Pesė mėnyra qė tė mos e shikojė asnjė femėr tjetėr


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 12 prej 12
 1. #1

  Pesė mėnyra qė tė mos e shikojė asnjė femėr tjetėr

  Receta Gatimi

  Pesė mėnyra qė tė mos e shikojė asnjė femėr tjetėr * Sfida mė e madhe e tė gjitha kohėve: pasi qė, nė nė fund, e keni bėrė pėr vete, ėshtė se si ta mbani vetėm pėr vete? Lidhja e juaj do tė jetė e qėndrueshme, madje edhe pa telashe, nė qoftė se nga partneri nuk pritni shumė, por dhe nuk kėrkoni shumė. Ia bėni me dije se keni jetėn tuaj, punėn tuaj, miqtė tuaj, se nuk dėshironi tė vareni nga ai. Disa femra kur, mė nė fund, e gjejnė dashnorin pėr tė cilin ėndėrrojnė, bėjnė ēdo gjė qė ai tė bėhet i varuri i saj. Duke shfrytėzuar kombinimin e pėrsosur tė vetėbesimit, shkathtėsitė nė dashuri dhe nė humor, ato pėr asnjė ēast nuk lejojnė qė dashnori i tyre tė mendojė pėr ndonjė tjetėr. Dhe e dinė mirė se si tė veprojnė nė secilėn fazė tė lidhjes.

  Nė ē'mėnyrė femrat i bėjnė dashnorėt pėr vete?

  Pothuajse tė gjithė e njohim ndonjė femėr tė tillė - misterioze, pas sė cilės meshkujve rėndom u ndalet fryma. Disa femra dinė se si tė lozin lojėn e pėrsosur dhe nė fund shumė lehtė, pothuajse pa kurrfarė djallėzie, e bėjnė atė qė tė dorėzohet.  Taktika e parė:

  Paralizojeni me shikim. Ėshtė me rėndėsi se ēfarė qėndrimi mban dhe sa ėshtė seksi. Pra, si ta bėsh mashkullin qė sa ēel e mbyll sytė tė mbetet gojėhapur dhe me shikimin tė drejtuar nga ti, edhe pse nuk ke bel tė hollė dhe minifund "turbo"? "Patjetėr duhet ta pushtoni me qėndrimin tuaj pa asnjė fjalė tė vetme", konstaton Martin Lloyd-Elliot, autor i librit "Fshehtėsia seksuale e tė folurit tė trupit". "Mėnyra se si ecni mė sė shumti zbulon se kush jeni dhe ēfarė pėrshtypjeje dėshironi tė leni te mashkulli.

  Kopjojeni, nė tėrėsi kopjojeni. Kur hyni nė lokal, mendoni pėr veten si pėr partnerin i cili vėrsulet pas gjahut. Sa herė qė hyni nė ndonjė kafene, apo nė ndonjė disko, mendoni pėr atė se si je gracioze dhe e pakundėrshtueshme. Nė qoftė se bie muzika, ecni nė ritmin e saj dhe do tė vėreni se meshkujt me admirim kthejnė shikimin nga ju. Kur tė gjeni njė vend tė pėrshtatshėm ku do tė mund tė qėndronit, drejtojeni shikimin pėrreth nė njė mėnyrė tė painteresuar. "Kapeni" shikimin e tij, buzėqeshini pa imponim. Pastaj kthejeni shikimin nė anėn tjetėr, pas ca ēastesh sėrish, pas rreth njė minute, kthejeni shikimin nga ai me njė buzėqeshje enigmatike. Tashmė "ju ka rėnė nė rrjetė" dhe keni filluar tė bisedoni. Provoni qė t'i afroheni edhe mė shumė, duke filluar befasisht tė kėrkoni diē nėpėr ēantėn tuaj. Kur tė pėrkuleni, shikimi tij do tė bie nė ndonjė pikė tuajėn sensuale - nė qafė, bel, flokė...

  Taktika e dytė

  Bėni ēdo gjė qė bėn edhe ai. Natyrisht, ka qenė joshje ēasti kur keni bėrė flirt, madje edhe kur keni dalė me tė mbrėmjen e parė. Mirėpo, ēfarė duhet bėrė pastaj? Dita D po afrohet, ndėrsa ju mendoni se dėshira e ndėrsjellė pėr tė qenė bashkė edhe mė ėshtė e papėrmbajtshme.

  Pra, ē'duhet bėrė ju? Bėni lėvizje sikur tė jeni para pasqyrės. Kur ai pėrkulet nga ju, pėrkuluni edhe ju. Kur ai pi pijen e vet, edhe ju pijeni njė hurpė pijeje tėnde. Nė qoftė se i kopjoni me besnikėri lėvizjet e tij, shumė shpejt do tė filloni tė merrni frymė me tė njėjtin ritėm dhe me siguri do tė gjendeni nė tė njėjtin shtrat.

  Taktika e tretė

  Bėhuni e durueshme dhe herė-herė lavdėrojeni. Disa takime nė fillim kanė qenė tė paharrueshme. Tashti ėshtė koha qė tė hapni njė faqe tė re dhe shumė delikate tė lidhjes suaj.
  Nė qoftė se nė fillim tė lidhjes suaj nuk e maltretoni atė dhe nuk e ngufatni me kėrkesa tė llojllojshme, ėshtė shumė e sigurt qė ai do t'ju thėrrasė i pari.

  Kurrė mos e nėnēmoni egon e mashkullit. Edhe diē: kohė pas kohe ia jepni nga ndonjė kompliment. Pastaj, mos u frikėsoni qė t'i tregoni se ēfarė jeni nė tė vėrtetė. Ē'ėshtė e vėrteta, vetėm tė marrėt nė ditėt e para tė lidhjes nuk frikėsohen se a do t'i pėlqejnė atij anėt e errėta tė personalitetit tuaj tė cilat ka filluar t'i zbulojė. Andaj, mos fsheh vesin tuaj, qėndrimet tuaja dhe disponimin tuaj tė paparashikueshėm, sado qė frikėsoheni se me kėtė do tė ftohni epshin e tij fillestar.  Taktika e katėrt

  Lidheni pėr vete - edhe pas seksit. Mė nė fund kontakti seksual ka ndodhur. Pėr fat tė keq, shpesh herė seksi ėshtė njė moment kthese, pas tė cilit shumė ēifte tė reja pėrgjithmonė ndahen. Mirėpo, ekzistojnė disa veprime qė duhet bėrė pas aktit seksual, tė cilat dashnorit tuaj do t'i tregojnė se ka bėrė gjėnė mė tė mirė me personin e vėrtetė. Menjėherė pas seksit mos kėrkoni qė t'ju thotė se ju dashuron. Ia bėn me dije se seksin nuk e shikon si njė garanci pėr lidhje tė qėndrueshme, pa marrė parasysh se a mendon ashtu apo jo. Ėshtė koha qė ai tė fillojė tė ndjehet i sigurt dhe mirė me ju. Kėnaqeni egon e tij duke i thėnė se me tė ėshtė kėnaqur nė shtrat. Mėnyra tjetėr qė tė theni akullin pas seksit - hani sė bashku. Apo, nė qoftė se nuk ju pėlqen kjo, shmanguni ushqimit dhe me shpejtėsi marshoni drejt dushit. Derisa tė shkoni nė banjė, me delikatesė i pėshpėritni nė vesh se si dėshironi edhe pak tė kėnaqeni me trupin e tij. Bėjeni njė dush sė bashku dhe i thuani se tė pėlqen atė qė sheh tek ai.
  Ku ekziston kurthi? Disa femra menjėherė pas seksit mendojnė se kontakti i parė seksual ėshtė edhe vendosje e lidhjes. Vetėm pse keni fjetur bashkė, nuk do tė thotė se gjėja e parė e vėrtetė tė cilėn mund ta pritni nga ai do tė jetė qė tė vrapojė deri nė dyqan pėr "zig-zakun" tuaj.

  Taktika e pestė

  Ngrohjani shputat e ftohta tė dashurit tėnd. Kėshtu rėndom ndodh midis muajit tė tretė dhe tė gjashtė tė lidhjes. Marrėdhėniet tė cilat janė zhvilluar deri njė pėrsosmėri tė plotė kanė arritur nė njė pikė kthese. Meshkujt nuk dinė se si tė ballafaqohen me lidhjen e cila bėhet gjithnjė e mė "serioze" dhe me mundėsinė qė, duke pasur parasysh se i keni zbuluar disa dobėsi tė tij, bėhet i lėndueshėm. Ēelėsi se si ta mbani lidhjen tė shėndoshė: Mos pritni shumė dhe mos kėrkoni shumė nga partneri juaj. I tregoni se e keni jetėn tuaj, punėn, miqtė tuaj se nė asnjė mėnyrė nuk varen nga ai. Hidhuni nė punė. Thirrni shoqet tė cilat nuk i keni para me muaj tė tėrė. Nė tėrėsi pėrkushtojuni vetes, ndėrkaq gjėja tjetėr e cila mund t'ju ndodhė ėshtė ajo qė pikėrisht t'ju thėrrasė dhe tė tė kėrkojė qė tė kaloni mė shumė kohė bashkėrisht. Nė qoftė se ju frustron dyshimi i tij, propozoni qė njė kohė tė mos takoheni. Lejoni qė edhe ai tė shihet me shokėt e tij, lejoni qė tė takohet me vajza tė tjera. Pas njė kohe, nė qoftė se lidhja juaj vėrtet ka qenė e vlefshme, do ta ndjejė mungesėn tuaj mė shumė se ēdo gjė tjetėr nė botė.

 2. #2
  Kung_Fu 35% Maska e daku323
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Vendndodhja
  Tir
  Postime
  1,780
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Pesė mėnyra qė tė mos e shikojė asnjė femėr tjetėr

  Pranej nuk me bohet me e tradhtu nrun un, se nxjerr ti kshu postimesh re?

  Lene mer qe te bojm pak qef!

  Shume interesante kto Altini!

 3. #3
  i/e rregjistruar 35% Maska e anna
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  france
  Postime
  761
  Reputacioni
  13

  Re: Pesė mėnyra qė tė mos e shikojė asnjė femėr tjetėr

  flm per keshillat altini . po pate me hidhi ketej se po presim ne

 4. #4
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Pesė mėnyra qė tė mos e shikojė asnjė femėr tjetėr

  altin cila ka funksionuar tek ty

 5. #5

  Re: Pesė mėnyra qė tė mos e shikojė asnjė femėr tjetėr

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga kuklla\";p=\"22538
  altin cila ka funksionuar tek ty
  Me te thene te drejten kete se kam lexuar ic

 6. #6
  Kung_Fu 35% Maska e daku323
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Vendndodhja
  Tir
  Postime
  1,780
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Pesė mėnyra qė tė mos e shikojė asnjė femėr tjetėr

  Hahahahahahahaha!

  Edhe une nuk e lexova te them te drejten, por ishte shume interesante!

 7. #7
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Pesė mėnyra qė tė mos e shikojė asnjė femėr tjetėr

  per mendimin tim nuk ka standarte,

 8. #8
  Kung_Fu 35% Maska e daku323
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Vendndodhja
  Tir
  Postime
  1,780
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Pesė mėnyra qė tė mos e shikojė asnjė femėr tjetėr

  Standartet arrihen me mund e djerse kuklla! Jo me llafe!

 9. #9
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Pesė mėnyra qė tė mos e shikojė asnjė femėr tjetėr

  me mund jo o dak por me djerse po

 10. #10
  Kung_Fu 35% Maska e daku323
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Vendndodhja
  Tir
  Postime
  1,780
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Pesė mėnyra qė tė mos e shikojė asnjė femėr tjetėr  Kete mendim kam edhe une!


 11. #11
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Nuk ka taktike ne bote qe ndryshon nje mashkull,ai ka lindur dhe do vdes......me syt tek ty......dhe mendjen tek nje tjeter...

 12. #12
  Chicago Boss 35% Maska e Al Capone
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Vendndodhja
  Jashte Shtetit
  Postime
  560
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  8
  Po e pati ne gjak mashkulli, dhe 99 taktika nuk vlejn :O

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. 100 menyra per te ber nje femer te Lumtur!
  Nga PinkPrincess nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 14-02-2012, 07:04 PM
 2. Haier TV: nuk i duhet asnjė tel
  Nga gjendar nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 21-01-2012, 09:21 PM
 3. Shkruaj cfare te duash dhe shikoje se prapthi!
  Nga EMAUS nė forum Lojra, Quize dhe Rebuse
  Pėrgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 30-04-2011, 09:28 PM
 4. Pesė mėnyra pėr tė larguar tymin e duhanit
  Nga gjendar nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 01-03-2011, 09:28 PM
 5. Pesė mėnyra pėr t’u liruar nga stresi
  Nga gjendar nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 16-02-2011, 03:55 PM