Facebook prezanton "Facebook Card" (foto)


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Smile Facebook prezanton "Facebook Card" (foto)

  Receta Gatimi


  Rrjeti socjal me i madh ne bote, Facebook, persei ka prezantuar nje vecori te re. Kesaj radhe behet fjale per Facebook Card (e ngjajshme me VISA dhe MasterCard) por qe Facebook ka konfirmuar se Facebook Card eshte "nje lloj i ri i Facebook gifts (dhuratat)". Karta e cila eshte e ndertuar brenda produktit Facebook Gifts, si partnere lansimi do t'i kete Jamba Juice, Olive Garden, Sephora dhe Target.

  Karta e Facebook funksionon ne merkato te ndryshme, por qe mbane balancen e ndare te shumes se krediteve per secilen merkato. Per shembull, Facebook ka bere te ditur se ne nje karte te vetme, ju mund te keni balance krediti prej $100 tek Sephora, $75 tek Target, $50 tek Olive Garden dhe $8.25 tek Jamba Juice.  Me fjale te tjera, Facebook deshiron te zevendesoje kartat tradicionale te dhuratave me produktet e veta (duke dashur perdoruesit) dhe nese kompanite e medha si Target do ta pranojne kete gje, mundesite jane te medhaja qe edhe te tjeret do ta pranojne sherbimin e ri gjithashtu.  Sic e ka edhe zakon Facebook, si fillim risite i prezanton ne Amerike dhe tek nje rreth i caktuar i perdorueseve atje. Pasi qe te jete perhapur atje sherbimi "Facebook Card", pritet qe me marreveshje me firmat e tjera, kjo risi te arrije edhe per perdoruesit ne Europe dhe me pas ne mbare boten.


  Burimi: TNW (http://thenextweb.com)

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Mendova se ishte Kart Krediti!

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  Mendova se ishte Kart Krediti!
  Dicka e ngjajshme do jet! Por si fillim fb ka per synim te zevendesoje dhuratat (gifts) me kto "Facebook Card"!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Internet: Disa "shortcut" tė vlefshme pėr Facebook
  Nga vaaldr1n nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 01-02-2013, 04:57 PM
 2. Facebook do te prezantoje sherbimin e ri "Facebook-Gifts"
  Nga vaaldr1n nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 19-10-2012, 10:05 PM
 3. Facebook heq opsionin "gjeni miqte afer jush"
  Nga vaaldr1n nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 26-06-2012, 12:24 PM
 4. Facebook shton opsionin "edito komentet"
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 23-06-2012, 06:30 PM
 5. Facebook e rregjistron fjalėn "Face"?
  Nga vaaldr1n nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 27-11-2010, 10:20 PM

Etiketat pėr kėtė Temė