Mesimi i dites !!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 7 nga 7 FillimiFillimi ... 234567
Rezultatet nga 121 deri tek 132 prej 132
 1. #121
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20

  Ide Frymezuese <3

  Receta Gatimi

  Njė ditė, logjika dhe fati, dy miq tė ngushtė, udhėtonin nė tė njėjtėn makinė. Pasi kishin pėrshkuar pothuajse gjysmėn e rrugės, u mbaron nafta. Me shpresė se do tė gjejnė ndonjė strehė, ose tė paktėn do kalojė ndonjė makinė rrugės, u nisėn pėr nė kėmbė, por pa dobi. As strehė gjetėn dhe as makinė nuk u erdhi. Tė lodhur e tė dėrrmuar, qėndruan ta diskutojnė kėtė muhabet.
  Logjika tha:-Unė do vete tė shtrihem rrėzė njė peme tė fle.
  Kurse fati tha:-Jo, unė do tė shtrihem mu nė mes tė rruges.
  Logjika ia ktheu:-Ēfarė thua more?! Je nė vete?! A nuk ke frikė se tė vjen makina e tė shtyp?!?
  Fati u pėrgjigj:-Jo, nuk do tė flej veēse nė mes tė rrugės.
  Dhe ashtu bėri, vajti u shtri sa gjerė gjatė. Pas njė ore, vjen njė kamion i madh, i ngarkuar dhe me shpejtėsi tė lartė. Kur dalloi njė person tė shtrirė nė mes tė rrugės, ishte shumė vonė pėr tė frenuar, prandaj e lakoi makinėn dhe vajti u pėrplas pėr njė peme. Ishte pikėrisht pema ku ishte shtrirė logjika duke fjetur. Sigurisht, logjika ndėrroi jetė nė ēast, ndėrkohė qė fati jetoi.

  E tillė ėshtė jeta miq. Ndonjėherė fati luan rol tė madh nė jetėn e njerėzve, edhe pse ėshtė kundėr logjikės. Ndoshta, vonesa nė njė udhėtim ėshtė mė mirė pėr ty. Ndoshta, humbja e njė vendi pune ėshtė nė interesin tėnd. Ndoshta tė privuarit nga mundėsia pėr tė lindur fėmijė ėshtė mė e hajrit. Ndoshta, ajo qė urren, ėshtė nė favorin tėnd. Nė fund tė fundit, Ai, Zoti, di gjithēka, ndėrkohė qė ti dhe unė, kemi dije tė kufizuar. Prandaj, mos e humb toruan nga ngjarjet e jetės, sepse, nė dashtė Zoti, ėshtė nė favorin tėnd. Mos u anko shumė se stresohesh, por lėvdo Zotin se lumturohesh! Te falenderoj o ZOT pėrderisa flemė pa qetėsues dhe zgjohemi pa aparaturėn e reanimacionit. Mos e kthe kokėn, se e kaluara tė mban peng. Mos e zgjat pėr tė ardhmen, se ajo tė streson. Shih lart, se ke njė Zot qė tė do.

 2. #122
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Dy gjėra ndihmojnė suksesin nė jetė:...

  -Mėnyra se si menaxhon kur nuk ke asgjė..

  -Mėnyra se si sillesh kur ke gjithēka...

 3. #123
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Njerėzit mė tė mirė qė kam njohur…janė ata qė kanė njohur, dėshtimin, stresin, humbjen,dhe kanė gjetur rrugėn e tyre pėr tė dalė nga errėsira…Kėta njerėz kanė njė vlerėsim, ndjeshmėri dhe njė tė kuptuar tė jetės qė i mbush ata me dashamirėsi, dhembshuri dhe njė interes tė thellė dashurie … !!

  Njerėz tė tillė nuk ndodhin thjesht rastėsisht… formohen…

 4. #124
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  ...ndeshim qindra persona ne jeten tone.... por takimi me ta nuk eshte rastesi....ndodh per nje arsye te caktuar....

  Cdo njeri qe takojme eshte ose nje prove per ne...ose nje ndeshkim....ose nje dhurate...

 5. #125
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  ...Mos hiq dorė nga ajo qe cmend qenien tende....veē pusho pak!...

 6. #126
  i/e rregjistruar 35% Maska e STJUART
  Anėtarėsimi
  Apr 2012
  Postime
  747
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  8

 7. #127
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  .....Asnjeri s'do te te kuptoje me shume se vetvetja...por nese dikush perpiqet ta beje...me siguri te do fort."....

 8. #128
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  ...Ėshtė e ēuditshme tė mendosh si njė botė plot me njerėz mund tė tė duket e shkretė....kur tė mungon njė person i vetėm...

 9. #129
  i/e rregjistruar 35% Maska e STJUART
  Anėtarėsimi
  Apr 2012
  Postime
  747
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  8
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Auroraa Lexo postimin
  ...Ėshtė e ēuditshme tė mendosh si njė botė plot me njerėz mund tė tė duket e shkretė....kur tė mungon njė person i vetėm...
  ............

 10. #130
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  ...O, vite tė lumtura. Kush nuk do edhe njė herė tė bėhet fėmijė!...

  oh sa do doja edhe njehere te isha femije....

 11. #131
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  ...Jeta ėshtė shumė e shkurtėr. Thyeji rregullat.
  Fal shpejt. Puth ngadalė.
  Dashuro verbėrisht. Qesh me shpirt.
  Dhe sidomos kurrė mos u pendo, pėr asgjė qė ju ka bėrė tė buzėqeshni.!!

 12. #132
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  ...A e dini pse mė pėlqejnė fėmijėt?!
  Sepse pasi grinden, pajtohen me njėri-tjetrin, pa qenė nevoja pėr tė thėnė 'mė fal'.
  Sepse kanė guxim tė qajn, para tė gjithve. Dhe ta tregojnė sa tė duan, duke hapur krahėt.
  Sepse e duan babain, pa limit. Dhe nuk i zė gjumi, nėse nėna nuk ėshtė pranė tyre...
  Sepse ndajnė me shokėt ushqimin dhe nuk e tradhėtojnė njėri tjetrin pėr interes. Pasi zemra e tyre s'ka djallėzi...
  Sepse kur rrėzohen. Vrasin gjunjtė dhe jo shpirtin.
  Sepse kur bien ngrihen, dhe kur ngrihen, nuk humbasin kohė duke u marr me atė qė ndodhi, por ecin para, duke vrapuar sėrisht....
  Sepse nuk qėndrojnė me ata, qė janė tė pasur apo tė bukur. Por vetėm me ata, qė i bėjnė tė lumtur...
  SEPSE TĖ RIKTHEJNĖ BUZĖQESHJEN, EDHE ATĖHERĖ KUR KE FRIKĖ, SE E HUMBE PĖRGJITHMONĖ...

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 7 nga 7 FillimiFillimi ... 234567

Tema tė ngjashme

 1. Mėsimi nga jeta...
  Nga labja nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 04-03-2011, 09:25 PM
 2. Foto Profesionale ne Bardhe e Zi!- Video Mesimi
  Nga ReniX nė forum Fotografia dhe Grafika
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 13-05-2010, 04:43 PM
 3. Mesimi qe duhet ta marrim nga nje mace
  Nga 3r1k0 nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 28-04-2010, 08:06 PM
 4. Mesimi I Telnet-it
  Nga Design nė forum Siguria Informatike
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 17-11-2009, 07:48 PM
 5. Mesimi I TelNet-it
  Nga Design nė forum Webmaster Area
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 04-03-2009, 10:06 PM