitoj, ishte e shtrirė nė shtrat pas kryerjes sė operacionit. Kur mė pa u mundua tė buzėqesh, por zemra ime digjej pasi ajo ishte e dobėsuar. Nuk ishte nėna ime qė e njihja mė parė, filluan tė mė rridhnin lotėt ndėrsa ajo mundohej tė mė qetėsonte.
  Mė tha: “Mos qaj o biri im, unė nuk po ndiej dhimbje.”
  Kjo ishte gėnjeshtra e tetė e saj dhe e fundit…
  Pasi ma tha kėtė, ia mbylla sytė qė mė kurrė nuk i hapi.
  Pėr ēdo kėnd qė ka njė nėnė gjallė: “Ruaje kėtė dhunti tė madhe para sė tė pikėllohesh pėr humbjen e saj…”
  Pėr ēdo kėnd qė ka humbur nėnėn e tij: “Kujtoje ēdo herė se sa shumė ėshtė lodhur ajo pėr ty.
  Mos e harro nė lutjet e tua, Allahu tė mėshiroftė!”

  Redaktuar pėr herė tė fundit nga abdullah92; 08-02-2013 mė 03:53 AM.

 14. #14
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Aty ku eshte zoti...nuk ka vend per rastin...as edhe per fjalen e pervuajtur qe e perfaqeson...
  Gjithcka eshte e rregullt e ndrequr nga lart....c'do gje qe te ndodhe,te ndodhe sepse e ka nje kuptim....

 15. #15
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19

 16. #16
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  E di kur quhesh e fortė..?! Kur fal dikė qė nuk meriton falje... Kur arrin tė dashurosh nė heshtje pa e marr vesh asnjė... Kur qesh dhe shfaq lumturi ndėrkohė qė zemra tė qan...!!!

 17. #17
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  “Ēdo dite qe jetojme eshte nje mundesi e veēante”
  Prandaj, te lexojme me teper dhe t’i kushtojme me pak kohe puneve te shtepise. Te ulemi ne shkalle dhe te adhurojme pamjen..
  Pa domosdoshmerine per te pare nese ka barera te keqia ne kopesht..
  Te kalojme me shume kohe me familjen dhe miqte, dhe me pak kohe duke punuar per te tjeret..
  Kam vene re se jeta eshte nje bashkesi eksperiencash, per t’u vleresuar dhe jo mbivleresuar..
  Tashme nuk heq menjane asgje, perdor gota kristali cdo dite...
  Vesh rroba te reja, dhe sikur vetem per te shkuar ne market nese kam deshire...
  Nuk ruaj menjane parfumin me te mire per festat e vecanta, e perdor gjithnje, cdo here qe dua te ndjej aromen e tij...
  Frazat “nje dite...” dhe “nje dite nga keto...”, po zhduken nga fjalori im
  Te bejme c’ka kemi deshire , SOT..
  Me vjen keq qe s’kam shkruar letrat qe doja sepse qellimi per t’i shkruar ishte… “nje dite nga keto...”
  Me vjen keq dhe jam akoma me i trishtuar kur kuptoj se kam rreshtur se theni vellezerve dhe femijeve te mi se sa i dua..
  Tani perpiqem te mos kthej mbrapsht, harroj apo ruaj, asgje qe mund t’i jape lumturi dhe alegri jetes sime...
  Ēdo dite qe kalon, i them vetes se kjo dite eshte shume e vecante. Ēdo dite, ēdo ore, ēdo minute qe kalon… eshte shume e veēante.
  Nese e lexon kete postim do te thote se dikush te mendon dhe te ka per zemer..
  Nese je shume i zene per t’i kushtuar disa minuta ketij postimi per t’ia derguar personave qe vlereson..
  ...ose nese preferon t’i thuash vetes “sapo te kem kohe” do ta nis “nje dite nga keto” mund te presesh shume..
  Ose te mos mberrish kurre...
  Ky postim permban ushqim per shpirtin..
  Jepu te tjereve me teper seē presin dhe beje me besim..
  Mos lejo qe nje keqkuptim i vogel te prishe nje miqesi...
  Mbaj mend poezine tende te preferuar ose muziken qe te pelqen me teper..
  Thuaj: “te dua”, vetem atehere kur dhashuria jote eshte e vertete
  Dhe nese duhet te thuash: “Me vjen shume keq”, shihe ate person drejt e ne sy.
  Nese nuk beson ne “dashurine me shikim te pare”, mos u tall me endrat e te tjereve..
  Dashuro thellesisht dhe me pasion,
  Ndonjehere dhe mund te lendohesh, por eshte e vetmja menyre per ta jetuar jeten plotesisht...
  Nese s’je dakort perpiqu te pakten te jesh i ndershem, fol ngadale, por mendo me shpejtesi...
  Mos ofendo, mos i gjykoni te tjeret per “ate qe keni degjuar te thuhet per ta ”...
  Nese dikush te ben nje pyetje te ciles nuk do t’i pergjigjesh,
  Buzeqesh dhe pyete: “pse do ta dish?”
  Kujto qe nje dashuri e madhe, ashtu si nje sukses i madh, eshte nje risk, merre persiper....
  Martohu me dike, me te cilin te pelqen te flasesh...
  Sepse kur te plakeni biseda do te jete me e rendesishme se cdo gje tjeter...
  Kujtohu dhe se disa here heshtja eshte pergjgija me e mire...
  Lexo me teper libra, shiko me pak TV, jeto nje jete te mire dhe te rregullt..
  Nje shtepi e lumtur eshte ajo cka ka rendesi me teper. Bej ē’te mundesh qe te krijosh nje ambjent te tille.
  Mos e nderprit kurre dike qe po te tregon perzemersi...
  Kujto qe lidhja me e mire eshte ajo ku dashuria mes dy personave eshte me e madhe se sa nevoja qe kane per njeri-tjetrin..

 18. #18
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  »Ju do tė bėheni mėsues.
  Mėsuesia nuk ėshtė profesion, ajo ėshtė mision.
  Ju do tė punoni pėr formimin e njeriut. Gabimet qė mund tė bėjnė profesionistėt e ndryshėm, mund tė korrigjohen me disa shpenzime, por gabimet qė mund tė bėni ju me nxėnėsit, janė tė pakorrigjueshme.
  Po ta formosh shtrembėr karakterin e njė njeriu, ėshtė shumė, shumė e vėshtirė, nė mos ėshtė e pamundur, ta ndreqėsh atė.
  Ju duhet tė edukoni pėrmes sjelljes suaj, pėrmes shėmbullit tuaj. Nė rast se ju silleni keq, edhe sikur tė mbani dhjetra leksione morali, ose leksione pėr nevojėn e sjelljes sė mirė, nxėnėsit nuk do tė pėrfitojnė asgjė, ata do tė ndikohen kryesisht prej sjelljes suaj. Shembulli tė bėn ta ndjekesh njeriun.
  Kur punoni, punoni seriozisht dhe me ritmin e duhur. Mos u merrni me muhabete gjatė punės. Kur tė pushoni, pushoni vėrtet. Mos pėrzieni punėn me pushimin dhe pushimin me punėn. Ata tė cilėt gjatė punės bėjnė muhabete dhe gjatė pushimit pėrpiqen tė kryejnė ndonjė punė tė mbetur nė mes, nuk arrijnė rezultatet e duhura.
  Mos jini kategorikė.
  Gjithcka shikojeni me sy kritik.
  Mos e konsideroni veten tepėr tė rinj dhe tė paformuar pėr tė shprehur dyshime, pėr tė hapur diskutime, kur mendoni ndryshe.
  Mos kini turp tė pyesni pėr gjėra qė nuk i keni tė qarta. Gjėrat e paqarta nuk mbahen mend.
  Mos bėni asnjė punė shkel e shko.
  Mos filloni tė shkruani dicka pa e pasur tė qartė nė kokėn tuaj.
  Mos lini asnjė punė pa e pėrfunduar plotėsisht dhe si duhet.
  Mos merrni dhe mos lejoni t’ju marrin dinjitetin nėpėr kėmbė.
  Jeta e njeriut ėshtė njė fragment i planeve, dėshirave dhe ėndrrave tė tij, prandaj kushtojuni planeve, dėshirave dhe ėndrrave tuaja mė kyreysore....«................

 19. #19
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19

 20. #20
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Askush nuk ėshtė ngjitur nė shkallėt e suksesit....me duart nė xhepa....

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 7 123456 ... I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Mėsimi nga jeta...
  Nga labja nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 04-03-2011, 09:25 PM
 2. Foto Profesionale ne Bardhe e Zi!- Video Mesimi
  Nga ReniX nė forum Fotografia dhe Grafika
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 13-05-2010, 04:43 PM
 3. Mesimi qe duhet ta marrim nga nje mace
  Nga 3r1k0 nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 28-04-2010, 08:06 PM
 4. Mesimi I Telnet-it
  Nga Design nė forum Siguria Informatike
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 17-11-2009, 07:48 PM
 5. Mesimi I TelNet-it
  Nga Design nė forum Webmaster Area
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 04-03-2009, 10:06 PM