Horoskopi per vitin 2013


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 27
 1. #1
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Horoskopi per vitin 2013

  Receta Gatimi

  Dashi

  Shenjė qė element e ka ZJARRIN
  Planeti dominues: MARSI
  Nėnshenja: GAFORRE


  Personat qė mbajnė kėtė shenjė horoskopi, ēojnė jetė mė dinamike se shenjat tjera. Janė tė prirur pėr aksion, luftė, afirmim. Kanė edhe agresivitet nė vetvete. Nė jetė ecin me devizėn "unė i pari", "unė ekzistoj", "unė jetoj" (unė, unė, unė...). E kjo mund tė manifestohet edhe si veti konstruktive, edhe si veti destruktive. Nėse manifestohet si veti destruktive, atėherė personi dėshiron "krejt ose kurrgjė", anon kah ekstremiteti, ka tendenca pėr konflikt, fanatizėm, egoizėm, munges tė madhe tolerance.
  Dashi s'e duron dot qetėsinė e monotoninė, meqė vuan nga "aksioni kronik". Ai ėshtė kampion i fillimit tė gjėrave, qoftė nė planin fizik apo nė atė intelektual. Por, e ka tė metė tė njohur se shpesh nuk iu shkon gjėrave deri nė fund. Domethėnė, nuk i arrin qėllimet, sepse pa e kryer njėrėn punė, ndėrkohė veē kur shohim se ia ka filluar tjetrės. Pa e pėrfunduar njėrėn rrugė, e ka marrė rrugėn tjetėr.
  Pėrgjithėsisht, personi DASH nuk i beson tė rėndomtes. Ai ėshtė pionier i modės, kreator, i krijuar pėr luftė. I dėshiron rrahjet, luftimet, sė paku nė tė zbrazėt. E dėshiron rrezikun, aventurėn. Janė kamikazė.
  Inteligjencėn e ka intuitive; reagon pa menduar gjatė.
  Kah fundi i jetės bėhen mė mendimtarė, mė tė urtė, pajtohen edhe tė jenė "tė klasės sė dytė".
  Janė njerėz tė ekstremeve: Ose donė, ose urrejnė, kur nuk iu shkon pėr huji. Kur donė - donė, kur urrejnė - e apostrofojnė atė.
  I donė armėt dhe aventurat. Mund tė jenė edhe romantikė, por jo tė tepruar. Trupin rėndom e kanė muskuloz dhe tė ndėrtuar.
  Kanė besim tė madh nė vetvete, kjo iu ndihmon qė t'i mohojnė vėshtirėsitė.

  KARAKTERISTIKA TJERA TĖ TYRE JANĖ: Dėshirojnė tė jenė tė parėt, tė sundojnė (si tė gjitha shenjat e zjarrit). Shpesh janė shkurtpamės; ose "qelaven" herėt; ose thihen; gratė e ndėrrojnė tenin.
  Marsi i ndjek deshtė, duke i bėrė ta duan jetėn plot aksione dhe tė harxhojnė sasi tė mėdha energjish dhe nervash. Marsi i bėn vetėmohues, tė pafrikėsueshėm, luftarakė dhe agresivė.
  Mund tė jenė edhe artistė, por nuk janė shenjė artistike. Dashi ėshtė shenjė sunduese.
  Rėndom s'kanė miq, se nuk janė mjaft elastikė.
  Kėnaqen nė udhėtime, ndėrrime tė pėrjetshme.
  Janė entuziatė dhe aksionarė. E donė fjalėn kryesore, si dhe rolin udhėheqės.
  Megjithatė, sjelljet e tyre janė tė sinqerta.
  Kokėn e kanė tė fortė, ndaj fatmirėsisht durojnė shumė tė rėna. Nuk janė ruajtės tė sė keqes. Janė tė prirur tė jenė prind tė mirė dhe tė moralshėm.
  Edhe gratė e kėsaj shenje MARSI i shtyn tė jenė agresive, mashkullore; shpesh bėhen shefe, drejtoresha, gjė qė i privon nga femėrorja tipike, butėsia, emotiviteti.

  TĖ METAT: shpesh janė konfuzė dhe i pėrcjell mungesa e qėmdrueshmėrisė: gjėrat s'i ēojnė deri nė fund, veēse ia fillojnė! Iu jepen shumė aventurave. Gjithnjė janė tė gatshėm pėr pėrjetime. Pikė e dobėt e tyre ėshtė edhe ajo se shpesh dėshirojnė tė imponohen. Janė impulsivė dhe aksionarė, shpesh konfliktuozė e kontradiktorė. Arsyeja iu vie mė vonė nė jetė. Kjo mund t'i sjellė deri tek agresiviteti, prandaj shpesh nė mesin e tyre ka mjaft dhunues, rebelė, tė krisur.

  TĖ LINDUR NĖ KĖTĖ SHENJĖ: Kanti, Dekarti, Bizmarku, Hitleri, Van Gogu, Goja, Rafaeli, Bodleri, Zola, Krushqovi, Jesenini, Klaudia Kardinale...
  KOMBINIMET: Me PESHORIN - respekt i dyanshėm.

  Me SHIGJETARIN - tė lumtur sė bashku
  Me LUANIN - jetė epshore intensive, por nuk preferohet (pėrpos kontakteve tė shkurtėra)
  Me shenjat e ujit GAFORREN, AKREPIN, PESHKUN - fare...

  ASPEKTE SHĖNDETĖSORE: Nuk sėmuren, as qė kanė kohė pėr tė; por, janė tė prirur tė marrosen. Zakonisht kurrė nuk sėmuren, sidomos me sėmundje infektive e kronike. Ilaēi mė i mirė pėr ta, sidoqoftė, ėshtė gjumi. Pika tė dobėta tė tyre, megjithatė, mund tė jenė: koka, sytė, veshėt, dhėmbėt. Janė pacientė tė papėrshtatshėm, kurrė s'e kryejnė terapinė deri nė fund.

  PARASHIKIMI PĖR VITIN 2013

  Viti 2013 do tė jetė dinamik pėr ju nė tė gjitha fazat e jetės suaj. Roli juaj nė shoqėri dhe familje do tė pėrmirėsohet ndjeshėm. Do tė dalė nė pah fakti se jeni njė mbėshtetje pėr tė gjithė personat rrotull jush. Marrėdhėniet tuaja do tė ēohen nė njė nivel mė tė lartė. Njė lloj vetmie do tė hyjė nė jetėn tuaj, por do tė ishte mirė qė ta pėrdornit pėr tė gjetur paqen e brendshme dhe lirinė. Jeni tė sigurt qė tė jepni njė lloj ndihme nė marrėdhėniet tuaja pėr njė pėrmirėsim tė sė ardhmes.

  Karriera

  Nė 2013-n, ana juaj kreative do tė dalė nė dritė. Punoni nė drejtim tė njė marrėdhėnieje tė mirė dhe tė dashur me autoritetet dhe kolegėt nė vendin tuaj tė punės. Negociatat tuaja nė punė pritet qė tė sjellin frytet e veta kėtė vit. Ambicia dhe qėllimet tuaja do tė arrihen lehtėsisht kėtė vit. Kėshtu qė hidhini hapat tė sigurt pėrpara. Mundohuni tė krijoni njė balancė mes pikave delikate dhe kyēe nė fushėn tuaj tė karrierės. Tre muajt e parė tė vitit do tė jenė tė favorshėm pėr njė pagė mė tė mirė apo pėr ndryshimin e pozicionit tuaj nė punė. Besoni nė vetvete dhe pėrgatiteni 100% tė vetes drejt anės profesionale kėtė vit.

  Dashuria

  Lidhja juaj e dashurisė do tė jetė diēka mesatare pėr vitin 2013. Shumė gjėra komplekse mund tė ndodhin duke rezultuar nė ankthe tė padėshirueshme dhe shqetėsime. Nėse do tė keni vendosmėri dhe durim, atėherė mund tė jeni tė aftė tė zgjidhni partnerin ideal tė jetės suaj. Nėse jeni tė martuar, atėherė ėshtė koha e duhur qė nė ēift tė eksploroni pėr hapėsira tė reja, nė mėnyrė qė ta bėni sa mė tė lumtur qė ėshtė e mundur gjysmėn tjetėr tuajėn. Mos veproni, por pėrpiquni tė bindni dhe tė fitoni tė gjithė vėmendjen e partnerit tuaj. Ėshtė gjithashtu koha pėr tė rivendosur marrėdhėnie tė mira nėse keni pasur probleme nė kėtė fushė. Largoni tė gjitha mendimet e kėqija dhe mundohuni tė ngushtoni hendekun mes jush dhe partnerit. Dashuroni marrėzisht dhe sinqerisht, dhe vilni tė gjitha tė mirat e njė dashurie tė vėrtetė nė jetė.

  Financat

  Do tė keni shpenzime tė shumta kėtė vit si njė investim pėr biznesin apo karrierėn tuaj. Jini tė kujdesshėm me financat tuaja dhe mundohuni tė shmangni shpenzimet e panevojshme. Do tė keni njė nevojė tė menjėhershme pėr mė shumė qėndrueshmėri financiare nė jetė. Tani ėshtė edhe koha pėr tė vepruar nė kėtė drejtim.
  Mund tė ngrihen pengesa tė ndryshme, por veproni nė bazė tė instinkteve tuaja nė drejtim tė ēėshtjeve financiare. Mendohuni dy herė para se tė bėni ēdo lloj veprimi pėr shpenzime ekstravagante. Shpenzoni ca pėr kėnaqėsinė tuaj, por sigurohuni qė kėto shpenzime tė mos ju zgjidhin kuletėn.

  Shėndeti

  Shėndeti juaj nė pėrgjithėsi do tė jetė i mirė pėr vitin 2013. Ai do tė jetė i lidhur me mirėqenien dhe shėndetin e personave rreth jush, nė veēanti tė rrethit tė ngushtė familjar. Shihini gjėrat mė pozitivisht nė jetėn tuaj. Disa lloj alergjish mund tė shfaqen gjatė periudhės sė mesit tė vitit. Mund tė keni edhe probleme me dhėmbėt. Mundohuni tė kujdeseni sa mė shumė pėr shėndetin tuaj dhe shmangni produktet e mishit dhe qumėshtit, ose t’i merrni ato nė sasi tė vogla.

  - - - Updated - - -

  Demi

  Element: TOKA
  Planeti dominues: VENERA
  Nėnshenjė: LUANI
  Ngjyra astrologjike: E BLERTĖ DHE VJOLLCĖ (tė kthjellta)

  DEMAT janė shenjat mė pozitive, mė reale, mė konkrete tė Zodiakut. Mbi ta sundon VENERA, planet i dashurisė, dhe u fal kėtyre shenjave lidhshmėri me tokėn, kuptim, shėndet. Demat rėndom kanė ndėrtim tė fortė, janė dinamikė, simpatikė, me sharm. I fitojnė tė gjitha betejat, por jo me fuqi e dhunė, por me qėndrueshmėri, dhe duke u sjellė pėrherė - esull.
  Me kėnaqėsi lidhen me ndonjė shpirt romantik, me imagjinatė tė pasur.
  Pra, demat janė tipa dinamikė e energjikė, por tė kujdesshėm. Janė entuziastė e optimistė tė mėdhenj. Tepėr kokėfortė. Me kuptim praktik. Jo sa duhet fleksibilė. Dėshirojnė tė jenė pėrherė tė drejtė.
  Janė tipa konservativė. Ikin nga risitė, aventurat. Shenja materialiste.
  Intelektin e kanė tė qetė. Rėndom, janė pa ambicie tė mėdha, por metodistė dhe prakticistė tė mėdhenj.
  Vėshtirė hidhėrohen, vėshtirė pajtohen. Nė dukje janė tė qetė, pėrbrenda vullkan. Por janė shumė tolerantė, edhe pse xhelozė, posesivė, tė dhėnė pas kėnaqėsive tė kėsaj bote.
  Pėrpiqen t'iu qėndrojnė besnikė parimeve dhe t'i mbrojnė tė drejtat e veta, me ēfarė krijojnė autoritet, edhe pse shpeshherė nuk kanė tė drejtė. Vendimin qė njėherė e sjell demi, s'e ndėrron lehtė. E mban fjalėn dhe premtimin.
  Edhe pse e donė jetėn e mirė, harxhimet, madje edhe shfrenimin, ky nuk ėshtė stil i jetės sė tyre.
  Edhe pse ēon dashuri dhe bashkėshortėsi stabile, i dėshiron "fluturimet" jashtėmartesore, pasi qė mbi ta sundon VENERA - planet i dashurisė...
  Dashuria ėshtė fushė, ku ai, me ēdo kusht, dėshiron tė afirmohet. Prandaj, DEMI merret si dashnori mė i madh i Zodiakut (edhe pse flertuesit mė tė mėdhenj janė shkorpionėt). Pa dashuri vuan tmerrėsisht. Duhet tė dojė, qoftė edhe personin e gabueshėm (veēanėrisht e do tė vjetrėn, duke kėrkuar tek ajo dashuri amėsore)! Shumica e DEMAVE nuk mund t'i hiqen tėrheqshmėrisė sė bukurisė, sidomos tė trupit tė femrės, prandaj janė shumė epshorė. Ata janė ledhatues tė pasionuar, pėr tė cilėt dashuria ėshtė ēdo gjė.
  Por, edhe pse "tė butė", "tė kujdesshėm", si dashnorė, s'janė tė aftė pėr shprehje tė pasionuar tė dashurisė, pavarėsisht qė DEMAT janė tipa seksipilė dhe dashurinė e kanė opsesion.
  Janė plot optimizėm dhe besim nė vetvete, me shije pėr estetikė.
  Nuk shquhen pėr inteligjencė tė jashtėzakonshme.
  Meqė i takojnė shtėpisė sė dytė nė horoskop, shtėpisė sė begatisė materiale, DEMAT janė materialista tė mėdhenj. Pėr vete, mund tė jenė harxhues tė mėdhenj, robė tė komforit. Sakaq, pėr tė tjerėt rėndom janė dorėshtrėnguar. Sidomos, tipat e ulėt tė DEMIT janė tė prirur pėr haje e pije, dhe nė mes tyre ka shpesh dorėshtrėnguar e koprracė tė mėdhenj, deri nė vetiakėsi.
  Materialisht qėndojnė mė mirė nė pjesėn e dytė tė jetės.
  Megjithatė, esencialisht DEMAT janė tipa pozitivė.
  Kanė zė tė qartė, mund tė jenė kėngėtarė tė mirė. Edhe pse DEMI nuk ėshtė shenjė artistike, ai di ta dallojė tė mirėn nga e keqja, dhe jeton me tė bukurėn.

  MASHKULLI-DEM ėshtė i qetė, i qėndrueshėm, i prirur pėr mendime, por jo ambicioz. Tėrė energjinė e konsumon nė dashuri. Aq e adhuron jetėn familjare, saqė edhe e tepron nė atė drejtim. Prej saj nuk ftohet kurrė. Shpesh martohet me persona nga shtresa e lartė, vetėm sa pėr ta tėrhequr vėmendjen e tė tjerėve pėr "suksesin". Dhe, derisa tė gjitha shenjat tjera tė Zodiakut ftohen nga martesa pas njė periudhe tė caktuar, tek DEMAT meshkuj kjo nuk ndodh qė ata tė ankohen pėr kohėn djaloshare dhe jetėn e kirė.

  GRUAJA DEM: i intereson familja, burri, fėmijėt. Ėshtė materialiste. E do begatinė materiale. E ēmon veten. Shpeshherė me pretendime dhe jorealiste. Rėndom kokėfortė, qė vėshtirė i pėrshtatet mendimit tjetėr. Nė punė: praktike. Me sens pėr fitim. Deponon para. E do luksin, shtėpinė e mirė, gjėrat e shtrenjta. S'harxhon kot, as ėshtė e shfrenuar.
  Edhe pse nuk ėshtė shenjė artistike, e do artin, tė bukurėn, kėngėn, muzikėm.

  E META E TYRE MĖ E MADHE: Ēdo gjėje vėshtirė ia fillojnė.

  IU SHKON: drejtėsia, ekonomia, politika, ndėrtimtaria.

  TĖ LINDUR NĖ KĖTĖ SHENJĖ: Marksi, Lenini, Frojdi, Makiaveli, Golda Meiri, E. Karuzo, O. Vels, Balzaku, S. Dali etj.

  KOMBINIMI: DEMAT pajtohen me VIRGJĖRESHĖN, BRICJAPIN (deri nė 30 vjet) dhe me PESHKUN, GAFORREN (pas 30 vjetėve).
  Shumė pajtohen me GAFORREN: tė dytė e donė shtėpinė, janė tė lidhur pėr familjen; janė gurmanė tė mėdhenj; bashkėsi harmonike, si edhe me PESHKUN.

  SHĖNDETI: vėshtirė sėmuren; pothuajse kurrė. Megjithaė, pikat e tyre tė dobėta janė: qafa, fyti, zorrėt, majmėria (meqė, vėshtirė e pėrmbajnė veten nė haje e pije). Mund tė pėsojnė edhe kriza nervore


  PARASHIKIMI PĖR VITIN 2013

  Tė lindurit mes 21 prillit dhe 21 majit pritet tė kenė shumė fat, por nė raste tė caktuara ėshtė mirė qė tė tregohen tė kujdesshėm. Fundja fatin duhet ta kėrkosh, nė mėnyrė qė gjithēka tė realizohet ashtu siē duhet.

  E pėrgjithshmja

  Jeta juaj do tė jetė si njė kėngė gjatė vitit 2013 dhe nuk do tė keni shumė shqetėsime. Bėni mirė qė ta pėrdorni sa mė shumė anėn tuaj krijuese qė do tė shfaqet nė kėtė periudhė. Nė pėrgjithėsi, paqja dhe qetėsia do t’ju shoqėrojnė gjatė kėtij viti. Statusi juaj shoqėror do tė pėrmirėsohet dhe do tė jeni tė aftė tė pėrfitoni rehatinė pėr tė cilėn keni punuar gjatė gjithė kėsaj kohe.
  Kėnaqėsia do tė zėrė kohėn mė tė madhe tuajėn gjatė 2013-s. Gjithashtu, do tė keni shumė mundėsi tė mira pavarėsisht se nuk do tė bėni shumė pėrpjekje pėr t’i fituar ato. Do tė keni mė tepėr liri dhe pavarėsi pėrgjatė gjithė vitit qė pritet tė hyjė.

  Karriera

  Intuita dhe inteligjenca juaj do tė jenė pasuritė mė tė mėdha tuajat nė rrjedhėn qė do tė marrė karriera juaj pėr vitin 2013.
  Megjithėse do tė ketė njė ngadalėsi fillestare, nė fund tė fundit do t’ia dilni mbanė qė tė lulėzoni nė kėtė fushė. Bėjini punėt bazė ashtu siē duhet dhe lėrjani pjesėn tjetėr sė ardhmes. Do tė keni mbėshtetjen e duhur nga autoritetet gjatė kėsaj periudhe. Njihni gjėrat teknike para se t’i hyni njė sipėrmarrjeje nė njė territor tjetėr tė fushės suaj. Partneriteti ose marrėveshjet bashkėpunuese mund tė hasin nė pengesa. Ka njė qėllim nė vetvete ndryshimi i synimit tė karrierės kėtė vit.

  Dashuria

  Dėshira juaj pėr paqe dhe qetėsi nė fushėn e marrėdhėnieve duket se do tė realizohet kėtė vit. Gjithsesi do tė ketė disa kundėrshtime nė lėvizjet tuaja tė dashurisė. Jeni mė i prirur qė tė tėrhiqni njė partner potencial kėtė vit nėse jeni beqar. Nėse tashmė jeni nė njė marrėdhėnie, atėherė ky vit do t’ju afrojė edhe mė shumė me njeriun qė doni.
  Kini kujdes nė lėvizjet tuaja nė fushėn romantike gjatė 2013-s. Disa marrėdhėnie intime janė tė preferuara, por duhet qė t’i frenoni dėshirat tuaja nė maksimumin e mundshėm. Durimi ėshtė ēelėsi nė njė marrėdhėnie tė mirė pėr ju. Lėreni harmoninė t’ju pėrfshijė dhe kjo do tė bėjė qė besimi juaj do tė rritet normalisht. Fundi i vitit do t’ju ndihmojė qė tė ndani mendjen lidhur me marrėdhėnie tė ndryshme.

 2. #2
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  po shenjat e tjera te ran rruges ...

 3. #3
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  S'kisha nerva....hahahahha nuk postoja dot me se behen updated...dhe u acarova!...

 4. #4
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  hahahaha.....un per vete protestoj....dua shenjen timeee ......

 5. #5
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Ta jap donnna tyyyyyyyy hahahahhaa epo do te duhet te postosh pas meje...se nuk mundem te postoj kupton?...


  Binjaket

  Element: AJRI
  Planeti dominues: MERKURI
  Nėnshenjė: VIRGJĖRESHA
  Ngjyra astrologjike: binjakėt i duan ngjyrat E MBYLLTA, GRI.

  Binjakėt janė persona tejet tė paqetė, dinamikė; mendja e tyre ėshtė nė lėvizje tė pėrhershme, prandaj nė ēdo gjė qė i rrethon kėrkojnė diēka qetėsuese, tė butė.
  Binjakėt janė tejet vitalė dhe inteligjentė. E duan jetėn dhe dinė tė jetojnė, duke iu falėnderuar para sė gjithash lehtėsisė me tė cilėn i kalojnė pengesat.
  Me kėtė shenjė udhėheq MERKURI, qė ua fal BINJAKĖVE vetitė e shpejtėsisė dhe tė ndryshueshmėrisė. Pėrfaqėsuesit e kėsaj shenje kanė karakter tejet tė ndryshueshėm, lehtė binė nėn ndikim, janė tė prirur pėr ndryshime. Dualista.
  BINJAKĖT janė si zhiva. Vėshtirė mund tė definohen. Pėrplot intuicion. Tepėr tė gjindshėm. Tejet kurreshtarė. (Binjakėt janė skajshmėrisht kurreshtarė dhe s'ka gjė qė nuk do ta prishnin pėr tė parė se "ē'ka brenda"!)
  Janė oratorė tė mirė. Nė shoqėri janė jashtėzakonisht tė pėrshtatshėm, relativisht dinakė. Tė llojllojshėm e tė kėndshėm; prandaj zėnė shumė simpati e miq.
  Kanė shumė sukses nė jetė. Madje, edhe kur ndonjėherė bijnė nė situata tė vėshtira, dinė tė dalin, tė tėrhiqen me mjeshtri.
  Sytė i kanė tė shprehur, plot gjallėri. Veti e tyre e padiskutueshme ėshtė se janė vėshtirė tė definueshėm, pasi qė aty ėshtė MERKURI - zot i tregtarėve dhe hajdutėve - i cili i shkakton tė gjitha kėto. Kėshtu edhe shpjegohet dualiteti i kėsaj shenje.
  Pėrfaqėsuesit e kėsaj shenje janė krijesa tė njė inteligjence tė lartė, edhe pse jo gjithaq ambiciozė. Janė spirituozė dhe tė pajisur me dhantinė pėr gjykime logjike. Dinė tė gjenden dhe janė tejet spirituozė. Inteligjenca e tyre ėshtė gjithnjė mbi mesataren, edhe pse shpeshherė janė vetėm punėtorė tė mirė, mė tepėr sesa krijues kreativė imagjinativė. Janė njerėz tepėr praktikė, me shpirt tregtari. Janė tė prirur edhe pėr diplomaci. Janė tė shkathtė nė vlerėsimin e situatave, dhe dijnė pėrherė kur duhet tėrhequr potezin.
  BINJAKĖT dėshirojnė tė ndihmojnė, por i pengon fakti se dinė tė jenė llogaritarė tė mėdhenj. Anojnė kah artet. Janė si era. Tė kthjellėt, por sipėrfaqėsor. Komunikativė dhe absolutisht pa komplekse. Kritikė. Pa iluzione. Sugjestibilė. Lehtė qajnė (por ndjenjat i kanė sipėrfaqėsore). Suksesojnė lehtė, shkaku i logjikės. Merkur-istė. Janė tepėr tė aftė, diplomatė tė zhdėrvjelltė. Tė talentuar pėr shumėēka, sidomos pėr tregti dhe art.
  E urrejnė vetminė, heshtjen, rreptėsinė. Janė tė shumėllojshėm dhe interesantė. Nė dashuri shpeshherė "pėrjargėēa". Pėr ta shpesh dashuria di tė jetė "bisedė e mirė". Mė tepėr e "luajnė" dashurinė, sesa e pėrjetojnė atė.

  MESHKUJT BINJAKĖ: janė diplomatė tė mėdhenj dhe tė aftė qė nga ēdo situatė tė nxjerrin pėrfitime. Synimi i tyre jetėsor ėshtė real. Lehtė kyēen nė ēdo ambient. Iu pėrshtaten mentaliteteve tė huaja, por nuk iu bėn dhe gjithaq pėr mendimet e tė tjerėve.
  Spontanisht zėnė shumė miq, falė komunikimit tė lehtė; por, pėr kohė tė shkurtėr humbin interesimin pėr personin tjetėr, si nė dashuri, ashtu edhe nė miqėsi.
  Pak a shumė janė egoista, edhe pse nė shikim tė parė duken shpirtgjerė; kurse me dinakėrinė e vet dhe truqet, ēdo situatė e kthejnė nė dobi tė veten.
  Edhe binjakėt meshkuj, edhe femra, nuk mund ta jetojnė jetėn e qetė dhe monotone. Aty iu duket se po ngulfaten. Sepse i duan ndėrrimet, flertet, gjithnjė duke kėrkuar "tė vėrtetėn".

  KOMBINOHEN: Deri nė 30 vjet partnerėt mė tė mirė pėr ta janė PESHORET dhe UJORĖT; pas 30 vjetėsh: DASHI dhe LUANI; pas 42 vjetėsh: SHIGJETARI. Pra, kombinohen kėnaqshėm me PESHORET dhe UJORĖT (shenja ajri), por edhe me shenjat e zjarrit: LUANIN, DASHIN, SHIGJETARIN. (Shenjat e ujit dhe tė tokės me ta janė disharmonike). Nėse binjaku do tė dėshironte tė qetėsohej, LUANI do tė ishte partneri i tij mė i mirė.

  TĖ LINDUR NĖ KĖTĖ SHENJĖ: Sartri, Xh. London, Kenedi, H. Fonda, Lorenc Olivie, Merlin Monro, Zherar Filipi etj.

  PROFESIONET e pėrshtatshme pėr binjakėt: moderatorė, reporterė, gazetarė, agjetė tregtarė, ciceronė, profesorė, avokatė...

  PIKAT E DOBĖTA SHĖNDETĖSORE: rrugėt e frymėmarrjes, prirja pėr t'u ftohur lehtė, bronkiti, dhembjet nė shpatulla, veshkėt.  PARASHIKIMI PĖR VITIN 2013


  Ėshtė e vėrtetė qė e ardhmja ėshtė mister. Por edhe ata mė skeptikėt nuk do tė ngurrojnė t’i hedhin njė sy parashikimeve. Kjo pėr faktin, se pak mė tepėr pozitivitet, nuk i bėn dėm askujt. Aq mė tepėr Binjakėve, qė kėtė vit qė po afron, e kanė tė domosdoshme qė tė ndihen mė pozitivė pėr tė arritur synimet e tyre. Mė poshtė, parashikimi pėr tė lindurit mes datave 21 maj dhe 21 qershorit:

  E pėrgjithshme

  Do tė jeni tė aftė tė konsolidoni planet dhe pėrpjekjet tuaja kėtė vit 2013. Do tė jeni mundni gjithashtu qė tė kurorėzoni tė gjitha ambiciet tuaja pėrgjatė kėtij viti qė po vjen. Pozicionimi i planeteve do t’ju ndihmojė nė kėtė drejtim, duke ju ndihmuar edhe qė tė arrini tė gjitha objektivat tuaja nė jetė. Rrugė tė reja duket se do tė hapen para jush dhe do tė bėjnė qė tė arrini idealet tuaja. Disa pengesa apo tronditje mund tė ketė pėrgjatė kėsaj rruge, por gjithsesi mos jini zemėrthyer. Bėni lėvizje praktike dhe do tė bekoheni me njė stil jetese mė tė mirė sesa vitet tuaja tė mėparshme.

  Karriera

  Disa pengesa profesionale duket se do t’ju dalin para kėtė vit. Por edhe zgjidhjet duket se do tė jenė gjithashtu nė dorėn tuaj. Duhet tė jeni tė aftė qė tė fitoni mbėshtejen dhe vlerėsimin e drejtuesve dhe kolegėve nė vendin tuaj tė punės. Fillojeni vitin me njė notė pozitive dhe gjėrat do tė punojnė nė favorin tuaj gjatė gjithė kohės. Jepini punėve tuaj njė start tė mirė kėtė vit dhe do tė jeni tė aftė qė tė mblidhni frytet nė fund tė vitit. Do tė ketė mė shumė liri pėr ju nė punė dhe paqja do tė mbulojė fushėn tuaj profesionale. Jini tė gatshėm qė tė pranoni mendimet dhe sugjerimet e kolegėve tuaj. Fleksibiliteti dhe jo ashpėrsia do t’ju ndihmojė qė tė zgjidhni shumicėn e problemeve tuaja nė kėtė fushė.

  Dashuria

  Kėtė vit jeta juaj dashurore do tė jetė mė e qėndrueshme se vitet e kaluara. Do tė ketė shumė zhvillime ndėrtuese nė fushėn tuaj tė marrėdhėnieve. Do tė jeni tė aftė qė ta shprehni dashurinė, por edhe ndjenjat tuaja nė mėnyrė mė tė mirė e mė tė qartė.
  Do tė keni njė situatė tė paqėndrueshme gjatė fillimit tė vitit. Por ndėrsa muajt kalojnė, gjėrat do tė stabilizohen pėr aq sa u pėrket marrėdhėnieve tė dashurisė. Do tė jeni tė aftė tė arrini harmoninė nė jetė me partnerin. Nėse jeni i vetėm, ky vit do tė jetė i duhuri pėr tė dalė nė kėrkim tė gjysmės tjetėr tuaj. Dashuria me shikim tė parė mund tė funksionojė shumė mirė tek ju.

  Financat

  Ata qė punojnė nė fushėn e shitjeve dhe marketingut do tė shohin njė rritje tė tė ardhurave tė tyre financiare kėtė vit. Duhet tė ulni shpenzimet nė njė minimum tė nevojshėm nė mėnyrė qė tė arrini synimet tuaja nė jetė. Pozicionet e planeteve kėtė vit do tė jenė tė afta t’ju pėrmbushin kėrkesat financiare, por sigurohuni qė tė pėrmbushni gjėrat thelbėsore pėr ju. Mos filloni tė praktikoni njė stil ekstravagant jetese kėtė vit. Kjo do t’ju largonte nga rruga juaj nė ēėshtjet financiare. Gjatė mesit tė kėtij viti do tė keni disa probleme lidhur me financat, por do tė dilni prej tyre i padėmtuar. Mos iu dorėzoni asnjė lloj frustracioni pėr aq kohė sa nė to pėrfshihen edhe financat. Pėrpiquni tė evitoni drejtimet e gabuara dhe marrėveshjet e kėqija spekulative pėr kėtė vit.

  Shėndeti

  Shėndeti dhe jeta juaj do tė jenė tė kėnaqshme pėr shumicėn e vitit 2013, megjithatė probleme tė vogla tė shėndetit nuk do t’i shmangni dot. Do tė jeni shumė i ndjeshėm pėr disa ēėshtje tė shėndetit komunikues, gjithsesi bėni kujdes nė kėtė drejtim. Do tė jetė thelbėsore pėr ju qė tė respektoni njė dietė ushqimore dhe tė bėni ushtrime fizike. Pėrgatituni pėr t’u ēlodhur dhe ruajtur shėndetin tuaj. Mos e dėmtoni duke u marrė me shumė punė. Do tė keni ca probleme me tretjen, por qė do tė shfaqen nė fund tė vitit. Shėndeti ka gjasa qė tė marrė njė goditje nisur nga stresi i madh dhe tensioni nė jetėn tuaj personale dhe profesionale.

 6. #6
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  hahahahaha...nga e dija qe isha binjaket mii
  thnx...ja ti hedh nje sy.....te shoh cme ka rezervuar fati per kte vit....

 7. #7
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Aty me kishte ngecur horoskopi moj....ojjjjjjj kjo

  Gaforrja

  Element: UJI
  Planeti dominues: HĖNA
  Nėnshenjė: PESHORJA
  Metali: ARGJENDI
  Guri i ēmueshėm: MARGARITARI
  Bima: ANEMONA

  Numri i fatshėm: 26

  Ditėt me fat: E HĖNĖ, E MĖRKURĖ

  Ngjyra astrologjike: E BARDHA - simbol i pastėrtisė dhe gėzimit bėn ndikim pozitiv nė gaforret. Sepse, meqė ata pėr nga ntayra janė tė shqetėsuar e nervozė, gjejnė paqe e devotshmėri nė qetėsinė e kėsaj ngjyre. E KALTRA E SHNDRITSHME, po ashtu, pėrmban ndikim qetėsues. Kjo madje iu rekomandohet posaēėrisht GAFORREVE, tė cilėt pėrjetojnė neuroza.

  GAFORRJA Ėshtė shenjė artistike e UJIT, mbi tė cilėn sundon HĖNA.
  Ndodhet nė luftė tė pėrhershme nė mes tė intelektit, qė e udhėzon nė arsye, dhe fuqisė sė hėnės, e cila e nxit tė reagojė ekskluzivisht me emocione. Hėna ndikon emocionalisht nė shpirtin e tyre.
  GAFORRET pazakonshėm kanė nevojė pėr BUTĖSI dhe MIQĖSI. Janė tejet tė ndijshėm. Tė hapur pėr tė gjitha emocionet qė lėvizin nga gėzimet mė tė pastra e gjer tek melankolia mė e thellė.
  Mund ta teprojnė nė tė mirė e nė tė keq.
  Dhe, meqė janė shumė tė ndijshėm, hipėrsensitiv, ata kanė nevojė pėr mbėshtetje nė dikė. Nė vetvete fshehin shumė melankoli, pesimizėm, nervozė. Kanė lidhshmėri tė madhe me familjen. Kanė shumė nevojė pėr dashuri, qetėsi dhe art. Shpesh janė tė prekur nga kompleksi i inferioritetit. Idealistė tė mėdhenj, me shpirt tė paqetė. Tepėr lehtė iu ndėrron disponimi, meqė janė fėmijė tė HĖNĖS, disponimi i tyre ndėrron siē ndėrron edhe HĖNA..
  Nuk ka pėr ta jetė pa dashuri e ushqim shpirtėror.
  Janė gurmanė dhe i donė ushqimet e zgjedhura.
  Gjatė e ruajnė dukjen rinore, deri nė mesojetė.
  Iu besojnė njerėzve, kjo shpesh mund t'i bėjė tė palumur.
  Intelektin e kanė intuitiv. Karakterin tė komplikuar, mė tepėr kontradiktor, si tė gjitha shenjat artisitke. Plot frymėzim e parandjenja. Ndryshimet jetėsore nė vitin 28 apo 36 tė jetės.
  Pjesa e dytė e jetės mė e mirė.

  TĖ METAT: turpi, frika, hiperndjeshmėria. Janė sugjestibilė, impulsivė, neurotikė, alogjik. Rėndom s'janė nė gjendje qė jetės sė vet t'ia japin drejtimin e duhur.
  S'kanė guxim tė mjaftueshėm dhe janė tė ēuditshėm - ose janė tepėr tė shoqėrueshėm, ose tepėr tė tėrhequr.
  Edhe kur duken tė qeshur (e rėndom vetėm duken), nė vete fshehin doza tė thella melankolie.
  Janė shumė tė lidhur pėr familjen.
  Frikacakė, pak luftarakė, por bėjnė rezistencė pasive.
  Idealista tė mėdhenj. Lehtė iu ndėrrohet disponimi. (Muzika tek ta ėshtė fuqia e dytė ndikuese, pas HĖNĖS).
  Nėse ju duken krenarė, sigurisht ua shihni vetėm gėzhojėn.
  Gaforrja ėshtė pikėrisht si veja: jashtė i fortė, pėrbrenda tejet i butė, lėng. Vetėm "ēileni" pak dhe do tė shihni sesi bie mekanizmi: nė esencė janė aq tė pėrzemėrt, tė dashur dhe miqėsorė.
  Ndėr tė metat e tyre mė tė mėdha mund tė jenė edhe hipohondria, egocentrizmi, ndjeshmėria tej mase (ndonjėherė madje janė edhe mė tė ndijshėm se fėmijėt), si dhe mungesa e guximit, qė ndonjėherė i bėn tė mos i argumentojnė madje as qėndrimet e veta dhe lejojnė qė tė tjerėt t'ia japin kahjen rrugėtimit tė tyre jetėsor.
  Kah suksesi shkojnė nė stilin e gaforres: "dy hapa para, njė mbrapa", por kur janė afėr qėllimit - rrufeshėm e rrėmbejnė!
  Kanė natyrė tejet komplekse dhe karakter tejet tė komplikuar (si tė gjitha shenjat e ujit, shenjat artistike). Janė tė pėrshkuar nga kontradiksionet, tė cilat bėjnė qė nė njė moment tė jetė tepėr i interesuar pėr njė gjė, sakaq nė momentin tjetėr plotėsisht indiferent.
  Suksesi nė pjesėn e dytė tė jetės.
  Edhe pse i nevojitet shumė dashuria, qetėsia dhe lumturia familjare, GAFORRJA MASHKULL ėshtė "gjagadur" qė gruas, megjithatė, i hipėn nė kokė...

  Shkurtimisht, ja fotografia e sublimuar e GAFORRES: mendimtar, ėndėrrimtar, frikacak, hipohondėr, i dehur nga bukuria dhe ėndrrat, nė atmosferė tė vdekjes, nė kėrkim tė tė fshehtave mė tė mėdha tė jetės - tė vėrtetave tė saj, duke e shikuar guximshėm universin; spiritualistė, intuitivė, tė prirur artistikisht, deduktivista....
  GAFORRJA ėshtė tip romantik.
  Dėshiron grua energjike, qė tė mund ta udhėheqė dhe komandojė. Rėndom e dashuron gruan mė tė vjetėr se veten. Nė dashuri GAFORRJA pajtohet me AKREPĖT dhe PESHQIT (shenja romantike, tė ujit), pastaj me tokėsorėt: DEMAT, VIRGJĖRESHAT, CJEPTĖ (me akrepėt kombinohen mirė mė tepėr si dashnorė, gabojnė kur lėshohen nė bashkėshortėsi). Pėr martesė - DEMAT janė idealė. Edhe PESHQIT janė partnerė diealė pėr tė dy llojet e gaforreve, meshkuj e femra.

  VIRTYTET: idealistė tė mėdhenj. Poetikisht tė prirur. I tėrheq ēdo gjė enigmatike dhe pamjaftueshmėrisht e hulumtuar.

  E META E TYRE MĖ E MADHE: drejt qėllimeve nė jetė shkojnė nė stilin e gaforreve: "dy hapa para, njė prapa".

  PUNA: studimet filozofike, filologjike dhe artet. Prej tyre ka shumė muzikantė, poetė, piktorė, gazetarė.

  TĖ LINDUR NĖ KĖTĖ SHENJĖ: Jul Ēesari, Bajroni, Kolumbo, Rusoi, H. Hese, F. Kafka, Rembranti, Shuberti, Hemingueji, Fransua Sagan, P. Neruda, Vitoria de Sika, Xhina Lolobrixhita, Lui Amstrong etj.

  PIKA TĖ DOBĖTA SHĖNDETĖSORE: mushkėritė, barku, nervat. I shtrohen gastritisit. Janė pak a shumė anemikė.

  PARASHIKIMI PĖR VITIN 2013

  Tė mirat dhe tė kėqijat janė tė ndėrthurura nė jetėn e gjithkujt. Pėr ata tė lindurit mes datave 22 qershorit dhe 22 korrikut duket se kjo ėshtė edhe mė e vėrtetė. Dashuri, karrierė, synime tė arritura, por dhe shumė stres. Ku duhet tė tregoni kujdes? Mė poshtė lexoni parashikimin pėr vitin 2013 pėr shenjėn e Gaforres.

  E pėrgjithshme

  Pėrpjekjet dhe mundi juaj i viteve tė fundit do t’i japė rezultetate e veta tė mira nė kėtė vit qė po vjen. Do tė ketė njė rritje tė pėrgjithshme nė tė gjitha fushat e jetės suaj. Suksesi do tė vijė si njė pako dhurate pėr kėnaqėsinė tuaj. Vendosmėria juaj tashmė do tė shpėrblehet. Do tė jenė tė mėdha mundėsitė qė ju t’u tregoni tė gjithėve aftėsitė dhe inteligjencėn tuaj. Shumė prej projekteve tuaja, qofshin ato personale apo profesionale, do tė kenė njė pėrfundim tė bukur kėtė vit. Mos jini nostalgjik pėr tė shkuarėn. Nė vend tė kėsaj, jetoni me tė tashmen dhe planifikojeni tė ardhmen, e cila ėshtė e shndritshme si vetė dielli.

  Karriera

  Do tė ketė shumė bisedime gjithashtu. Duhet tė bėni shumė pėrpjekje pėr tė ruajtur lidhjet nė jetėn profesionale kėtė vit. Vendosja planetare do tė jetė e tillė qė do tė mund t’u tregoni tė gjithėve inteligjencėn dhe kreativitetin tuaj.
  Frymėzimi do tė vijė nga ata qė janė rrotull, sidomos prej mė tė vjetėrve nė shoqėri. Mos vajtoni pėr mundėsitė e humbura. Nė vend tė kėsaj ecni para me jetėn tuaj ashtu siē vjen. Nėse bėhet fjalė pėr biznes, 2013-a ėshtė ideale pėr tė hyrė nė ēdo lloj marrėveshje bashkėpunuese. Negociatat pritet tė pėrfundojnė me nota pozitive. Kurseni ca kohė pėr t’u marrė edhe me aktivitete jashtė punės. Kėtė vit nuk duhet tė bėni kompromise me objektivat tuaj tė karrierės.

  Dashuria

  Ky vit do t’ju ndihmojė qė tė realizoni ėndrrat tuaja nė fushėn e ndjenjave. Jini tė duruar mjaftueshėm pėr tė pritur kohėn e duhur pėr tė filluar. Sigurohuni qė t’i jepni lirinė e duhur partnerit/es suaj pėr tė shprehur ndjenjat e veta kundrejt jush. Duket se nė kėtė periudhė do tė jeni njė magnet pėr tė tėrhequr gjininė e kundėrt drejt jush. Njė dashuri e vjetėr do tė vijė krejt papritur nė jetėn tuaj. Duhet ta ndani mirė mendjen nėse doni tė qėndroni me tė apo nuk doni tė riktheheni. Jini besnikė ndaj partnerit/es suaj. Pėr ata qė janė tė vetėm, duket se kėtė vit kanė njė mundėsi tė madhe pėr tė takuar partnerė tė mirė dhe pėr ta ndarė mendjen nė kėtė drejtim.

  Financat

  Kėtė vit financat do tė jenė nė njė nivel mesatar pėr ju pa pasur shumė pėr tė shpenzuar, por jo dhe aq pak sa pėr t’u shqetėsuar pėr paratė. Mundohuni tė bėni njė vlerėsim lidhur me sasinė e parave qė ju duhen pėr tė pasur njė jetė normale, pa shumė shtrėngime dhe pjesėn tjetėr mund ta kurseni ose mund ta pėrdorni me punė bamirėsie, nėse e ndani mendjen pėr njė gjė tė tillė. Shmangni ēdo lloj sentimentalizmi qė mund t’ju shkaktojė probleme nė fushėn financiare. Bėni mirė t’i shtrini kėmbėt sa keni jorganin dhe tė kini kujdes nga kurthet gjatė rrugės. Gjithsesi, duket se disa shpenzime tė panevojshme nuk do tė mund t’i shmangni. Punoni shumė pėr tė arritur financat qė doni, por mos bėni shpenzime tė panevojshme.

  Shėndeti

  Stresi i akumuluar pėrgjatė kėtij viti duket se do t’ju lėrė tė sfilitur nė fund. Mbrojeni veten nga kjo gjė duke pėrdorur sende ose aktivitete antistres. Jini tė qetė dhe lėreni paqen qė tė mbrojė anėn tuaj shėndetėsore. Njė komunikim i padėshiruar mund tė bllokojė lidhjet tuaja. Megjithatė, bėni mirė qė herė pas here ta shkėpusni veten nga bota e internetit. Ndajeni mendjen pėr tė ulur ca sasinė e tė ngrėnit. Megjithatė, kjo nuk do tė thotė qė tė hiqni dorė nga ushqimet e nevojshme apo pėrbėrėsit e shėndetshėm qė ju duhen. Ky vit ėshtė viti i duhur qė ju tė regjistroheni nė palestėr ose sporte tė tjera ku mund tė keni aktivitet tė mjaftueshėm fizik.

 8. #8
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  update ; dua dhe une shenjen time

 9. #9
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  hahahaha...epo nuk e di une cfare shenje je...gjithsesi...posto pas meje...dhe shihe vete...

  Luani

  Element: ZJARRI
  Planeti dominues: DIELLI
  Nėnshenjė: PESHORJA
  Ngjyra: E PORTOKALLTA dhe E VERDHA E ARTĖ

  LUANI ėshtė shenjė intuitive, inteligjente e praktike. Rrezaton magnetizėm. Pėrherė i sigurt nė vete. S'ėshtė frikacak dhe s'bie nėn ndikim. Ka dėshirė tė flasė mirė pėr veten dhe ta lavdėrojnė tė tjerėt.
  E do organizimin, sundimin. Logjika tek ta ėshtė mbi zemrėn. Nė esencė janė optimistė dhe shpirtmėdhenj. Me krenari LUANORE. Por, fisnikė. Nuk kanė aftėsi tė urrejtjes, madje as armikun. Janė tė prirur t'i hyjnė rrezikut, vėshtirėsive.
  Nuk e durojnė dot monotoninė.
  Dėshira pėr t'u imponuar i bėn madje edhe tiranė.
  I donė ceremonitė, gazmendet, ku ata imponojnė aftėsitė e veta.
  Shpesh narcisoidė: Kanė dėshirė qė "bota tė sillet rreth tyre". Duan zhurmė, bujė: "Le tė dihet se kush jam unė"! (Siē thoshte dikur Luigji XIV: "Shteti, jam unė"!) Ėshtė tip spektakular, dėshiron t'i duartrokitet.
  Si shenjė fikse qė ėshtė, rrugėn kah suksesi e ka tė garantuar.
  Por, LUANI, si mbret qė ėshtė, di tė jetė ngandonjėherė edhe i pakėndshėm: superior dhe arrogant!

  TĖ LINDUR NĖ KĖTĖ SHENJĖ: Luigji XIV, Napoleon Bonaparta, Musolini, Garibaldi, Jungu, Aleksandėr Duma (ati dhe biri), B. Sho, S. Alende, F. Kastro, A. Hiēkok, D. Aligeri etj.

  KOMBINOHEN: me DESHTĖ (tė cilėt iu pėrgjigjen pėr nga intensiteti i pasionit) mund tė kombinohen pėrkohėsisht. Po ashtu, edhe SHIGJETARI (femrat shigjetare donė t'i provojnė tė gjitha, sė paku njėherė; prandaj, meshkujt LUANĖ i donė shumė).

  Shenja mė harmonike me LUANIN janė BINJAKĖT pėr tė dyja polet, si dhe PESHORET. (Apo: deri nė 30 vjet - shenjat qė element kanė zjarrin: DASHI, SHIGJETARI. Pas moshės 30 vjeēare - shenjat qė element kanė ajrin: BINJAKĖT, PESHORET).

  PIKA E DOBĖT SHĖNDETĖSORE E LUANIT: ėshtė zemra dhe sistemi i qarkullimit tė gjakut.  PARASHIKIMI PĖR VITIN 2013

  Tė lindurit mes 23 korrikut dhe 22 gushtit duket se do tė duhet tė jenė pak tė durueshėm. Shumė emocione, triumf nė karrierė dhe njė shėndet pėr t’u pasur zili, por gjithēka ka nevojė dhe pėr pak vullnet. Mė poshtė mund tė lexoni tė plotė parashikimin e fatit pėr tė lindurit nė shenjėn e Luanit:

  E pėrgjithshmja

  Jeta do tė rrjedhė mė e bukur dhe mė e organizuar pėr ju kėtė vit. Marrėdhėniet do tė hyjnė nė marrėveshje tė reja dhe ju do tė jeni tė aftė tė vilni frytet e projekteve tė viteve tė kaluara. Disa momente pasigurie dhe melankolie mund t’ju pėrfshijnė nga mesi i kėtij viti, por mos e humbisni toruan. Do tė keni mė shumė mundėsi pėr tė treguar veten ndėrsa vitet kalojnė. Do tė jeni tė aftė qė tė bini nė sy tė tė gjithėve me njė shpėrthim. Lėreni aftėsinė tuaj krijuese tė arrijė nė njė nivel tė ri dhe lėrini tė tjerėt ta shohin kėtė. Ndiqni idealet dhe ambiciet tuaja nė jetė dhe kėtė vit do tė jetė shumė herė mė mirė seē mund ta keni parashikuar.

  Karriera

  Nė fushėn e karrierės kėtė vit pritet qė tė bėni goxha pėrparime. Do tė ketė gjithashtu edhe shumė bashkėbisedime, si dhe disa mosmarrėveshje nė marrėdhėniet me drejtuesit dhe kolegėt nė vendin e punės. Trajtojini ēėshtjet me njė kujdes tė madh. Mundohuni qė tė tregoheni objektiv nė gjykimin qė jepni pėr njerėzit rrotull jush, duke i trajtuar tė gjithė njėsoj. Nė jetėn tuaj profesionale njė ndihmė e madhe do t’ju vijė nga persona qė nuk i njihni. Ecni para nė karrierėn tuaj pa pasur dyshime dhe duke mos u fiksuar pas shqetėsimeve pėr tė ardhmen. Shokėt e punės do tė tregohen mė tė dashur ndaj jush nė kėtė periudhė dhe projektet tuaja ka shumė mundėsi qė tė zhvillohen lehtėsisht dhe pa pengesa ndėrsa vitet ecin.

  Dashuria

  Nė fushėn e ndjenjave viti 2013 do tė sjellė njė qetėsi dhe kėnaqėsi tė madhe. Dėgjoni mendimin e partnerit tuaj dhe vlerėsojeni atė. Ndjeshmėria juaj nuk duhet tė vijė nė mėnyrė tė tillė qė ta cenojė atė. Por vendosja e planeteve kėtė vit do tė jetė e tillė qė paqja do tė mbizotėrojė mbi gjithēka. Do tė ketė disa mosmarrėveshje mund tė lindin herė pas here, por jini i durueshėm qė t’i anashkaloni ato dhe tė shihni pėrtej tyre.
  Nėse jeni vetėm, atėherė ta dini qė ėshtė koha e duhur tė fusni dikė nė jetėn tuaj, dhe mundėsisht tė duhurin. Ata qė tashmė janė nė njė lidhje ose gati duke u martuar, duhet tė gjejnė kohė pėr ta kuptuar mė mirė gjysmėn tjetėr tė tyre. Emocionet e forcat dhe lėvizjet romantike janė nė horizont pėr Luanin nė kėtė vit.

  Financat

  Ndryshime tė mėdha financiare pritet tė keni gjatė 2013-s. Liria juaj nė harxhime dhe shpenzimet ekstravagante duket se do tė ndryshojnė pėr mirė. Do tė keni njė fitim tė madh parash nė rrugė ligjore ose nga trashėgimia. Planetet sigurojnė se do tė plotėsohen nevojat dhe dėshirat tuaja, por jo lakmia juaj. Mund tė bėni disa shpenzime financiare tė lidhura me studime tė mėtejshme apo zhvillime projektesh qė keni ndėrmend. Do tė jeni tė aftė qė tė ndihmoni ata qė janė rrotull jush lidhur me ēėshtjen e financave.

  Shėndeti

  Nė pėrgjithėsi shėndeti juaj do tė jetė shumė i mirė pėrgjatė gjithė vitit 2013. Do tė ketė njė rilindje tė energjive tuaja qė do t’ju ndihmojnė qė tė arrini gjėrat qė dėshironi nė jetė. Por duhet tė kryeni mė tepėr aktivitet fizik kėtė vit. Kjo madje ėshtė koha e duhur pėr t’iu futur ndonjė lloj sporti, i cili do tė ndihmojė nė pėrmirėsimin e shėndetit tuaj si fizik, ashtu edhe mendor. Ėshtė mirė qė tė dėgjoni anėn tuaj tė brendshme kur vjen puna tek ushqimi. Njė lloj lodhjeje mund tė ndihet herė pas here, dhe nuk do tė ishte keq nėse do tė mbanit njė ekuilibėr tė mirė mes punės dhe kohės pėr tė pushuar.

 10. #10
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  posotj le te behet ngjitje postimi ngaj me _______________________________

 11. #11
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Virgjeresha

  Element: TOKA
  Planeti dominues: MERKURI
  Nėnshenja: Akrepi

  VIRGJĖRESHAT janė tipa realistė, me shikim tė qartė nė jetė, racionalista dhe mendjemprehtė nė tė vėrejtur, veti kėto qė ua fal Merkuri.
  Janė tipa analitikė, praktikė, me shpirt komercial. Por, planeti i tyre dominues, MERKURI, nė bashkėsi me SATURNIN, ndonjėherė lind edhe gjeni.
  Domethėnė, kėta janė persona tė cilėt e duan precizitetin, me memorie tė fortė dhe logjikė tė pabesueshme; me aftėsi pėr tė depėrtuar nė esencėn e gjėrave.
  Tė gjindshėm nė ēdo situatė.
  Me aftėsi tė mirė oratorike dhe me kuptim.
  Rėndom kanė shtat mesatar dhe ndėrtim proporcional.
  Derisa MERKURI tek BINJAKĖT ėshtė tejet i paparashikueshėm, meqė kjo ėshtė shenjė ajrore, te VIRGJĖRESHA ėshtė krejtėsisht rast tjetėr. Tek kjo shenjė ai ėshtė mė stabil dhe praktik.
  VIRGJĖRESHAT janė analitikė tė mėdhenj, inteligjentė, tė cilėt posedojnė kartotekėn e ēdo gjėje me tė cilėn kanė pasur tė bėjnė ndonjėherė.
  PUNA ėshtė PERĖNDIA e tyre.
  Veti kryesore e tyre ėshtė: logjika, rendi, puna, analiza, rutina. Apo, karakterizimi i tyre vetėm me njė fjalė, do tė mund tė ishte: PRAKTICISTA.
  Pėr ta asgjė s'ėshtė e pamundur, por as "imtėsirat" nuk janė pa domethėnie.
  Ndonjėherė mbesin robė tė punės dhe detyrimeve. Dhe, duke u ngjitur kah majat e ambicieve tė veta, shpeshherė e shkatėrrojnė mundėsinė e pėrjetimit nė kėnaqėsitė e pėrditshme. Dhe, edhe po qe se mund tė kaplohen nga gjendjet e kėqija, pasi qė ata pėrherė e kanė fasadėn e jashtme tė kontrolluar, askush s'arrinė t'iu vijė nė ndihmė, meqė askush nuk di se ē'po ndodh me ta.
  Nuk kanė reputacion aq tė mirė astrologjik, sepse merren si persona tepėr me sy kritikė, gjagadurė e cikėrrimtarė, dhe shpeshherė i mjaftojnė vetvetes, duke qenė racionalistė tė mėdhenj.
  Zemra e tyre e gjakon DASHURINĖ, s'ėshtė e ftohtė, por punė ka aq shumė, qė duhet tė kryhen, prandaj s'mbetet kohė pėr dashuri e argėtim. Kėtė shpesh e paguajnė nė jetė: mbesin pa shokun e jetės!
  Deviza e tyre ėshtė: "Mendoj, prandaj ekzistoj". Pėrndryshe, kanė sharm tė ftohtė diplomatik, pak a shumė melankolik, plot instikte dhe manire tė bukura.

  MESHKUJT-VIRGJĖRESHA thjesht janė tė paaftė pėr tė pėrvetėsuar femėr. Ai tregon tregime, s'ėshtė i interesuar pėr femrat qė duan kėnaqėsi e aventura. Nėn kėtė shenjė s'ka donė zhuanė, por planerė, inzhinierė, ekonomistė, rrallėherė edhe artistė.
  Partneri mė i mirė pėr virgjėreshėn (mashkull apo femėr) ėshtė po ashtu VIRGJĖRESHA; shkaku se janė tė njėjtė. Atyre s'u ka mbetur shumė tek pasionet, romantika. Ata martesėn e marrin si punė ortakėsh, tregti.
  TĖ LINDUR NĖ KĖTĖ SHENJĖ: Luigji XVI, Gėte, Shatobrian, Tolstoj, A. Kristi, Hegeli, Onazisi, Greta Garbo, Sofia Loren, Ingrid Bergman, R. Velē etj.
  ASTROMEDICINA: si persona me logjikė tė fortė dhe vetėdisiplinė tė lartė, virgjėreshat janė shumė tė kujdesshėm: pak njė simptomė, dhe i rrahin tėra kumbonat. Paksa janė tė prirur edhe kah hipohondria. Sakaq, pika mė tė dobėta tė tyre janė organet e tretjes, shpnetka, mėlēia, idhėza.
  KOMBINIMI: deri nė 30 vjet astrologjikisht pajtohen me DEMIN dhe BRICJAPIN. Pas 30 vjetėsh edhe me tri shenjat e ujit: GAFORREN, AKREPIN, PESHKUN.

  PARASHIKIMI PĖR VITIN 2013
  Tė lindurit mes 23 gushtit dhe 22 shtatorit bėjnė mirė qė tė gėzojnė pėr atė ēka yjet u parashikojnė nė vijim. Shumė energji, shumė ndjenja, shumė para. E megjithatė, si gjithmonė, edhe pak kujdes. Lexoni mė poshtė parashikimin pėr shenjėn e Virgjėreshės.

  E pėrgjithshmja
  Ritmi juaj kėtė vit do tė jetė shumė i shpejtė nė tė gjitha pėrpjekjet tuaja. Gjėrat do tė fillojnė tė konsolidohen nė jetėn tuaj gjatė kėsaj kohe. Njė mungesė sigurie duket se do t’ju bezdisė. Nė pėrgjithėsi nė tė gjitha fushat do tė keni njė performancė mė tė mirė se nė vitet e fundit. Do tė keni njė zbehje tė natyrės suaj materialiste dhe do tė jepeni mė shumė nė gjėrat shpirtėrore ose nė ēėshtjet e bamirėsisė, tė cilat do t’ju japin atė qetėsi dhe paqe tė mendjes qė e dėshironi aq shumė. Kėtė vit pritet qė tė merrni pjesė nė aktivitete shumė tė vlefshme pėr ju, megjithėse ambienti rrotull mund tė duket pak i ngurtė dhe jo i qartė.

  Karriera
  Jeta juaj profesionale do tė ketė njė ripėrtėritje gjatė 2013-s. Njė ndryshim posti ose pozicioni ėshtė gjithashtu njė gjė e pritshme kėtė vit. Do tė merrni mirėnjohje tė madhe pėr punėn tuaj, por njė gjė e tillė nuk do tė vijė aq shpejt sa e mendoni. Punėt do tė lėvizin nė drejtime aspak tė favorshme pėr njė periudhė kohe, mjaftueshėm pėr t’ju hidhėruar. Pėrpiquni shumė dhe kjo do tė bėjė qė mė pas tė zgjoheni nė pozita krejt tė ndryshme. Ndėrsa muajt kalojnė, durimi dhe sinqeriteti juaj do tė shpėrblehen nė fushėn profesionale.

  Dashuria
  Nė fushėn e ndjenjave kėtė vit do tė keni rezultate tė mira. Do tė keni kohė tė mjaftueshme pėr t’iu dedikuar njeriut qė dashuroni. Pasione tė shumta dhe kėnaqėsi pa fund ju presin kėtė vit. Nėse tashmė keni probleme me tė dashurin tuaj, atėherė ėshtė koha e duhur pėr tė rivendosur marrėdhėniet. Nėse jeni nė njė lidhje, viti do tė sjellė pėr tė dy njė marrėdhėnie vėrtet tė qetė e tė rehatshme. Mbi tė gjitha njė atmosferė e paqtė do tė pėrfshijė jetėn tuaj dashurore. Paqja dhe durimi duket se do tė jenė pjesė e natyrshme juaja pėr kėtė vit.

  Financat
  Jeta juaj financiare do tė jetė ideale pėr 2013-n. Ecni nė rrugėn tuaj dhe gjėrat do tė fillojnė tė lulėzojnė avash avash. Njė dorė ndihmėse ėshtė e mirėpritur, por sigurohuni qė tė keni edhe rezervat tuaja. Mos u zhysni nė shpenzime tė panevojshme gjatė kėsaj kohe. Planifikoni pėr njė tė ardhme financiare mė tė mirė dhe punoni pėr tė arritur synimet tuaja. Tregohuni tė kujdesshėm kur bėhet fjala pėr huadhėnie dhe huamarrje, pasi mund tė pėrfshiheni nė situata tė padėshirueshme.

  Shėndeti
  Kėtė vit do tė keni njė shpėrthim energjish mė shumė se vitet e tjera. Do tė jeni tė aftė tė shpalosni aftėsitė tuaja dhe energjia juaj do tė jetė thjesht e pashtershme. Kanalizojeni kėtė energji pėr tė bėrė tė mundur materializimin e ambicieve dhe qėllimeve tuaja nė jetė. Pjesa e fundit e vitit do tė jetė mė e mirė pėr shėndetin tuaj mendor dhe fizik. Gjeni kohė tė lirė pėr t’u pėrfshirė nė aktivitete tė kėnaqshme. Disa ēėshtje qė kėrkojnė energji mendore duket se do t’ju bėjnė mirė dhe do t’ju vėnė nė lėvizje.

  - - - Updated - - -

  Peshorja

  Element: AJRI
  Planeti dominues: VENERA
  Nėnshenja: SHIGJETARI

  PESHORET janė bukuri, dashuri, harmoni, drejtėsi, gėzim jete, anim kah ēdo gjė e bukur.
  Jetojnė nė harmoni me veten dhe tė tjerėt.
  Nuk kanė shumė fat, por lehtė pėrshtaten nė ēdo situatė.
  Shquhen pėr bukuri. Jetojnė nė tė tashmen, pa u preokupuar shumė me tė kaluarėn dhe pa u brengosur shumė pėr tė ardhmen.
  Kanė karakter tė dashur e tė sinqertė, posedojnė inteligjencė tė shkėlqyeshme dhe shpirt fisnik me ndjenja fisnike. Problemin mė tė madh, pothuajse absurd, e kanė nė kėrkimin e pėrsosmėrisė (vetė janė tė pėrsosur, e kėtė e kėrkojnė edhe tek tė tjerėt).

  MESHKUJT-PESHORE janė sharmerė tė mėdhenj.

  FEMRAT-PESHORE rėndom janė bukuroshe tė vėrteta. Zakonisht elegante. Sytė i kanė shprehės dhe hundėn rėndom e kanė krrute, si sqepi i zogjve. Ėshtė e prirur pėr dashuri tė shpejta, pėr tė cilat ėshtė e gatshme edhe tė flijohet. Por, shpesh i ndėrron "objektivat" e flijimit!
  Edhe pse janė relativisht tė shoqėrueshėm, PESHORET kanė pak miq (ata miqtė i filtėrojnė nė filterė tė posaēėm subtilė).
  Janė, siē thamė edhe mė lart, tejet inteligjentė, por ajrorė (shenja qė element kanė ajrin), prandaj pa ndonjė pėrgjegjėsi tė madhe. Interesat personale i vėnė mbi interesat e tė tjerėve.
  Dinė tė bėhen edhe viktima tė kėnaqėsive tė shkurtėra.
  Tek kjo shenjė vėrehet dukshėm ndikimi i VENERĖS, prandaj, pėrpos bukurisė, tek kėta persona - pėrfaqėsues tė kėsaj shenje - hasim edhe komplekse tė ndryshme, si kompleksi i turpit, kompleksi i devijimeve morale (kurtizane) etj.
  Krejt e donė paranė, paraja mė sė tepėrmi i do PESHORET dhe DEMAT.
  Rėndom mbesin tė pamartuar pėrjetėsisht.
  Edhe pse shenjė artistike joambicioze, megjithatė, peshorja jep shumė artistė tė mėdhenj: muzukantė, poetė, kėngėtarė, aktorė.
  Domethėnė, mashkulli-peshore; lehtė e krijon besimin, lehtė harxhon pas dashnoreve, luan me tė holla, huazon, gabon, pastaj i pėrmirėson e kėshtu me radhė.
  Femra-peshore: e rafinuar, e bukur, tėrheqėse, nuk ėshtė e gatshme ta refuzojė koketimin; nuk i do tė fuqishmit, mė tepėr i do don zhuanėt. Di tė kėshillojė edhe nėse ėshtė e shfrenuar; flerton edhe nėse ėshtė motėr nderi.
  Tė lindur nė kėtė shenjė: D. Didėro, A. Rembo, O. Vajld, Lermontov, Niēe, Iv Montan, Rita Hejvord, Xh. Lenoni, Gandi etj.


  PARASHIKIMI PĖR VITIN 2013
  Mida ishte mbreti qė gjithēka qė prekte, e kthente nė ar. Ata nėn shenjėn e Peshores duket se do tė kenė pak nga fati i tij kėtė vit. Gjithsesi, ashtu si Mida, ėshtė mirė qė tė jenė tė kujdesshėm. Pėr tė lindurit mes datave 23 shtator dhe 22 tetor, mund tė lexojnė mė poshtė parashikimin e yjeve pėr ta.

  E pėrgjithshmja
  Kėtė vit 2013 do tė shikoni qė idetė dhe planet tuaja afatgjata, do tė gjejnė zbatim. Vlerat dhe ndėrgjegjja juaj do tė vihen nė provė ndėrsa muajt kalojnė. Do tė jetė njė periudhė nė tė cilėn do t’ju mungojė ēdo lloj frymėzimi. Nevojat tuaja personale dhe financiare do tė materializohen. Qėndroni nė kontakt gjatė gjithė kohės me personat rrotull jush, tė afėrmit dhe tė dashurit. Komunikimi duket se do tė jetė shumė i rėndėsishėm nė kohė tė vėshtira.

  Karriera
  Ky ėshtė njė vit kur aftėsitė tuaja profesionale vihen nė provė. Duhet tė dilni i padėmtuar dhe i paprekur prej tij. Ėshtė e rėndėsishme gjithashtu qė tė vilni frytet e punės suaj. Promovimi dhe njė rritje page janė shumė tė mundura. Do tė keni gėzoni mirėnjohjen pėr tė cilėn keni pasur nevojė pėr njė kohė goxha tė gjatė. Kushtojini rėndėsi edhe detajeve. Kolegėt e punės do tė jenė pranė jush kėtė vit. Mundohuni ta pėrdorni kėtė situatė nė favorin tuaj pėr tė arritur ambiciet tuaja personale. Ndoshta do tė keni edhe mundėsi tė mira pėr tė filluar studime tė mėtejshme kėtė vit.

  Dashuria
  Nė fushėn e ndjenjave do tė keni njė vit tė mbarė. Do tė jeni tė aftė qė tė kuptoni partnerin dhe marrėdhėnien tuaja mė mirė gjatė kėsaj kohe. Magjia e dashurisė do t’ju mbajė nė krahė duke ndikuar mbi anėn tuaj emocionale. Shmangni ēdo lloj gabimi trashanik nė marrėdhėnie gjatė vitit 2013. Punoni pėr tė pasur harmoni me partnerin tuaj. Nėse jeni vetėm, ky vit do t’ju sjellė takime shoqėrore tė tilla qė do t’ju ndihmojnė pėr tė pasur njė lidhje tė qėndrueshme. Nėse tashmė jeni tė pėrfshirė nė njė marrėdhėnie, kjo periudhė do t’ju ndihmojė qė tė jeni mė tė hapur me partnerin dhe tė sheshoni diferencimet qė mund tė jenė shfaqur mes jush.

  Financat
  Ky vit do tė jetė pėr ju fatlum kur bėhet fjalė pėr paratė. Gjithēka qė prekni do tė kthehet nė ar, apo nė fjalė tė tjera, ēdo gjė qė dėshironi do tė materializohet nė diēka pozitive. Mund tė ketė edhe disa probleme financiare qė mund t’ju acarojnė, por kjo do tė ndodhė rrallė, sepse nuk do tė jenė probleme pėr tė cilat duhet tė shqetėsoheni. Projektet tuaja do tė realizohen pėr mirė. Jepuni besim tė tjerėve rrotull jush kur bėhet fjalė pėr ēėshtjet e financave.

  Shėndeti
  Ky vit 2013 do tė sjellė shumė energji nė jetėn tuaj. Metabolizmi juaj nė pėrgjithėsi do tė ketė rritje tė mėdha. Do tė jetė njė periudhė pozitive nė ēėshtjet tuaja tė shėndetit. Disa ērregullime tretjeje dhe nervoziteti janė tė pritshme, por do ta merrni veten shumė shpejt. Ėshtė koha pėr tė marrė vendime tė mėdha lidhur me dietėn ushqimore dhe ushtrimet fizike. Planetet do tė sigurojnė qė ju tė keni njė shėndet tė mirė pėrgjatė gjithė vitit, megjithėse herė pas here mund tė keni shqetėsime tė vogla.

 12. #12
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  nuk postoj me se mjaftohem me kaq

 13. #13
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Joooo jooooooooo...se dhe 3 shenja kane mbetur.....ahhahaha

  Akrepi

  Element: UJI
  Planeta dominuese: MARSI
  Nėnshenja: BRICJAPI
  Ngjyra astrologjike: E KUQJA (me tone tė mbyllta) dhe E GJELBĖRA e mbyllėt, e cila iu shėrbem pėr qetėsim nervash; (kjo e fundit iu konvenon posaēėrisht akrepėve).
  Metali: ARI I KUQ
  Guri i ēmueshėm: RUBINI
  Bima: MIMOZA (lulet me ngjyra tė gjalla)
  Numri i fatshėm: 100

  Veti tė pėrgjithshme: vdekja, seksualiteti, metamorfozat, krizat nervore, vizionariteti. Janė ngushtė tė lidhur me ēdo gjė qė ėshtė e errėt.
  AKREPĖT pėr nga natyra janė enigmatikė, prandaj i donė netėt, hijet, ambientet e pandriēuara; ēdo gjė e ndritshme dhe e bujshme - i pengon.
  Natyra e tyre ėshtė e begatė me kontraste, ku ekziston lufta e pandėrprerė midis arsyes dhe pasioneve.
  Janė krenarė, dhe, edhe pse shenja uji, dėshirojnė tė dominojnė.
  Janė shenja artistike. Shpesh janė gjenialė.
  Janė mė tė rrezikshėm nga tė gjithė ujtarėt. Dinė tė jenė kryeneē, por edhe tė ashpėr; prandaj, vėshtirė ėshtė pėr t'i kuptuar. Janė enigmatikė. Tė padefinueshėm. Kompleks.
  Planet e kanė MARSIN e natės. Janė misteriozė. Me shkathtėsi fshehin anėt e tyre tė dobėta. Iu ndihmon INTUICIONI i thellė.
  Edhe pse tė preokupuar shumė me vdekjen, dhe pesimistė nė esencė, megjithatė janė plot jetė e dinamikė jetėsore.
  Tej mase tė ndjeshėm nė simpati dhe antipati. Kurrė s'e harrojnė padrejtėsinė qė iu bėhet. S'i hiqen luftės, e as qė e pranojnė disfatėn.
  Tė qėndrueshėm nė vendime, tė qėndrueshėm nė aksione. Janė nė gjendje qė tėrė energjinė ta koncentrojnė pėr qėllimin qė ia kanė caktuar vetvetes.
  Mendjemprehtė, tė hapur pėr koncepte tė reja, me inteligjencė tė fortė dhe me mendime tė zjarrta. Janė tipa tė guximshėm, luftarakė. Por, janė mė efikas nė mbrojtje sesa nė sulm.
  Fizikisht, rėndom, janė joproporcionalė, disharmonikisht tė projektuar, por nė tė shumtėn e rasteve - ēuditėrisht - kanė njė "bukuri djallėzore": shikim tė mprehtė dhe sharm tė papėrballueshėm.
  Zėrin e kanė tepėr shqetėsues, shqetėsim i kėndshėem.
  Kanė forcė tė kontrollohen. Tė pasionuar. Nuk bėjnė asgjė gjysmake, qoftė ajo mirė apo keq. Me energji tė madhe, shpesh seksualistė tė tepėruar. Shpeshherė tė ndarė nė mes tė: neokonformizmit, ekscentricitetit dhe racionalitetit.
  Plot ndjenja tė thella, intensive, shqetėsimplote. Ofendimet nuk i fal lehtė. Shpesh me pasione dinake. Shpesh vdesin befasisht, papritmas. Kanė mė tepėr sukses nė pjesėn e dytė tė jetės.
  Akrepėt dinė tė jenė edhe destruktivė dhe autodestruktivė. Kjo pėrmasė madhore e shpirtit tė tyre - prirja pėr tejkalimin e ēdo gjėje, madje edhe tė vetvetes - lidhet me vizionin e vdekjes, dhe i bėn sadista tė mėdhenj, sidomos nė dashuri. Ata ndiejnė nevojė tė flertojnė me vdekjen, dhe ky aspekt iu vėrehet nė zėrin e tyre, qė ka ngjyrė erotizmi.
  Edhe pse shenja uji, janė "zjarr qė rrjedh", me shikim pabesueshmėrisht depėrtues dhe me gjakim kah pėrsosmėria.
  Duken rėndom tė qetė, frikacakė. Kjo ėshtė vetėm sipėrfaqėsore.
  E njohin mirė vetveten. S'kanė kohė pėr tė tjerėt. E dinė se janė absolutistė tė papėrmirėsueshėm. Nėnēmojnė krejt ēfarė ėshtė e zakonshme, e pavėrtetė, mediokre, duke qenė tė vetėdijshėm se rreth tyre ēdo gjė ėshtė shkėlqim i rrejshėm, maskė, aktrim.
  Nėse dėshironi MIQĖSI, do ta gjeni tek AKREPI. Pėrndryshe, akrepėt paraqesin elitėn nė horoskop dhe nė kategoritė e njerėzve.
  Si tip luftarak qė ėshtė, pėr qėllime tė vetat lufton "me duar e me kėmbė".
  Janė shenja mė seksuale e Zodiakut. Tėrheqin si magnet nė seksualitetin e tyre superior, qė iu buron nga sytė.
  Kryesisht tipa tė natės: fantazues, magjikė, shohin gjėra qė tė tjerėt nuk i shohin. Objekt kanė: shpirtin, seksin,misterin.
  Kjo shenjė jep krijues tė mėdhenj nė fushėn e krijimtarisė shpirtėrore.
  Ekzistojnė tipat e ulėt dhe tipat e lartė tė akrepit. Tipat e lartė: posedojnė gjakimin faustian pėr tė njohur jetėn dhe vdekjen; posedojnė vetėdisiplinė, vetėkontroll, shpirt tė koncentruar; janė dinjitozė, krijimtarė, tė guximshėm, simpatikė, magjikė.

  MASHKULLI AKREP: ėshtė prepotent, xheloz, hakmarrės, tiran, absolutist (madje, edhe nė dashur e miqėsi). Edhe pse gjenialė, me kėta meshkuj ėshtė shumė vėshtirė tė jetohet, sepse janė tiranė dhe despotė tė lindur. Martesa me ta rėndom ėshtė tragjike, ai e maltreton gruan nė tė gjitha mėnyrat e mundshme.
  Mashkujt-shkorpionė, kur barten nė krahėt e epsheve, sillen si sadistė, e mundojnė partnerin.

  FEMRA-AKREP ėshtė plot pasion, e padefinuar, shpeshherė e ēuditshme, mistike, ndonjėherė impulsive dhe sentimentale, por lucide dhe depėrtuese; gruaja-shkorpion rėndom paraqet enigmė, madje edhe pėr atė qė e njeh kaherė. Sharmi i saj ēmend secilin qė e ka pranė, por ėshtė rėndom e paprekshme, refuzuese, dhe njerėzit e nderojnė duke e kundruar si "grua fatale". Tė fascinon mė tepėr me magjinė e pashpjegueshme tė saj, sesa me bukuri. Sakaq, nga shikimi i saj enigmatik, i errėt, derdhet epshi qė ofron aventurė fatale. Dėshiron tė koketojė e tė pėrvetėsojė; thjesht tė ta vėrė "lakun". Suksein nė kėtė plan e ka tė garantuar kur kėtė e dėshiron. Me tė nuk duhet lozur, se ajo mashkullin e sos dhe e gjuan. Shkorpioni-femėr kėnaqet nė pėrvetėsim dhe koketim, nė diskrecion dhe misteriozitet tė caktuar, shpesh duke i munduar partnerėt. I nevojitet partner i fuqishėm pėr ta mbajtur dhe pėr ta shpėtuar nga sadomazohizmi i saj i lindur.
  Oreksi i saj seksual ėshtė greminė, qė duhet pėrmbushur.

  FEMRA-AKREP ėshtė e mbyllur dhe enigmatike, idealiste dhe materialiste, nė kufijtė e sė mirės dhe tė sė keqes. I mbetet besnike qėllimit tė vet, por me aktivitetin apo pasivitetin e vet ekstrem, mė sė pari e dėmton vetveten. Ėshtė e pajisur me plot kėrkesa e hire. E padefinueshme. Shpesh e pakėnaqur, shpesh i ndėrron krevatėt (ėshtė e prirur); lojėrat dashurore nuk i adhuron gjithaq, sa ndėrrimin e partnerėve. Ajo ėshtė dashnore qė dėshiron tė koketojė, pastaj me lehtėsi e hedh partnerin. Vėshtirė e gjen partnerin e vėrtetė. Pėrkundėr tėrheqshmėrisė magjike qė posedojnė, ato dijnė tė jenė shpeshherė tejet tė errėta, e mbajnė shumė mend tė keqen, me predisponim pėr shumė bashkėshortėsi. MARSI, planeti sundues i shkorpionėve, iu jep energji tė madhe, pasione, gjakim, andaj edhe shkorpionėt janė shenjat mė seksuale tė Zodiakut.
  Erotizmi ėshtė arma e saj mė e mirė dhe mė e ligė. Planeti qė sundon mbi kėtė shenjė, pėrpos MARSIT - Zot i luftės dhe katasttrofės, qė shkorpionin e mbush zjarr e pasion, ėshtė edhe PLUTONI - princ i mjegullės dhe zot i tė vdekurve, i cili sundon nė mbretėrinė e ferrit, dhe ky i bėn ato agresive, tė ashpra, posesive dhe nė kėtė periudhė ato janė nė gjendje tė bėjnė ēdo gjė.
  Kanė mė tepėr tė fshehta se ēdokush tjetėr.
  Tek ajo ka dashuri apo urrejtje, deri nė fund.
  Ndodhet nė luftė tė pėrhershme nė mes trupit dhe shpirtit; ndaj ajo ėshtė herė mė e zezė se djalli, herė mė e bardhė se engjėlli.

  TĖ LINDUR NĖ KĖTĖ SHENJĖ: Paganini, Dostojevski, Trocki, Kamy, I. Gandi, E.A. Po, R. Hadson, M. Crnjanski etj.

  KOMBINOHEN: partnerėt e tyre mė tė mirė mund tė jenė PESHQIT dhe GAFORRET, pastaj vijnė "tokėsorėt": DEMAT, VIRGJĖRESHAT, BRICJEPTĖ. Disharmonikė me ta janė shenjat "e ajrit" dhe 'tė zjarrit".

  PESHQIT janė partnerėt mė tė mirė pėr AKREPĖT. Ata pėr gratė-shkorpionė janė burra dhe dashnorė tė mirė. GAFORRET janė tė ngjashėm me peshqit, por pak mė tė rrezikshėm. Edhe GAFORRET i nėnshtrohen "zotėrisė" sė vet, por... Pėr gratė-shkorpionė GAFORRET mund tė jenė dashnorė tė mirė, por s'iu preferohen si bashkėshortė (s'janė tė qėlluar), sepse shpeshherė edhe ata vetė janė vetiakė, tė pasigurt, ndonjėherė edhe agresivė. Pėr lidhje tė shkurtėra dashurie vijnė nė konsiderim edhe "tokėsorėt": DEMAT, BRICJEPTĖ dhe - optimistėt e tė kthjelltit e fisnikėt e Jupiterit: SHIGJETARĖT; edhe ata mund tė jenė dashnorė tė mėdhenj pėr femrėn-shkorpion.
  Shumė nga akrep (femra), pėr shkak tė energjisė sė madhe dhe pasionit - kėrkojnė partnerė edhe tek shenja e DASHIT dhe LUANIT.
  Thjesht: ata mund tė kombinohen me GAFORREN; me PESHKUN - kombinim i mirė dhe i dobishėm; me BRICJAPIN - tė krijuar pėr njėri-tjetrin; me DEMIN - jashtėzakonisht tė lumtu; me SHKORPIONIN - bėn; me tė tjerėt nuk janė harmonikė.
  Apo: deri nė moshėn 30 vjeēare - partnerėt mė tė mirė janė gaforret dhe peshqit (sehnja tė ujit), sepse kėta i durojnė dhe i kuptojnė; kurse pas kėsaj periudhe, tė pėrshtatshėm janė bricjeptė - filozofė dhe deri diku tė qetė; dhe virgjėreshat - tė ftohta dhe racionale (shenja tė tokės).


  PARASHIKIMI PĖR VITIN 2013
  Tė mirat dhe tė kėqijat janė pjesė e jetės. Shpesh rėndėsi ka mėnyra se si shihen gjėrat: nėse shihet gjysma bosh apo gjysma plot e gotės. Pėr tė lindurit mes 23 tetorit dhe 22 nėntorit duket se duhet tė jenė mė pozitivė. Pavarėsisht gjithė vėshtirėsive, viti i ardhshėm ka parashikuar edhe shumė tė mira. Mė poshtė lexoni parashikimin e yjeve pėr Akrepin.

  E pėrgjithshmja
  Viti 2013 do t’ju ndihmojė qė tė mblidhni punėt qė keni bėrė nė tė shkuarėn. Por ndėrkohė planetet janė rrotull jush, tė gatshėm pėr t’ju dėmtuar. Jeta juaj pėrgjatė kėsaj kohe do tė kalojė pėrmes shumė proceseve dhe tundimesh. Qetėsohuni, prapsuni dhe ripėrtėrihuni qė tė mund tė ndiheni mė mirė. Afėr fundit tė vitit ka shumė mundėsi qė ambiciet tuaja tė materializohen. Ana juaj kreative do tė dalė nė pah pėr mirė. Fazat e presionit intensiv tė punės dhe qetėsisė duhet tė alternohen.

  Karriera
  Kėtė vit jeta juaj profesionale do tė jetė mė shpėrblyese se nė kohėt e kaluara. Mė shumė lidhje dhe shpėrblime mė tė mėdha do tė ketė gjatė punės suaj. Do tė jetė si qėllim pėrmirėsimi dhe rritja e njohurive tuaja. Sipėrmarrjet e pėrbashkėta duket se do tė jenė njė zgjedhje e mirė juaja kėtė vit dhe kjo do tė jetė njė periudhė shumė motivuese pėr ju. Disa ēėshtje artistike tuajat do tė sjellin frytet e veta. Mungesa e kohės mund tė pengojė ambiciet tuaja profesionale, por mos i shtyni gjėrat pėr mė vonė kur bėhet fjalė qė vendime tė rėndėsishme qė kanė lidhje me karrierėn tuaj.

  Dashuria
  Ky vit 2013 do tė jetė njė vit aventurash nė fushėn e ndjenjave. Njė anė mė pozitive e lidhjes do tė shfaqet pėr ju. Do tė ketė shumė mendime konstruktive me njė rritje pozitive. Do tė jeni tė aftė ta shprehni veten nė mėnyrė mė tė qartė ndaj partnerit gjatė kėtij viti. Njė harmoni e pėrkryer ėshtė nė horizont dhe ju nuk do tė pėrballeni me asnjė situatė tė sikleteshme pėr aq sa i pėrket marrėdhėnieve tuaja. Keni nevojė qė tė vendosni mė shumė intimitet dhe romancė nė lidhjen tuaj nė mėnyrė qė tė arrini tė fitoni partnerin tuaj.

  Financat
  Kujdesuni qė tė mos pėrfshiheni nė shpenzime tė padėshiruara pėrgjatė kėtij viti. Disa mendime impulsive pėr blerje tė tilla duhet thjesht tė hiqen pėr njė periudhė kohe. Duket se do tė keni disa marrėveshje tė mira financiare pėr kėtė vit. Ana juaj kreative mund t’ju sjellė ca para tė mira gjithashtu. Mos u pėrfshini nė shumė situata spekulative pėrgjatė kėsaj kohe sepse mund tė futeni nė probleme tė padėshirueshme financiare ndėrsa vjen fundi i vitit. Nė pėrgjithėsi parashikohet njė status financiar i kėnaqshėm pėr ju.

  Shėndeti
  Disa probleme tė vogla shėndetėsore tė herėpashershme duket se do ta trondisin pak varkėn tuaj kėtė vit. Kujdesuni mirė pėr veten tuaj dhe shmangni ēdo lloj pakujdesie kur bėhet fjalė pėr shėndetin. Disa probleme me dhėmbėt duket se do tė shfaqen herė pas here. Nė fund tė vitit mund tė keni disa probleme shėndetėsore, tė cilat mund tė shmangen nėse mbani njė dietė ushqimore tė duhur. Mė pas do tė keni njė ripėrtėritje tė energjive pėr tė ecur nė ditėt nė vijim.

 14. #14
  i/e rregjistruar 20% Maska e anonymus
  Anėtarėsimi
  Dec 2012
  Postime
  184
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  7
  aurora shkoje qe paske shum durim, dhe ne tjerve na ngel hatri, qe keshtu emisionin coje deri ne fund ,

 15. #15
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  kurr n'jet 1 fjel t'qiti horoskopi se kom besu edhe kurr nuk em ka dal 1 sen qe ka thon ky!

 16. #16
  ♡ KaFe Pa SHeQeR ♡ Moderator Maska e Mima
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  N'shpi (^_^)
  Postime
  2,568
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Ka ai i imi ka disha te verteta

 17. #17
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Shigjetari

  Element: ZJARRI
  Planeti dominues: JUPITERI

  Pėrfaqėsuesit e kėsaj shenje janė sangvinistė, sharmerė, entuziastė, optimistė. Temperamenti i tyre rėndom orientohet kah mėnyra dinamike e jetės, qė i shqetėson mjaft.
  Kanė aftėsi qė tė shkaktojnė befasi dhe qė gjallėrisht tė depėrtojnė nė ēdo situatė.
  Mbi ta dominon JUPITERI, qė pashterrshmėrisht iu fal fuqi e drejtėsi, kuptim religjioz, shpirtmadhėsi, fisnikėri dhe vlera morale.
  Shigjetari ka karakter tė butė, si dhe qėllim tė hapur e mjaft tė ēiltėr, shumė mė tė mirė sesa dy shenjat e para tė zjarrir (luani dhe dashi). Pėrndryshe, ėshtė mjaft impulsiv, ndonjėherė i rreptė, por rėndom plot arsye dhe plot konsideratė pėr tė tjerėt, pėrherė i gatshėm t'iu ndihmojė tė tjerėve; kėto veti ia jep JUPITERI, mbret i peshqve.

  Shigjetari nuk i frikėsohet kurrfarė situate jetėsore. Pėrherė ka dashuri e shpirtmadhėsi. Ėshtė luftėtar i guximshėm pėr lirinė e vet. Pėrparimtar dhe entuziast. Antikonvencionalist, pėrherė i gatshėm qė t'i mbrojė bindjet e veta. I jep shumė rėndėsi intelektit, nė pėrpjekje tė pėrhershme ta begatojė shpirtin dhe kulturėn e vet. Inteligjenca e tyre ėshtė e gjallė dhe spontane, plot kuptim pėr realitetin. Ka mendim tė thellė, di tė planifikojė, tė parashohė, hyn nė hulumtimin e shpirtit tė vet tė zjarrtė. Ndjenjat i ka humane, kundėr dhunės e shtypjes. Moralin dhe etikėn i ka mjaft tė theksuara, edhe pėrkundėr fluturimeve tė lira tė mendjes.
  Ėshtė idealist ekstrem, rėndom filozof, thellėsisht religjioz; optimist. E hulumton mirė terrenin para vendimit dhe shkel nė tė sigurt. Njė devotshmėri e jashtme dominon mbi fytyrėn e shigjetarit tipik, gjė qė nxit besim dhe respekt. Shqetėsohet dhe qetėsohet me maturi.
  Kėnaqet shumė me gjėrat, situatat dhe me miqėsitė e paparashikueshme, befas. Nuk ėshtė cikėrrimtar, nuk merret me detaje, imtėsi. Ėshtė optimist i lindur. Shpesh pėr tė jeta ėshtė argėtim. Ndonjėherė i ngjan bredhėritėsit tė shqetėsuar qė kurrė nuk di se a ėshtė ajo qė posedon edhe ajo qė e dėshiron.
  Rėndom nuk martohen gjatė, duke mos dėshiruar pėrgjegjėsi. Martohet kur sheh se edhe "liria" ka pėrgjegjėsinė e vet. Ėshtė tip i lumtur njeriu. Shpesh luan, rrezikon, fiton. (Rrini pranė tij - do tė jeni mirė tė argėtuar).
  Kanė rėndom strukturė tė fuqishme fizike. Meshkujt rėndom janė sportistė tė mirė (si edhe deshtė). Gratė-shigjetare janė VITALE, DINAMIKE; rėndom tėrheqėse. Flokun e kanė tė zi. Hundėn tė shprehur, "shqiponjėtare".
  Nuk janė vetiakė si luani dhe dashi.
  Janė antipode tė shkorpionėve. Janė tė frymėzuar me jetėn, jo me vdekjen.
  Kanė afinitet pėr aksion, vėshtirė qetėsohen nė njė vend, me gėzim shkojnė "nga lulja nė lule". Depėrtojnė dhe shkojnė.
  Zakonisht dinė tė shkojnė pėrpara, duke udhėhequr suksesshėm me tė gjitha aksionet. I duan diskutimet. Secilit ia thonė tė vėrtetėn nė sy. Gėzojnė respekt dhe shpejt pasurohen. Nė jetė i presin shumė rreziqe e befasi, por shkathtėsisht tėrhiqen, shpėtojnė. Pra, edhe pse gjithnjė janė nė luftė tė pėrhershme, dalin fitimtarė. JUPITERI ėshtė fat i madh, prandaj kanė fat, nderim, begati, lumturi.
  Kanė shpirt tė paqetė, hipnotikisht duke vrapuar pas yjve tė vet qė befas shfaqen nė horizont, pėrherė duke pranuar aventura tė reja, duke dėshiruar tė prekin krejt tė mundshmet dhe tė pamundshmet, para se tė mbėrrijnė nė limanin e tyre tė fundit.
  Fati i tyre ėshtė jeta normale qytetare.
  Kanė shumė dėshirė tė flasin, edhe pse, si tė gjithė idealistėt, ndonjėherė janė tė vetmuar, tė pakuptueshėm nga rrethi.
  Besojnė nė dashuri dhe miqėsi tė gjata. Nė kėtė shenjė, si tek shenjat e ujit, shpesh lindin ėndėrrimtarė tė mėdhenj.

  VIRTYTET dhe VESET: edhe pse Don Zhuan, ka forca tė mėdha morale. Vetėmohues dhe luftarak. Tejet i shoqėrueshėm. Kualitetet e tij: galantiteti, sharmi, liriadhurueshmėria. Manitė: lavdėrimi, snobizmi. Pėrndryshe: tė aftė, tė pavarur, mirė i pėrdoron tė hollat, e mban fjalėn, e kthen borxhin, human, optimist, entuziast, idealist.

  TĖ LINDUR NĖ KĖTĖ SHENJĖ: Betoveni, Hajne, F. Sinatra, P. Elyar, M. Tven, Floberi, A, Zhid, K. Dagllas, V. Ēerēill etj.
  KOMBINOHEN: Shigjetarėt pėr partnerė mė tė mirė kanė shenjat e zjarrit: LUANĖT dhe DESHTĖ. Pastaj vijnė "ajrorėt": BINJAKĖT, PESHORET, UJORĖT (deri nė 30 vjet: "zjarrtarėt"; pas 30 vjetve: "ajrorėt"). Pra, SHIGJETARI - LUANI: kombinim i mirė. SHIGJETARI - DASHI: tė lumtur sė bashku.

  ASTROMEDICINA: iu beson metodave natyrore tė shėrimit: gjimnastikės, masazhės, ujėrave termale, sportit nė pėrgjithėsi. Dhe vėrtet, iu ndihmon shumė dashuria ndaj sporteve dhe udhėtimeve. Sakaq, kur janė tė tjerėt tė sėmurė, ai pothuajse shėron me praninė e tij, respektivisht me kthjelltėsinė e shpirti dhe optimizmin e tij. I MUNDON: ishiasi, reumatizmi, hemorroidet.


  PARASHIKIMI PĖR VITIN 2013

  Tė lindurit mes 23 nėntorit dhe 21 dhjetorit do tė kenė fat nė dashuri dhe nė karrierė. Si gjithnjė, ėshtė e rėndėsishme qė diku tė bėni lėshime e diku tė shtrėngoni mė shumė. Megjithatė, pėr mė tepėr lexoni parashikimin e yjeve pėr shenjėn e Shigjetarit, pėr vitin 2013. Edhe 12 ditė pėr tė pasur njė ndryshim:

  E pėrgjithshme

  Ky vit 2013 do tė sjellė njė faqe tė re nė jetėn tuaj. Tė gjitha pengesat dhe problemet qė keni pėrballuar nė vitet e kaluara, do tė zhduken krejt papritur. Do tė kaloni njė fazė shumė optimiste nė jetėn tuaj. Tė gjitha kufizimet dhe shtrėngesat e jetės duket se do tė qėndrojnė larg jush. Por duhet qė tė krijoni siguri pėr veten dhe ata rrotull jush. Drejt fundit tė vitit duket se disa gjėra nė jetėn tuaj do tė ngadalėsohen.

  Karriera
  Jeta juaj nė fushėn profesionale do tė jetė me shumė energji reja. Rezultat e vitit tė mėparshėm do t’ju godasin pak. Por mos iu kushtoni shumė vėmendje. Vijoni tė ecni para dhe mendoni qė punėt asnjėherė nuk mbarojnė. Pozicionimi i planeteve do t’ju ndihmojė tė lėvizni nė drejtimin e duhur pa shumė pėrpjekje gjatė kėtij viti. Ēėshtje tė lidhura me administrimin dhe punėt ligjore do tė jenė njė shpėrblim pėr ju. Do tė keni marrėdhėnie mė tė mira me drejtuesit dhe kolegėt e punės. Nė fund tė vitit, nė jetėn tuaj profesionale mund tė fitoni njė rritje nė detyrė, si dhe njė rritje page. Nėse jeni i pėrfshirė nė biznes, kjo ėshtė koha mė e mirė pėr tė konsoliduar pozitėn tuaj.

  Dashuria
  Nė fushėn e ndjenjave kėtė vit do tė jeni mė tė qėndrueshėm dhe do tė pėrballoni problemet normale dhe tė pritshme nė njė marrėdhėnie. Planetet do tė bėjnė tė sigurt qė nevojat tuaja romantike dhe emocionale tė pėrmbushen nė njė mėnyrė delikate. Mė shumė intimitet pritet nga ana juaj kėtė vit. Hidhni tė gjitha maskat qė keni qenė duke mbajtur sė fundmi dhe tregoni veten tuaj tė vėrtetė. Kjo ėshtė njė kohė shumė e pėrshtatshme qė ju tė dini qėllimet e vėrteta tė partnerit apo gjysmės suaj tjetėr. Mos u vini shumė nė pozita vetėmbrojtėse. Disa ndryshime thelbėsore pritet tė ndodhin nė marrėdhėnien tuaj gjatė gjysmės sė dytė tė vitit. Nėse jeni tė vetėm, atėherė duhet fusni nė jetėn tuaj patjetėr dikė qė t’ia vlejė dhe ta kujtoni edhe nė vitet nė vijim.

  Financat
  Ky vit mund tė ēojė nė njė rritje tė madhe nė perspektivėn e karrierės suaj. Do tė keni pėrfitime tė mėdha nė tė gjitha ēėshtjet tuaja financiare. Pėrpjekjet e viteve tė mėparshme do tė sjellin frytet e veta dhe duket se fati do t’ju buzėqeshė kur bėhet fjalė pėr paratė. Mos hezitoni qė tė futeni nė territore financiare tė panjohura. Ka ende shumė fusha nė tė cilat ju mund tė investoni paratė tuaja. Por jini tė kujdesshėm qė tė mos i investoni tė gjitha paratė nė tė njėjtin vend.

  Shėndeti
  Problemet tuaja shėndetėsore do tė pakėsohen gjatė fillimit tė vitit. Duket se do tė ketė shumė gjėra pėr tė bėrė qė do t’ju marrin shumė energji mendore. Por fizikisht do tė jeni nė formė mė tė mirė se vitet e shkuara. Sigurohuni qė tė bėni gjumė tė mjaftueshėm dhe tė stėrviteni. Njė gjė e tillė ėshtė e nevojshme, pasi do tė punoni nėn njė stres tė vazhdueshėm pėr shumicėn e vitit. Nė pėrgjithėsi do tė keni njė imunitet tė fortė kėtė vit. Kini kujdes nga problemet shėndetėsore tė lidhura me kokėn dhe hundėt. Mundohuni t’i trajtoni me butėsi dhe qetėsi.

 18. #18
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  uaa ca thoni....mua me pershtatet 98% horoskopi im prz.....

 19. #19
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Bricjapi

  Element: TOKA
  Planeti dominues: SATURNI (MARSI i ndihmon)
  Bima: Vjollca, zymbyli

  Karakteristika tė pėrgjithshme: karrierė, sukses, fitime materiale, kurorėzim pėrpjekjesh.
  Posedon veti tė jashtėzakonshme fizike dhe morale: precizitet, metodologji, seriozitet dhe disiplinė tė jashtėzakonshme tė brendshme.
  Qė nė rini i krijon idetė e veta pėr veten dhe kėrkesat e veta.
  Ka karakter tė pathyeshėm, shpeshherė i kapluar nga vetmia.
  Vėshtirė e ka t'i shprehė idetė e veta dhe tė hyjė nė raporte tė kthjellta me tė tjerėt, shkaku se ėshtė tepėr i rreptė dhe i vetėdijshėm.
  Nė rrethet me disponim armiqsor - tėrhiqet nė vetvete, por mjafton vetėm pak vullnet i mirė e respekt dhe ai ndodhet nė element tė vetin. Posa kupton se ėshtė i kuptuar, bėhet i dashur dhe shok i mirė, nė tė cilin maksimalisht mund tė gjeni mbėshtetje.
  Nė kėtė shenjė toke dominon SATURNI, deridiku edhe MARSI i rrezikshėm. Karakteristikat e kėsaj shenje janė: ambicioziteti, qėndrueshmėria, shpirti serioz. Shquhet pėr aftėsitė e tė jetuarit tash. Ndonjėherė tregon mungesė diplomacie. Shpesh i ftohtė si guri. Sakaq, me qėndrimin e tij tė ftohtė, filozofik, shpesh e fascinon masėn dhe imponohet.
  Vullnetin e ka tė fortė, depėrtues, konstruktiv, nuk ikėn prej asgjėje, fatalist, fanatik, intelekt dogmatik, i gjindshėm, serioz, ndonjėherė i pashoqėrueshėm.
  Rėndom - i heshtur. Tė tjerėve iu hapet, por pa disponim, duke iu ikur kėshillave tė tė tjerėve. Gjithsesi vetmitar, i i guximshėm, kokėfort. Prakticist i lindur, si nė punė ashtu edhe nė dashuri. Rėndom ėshtė dembel, i errėt dhe i ēuditshėm. I rezervuar.
  Shpesh i frymėzuar me mendime tė errėta, si akrepėt ujorė. Por, sido qė tė jetė: ai pėrherė ėshtė plot pesimizėm, nga i cili nuk mund tė lirohet lehtė.
  Shtėpia e bricjapit ėshtė shtėpia e dhjetė e horoskopit. Bricjapi ėshtė shenjė themelore, prandaj ka fuqi dhe aftėsi tė jashtėzakonshme. Si pėrfaqėsues i tokės ėshtė tejet praktik dhe racional.
  VETI TĖ KĖQIJA I KA: prirjen pėr vetmi dhe izolimin.
  Janė realistė tė pėrsosur, por edhe materialistėt mė tė mėdhenj tė Zodiakut. I hidhėron joserioziteti i tė tjerėve. Qėllimi i tyre i vetėm ėshtė maja e ēdo gjėje. Janė tė vetėdijshėm pėr vlerat e veta. Shumė i duan tė hollat dhe pranojnė ēfarėdo pune, qė iu sjell fitime. Kjo nuk do tė thotė se edhe i harxhojnė me menēuri.
  Nė martesė janė tejet stabilė dhe seriozė.
  Mendojnė se i mjaftojnė vetvetes. Dorėshtrėnguar ndaj vetvetes dhe tė tjerėve. Rėndom kanė mendim tė lartė pėr vetveten. Janė tė rezervuar dhe tė ftohtė. Pesimizmin e kanė veti tė lindur. Rėndom vishen sipas modės sė vjetėr, i dėshirojnė ngjyrat e mbyllta. Martohen arsyeshėm, shpesh nga "llogaria". Pjesa e dytė e jetės mė e suksesshme. Nuk brengosen t'iu pėlqejnė tė tjerėve shkau i seriozitetit tė tyre. Sa mės humė kalojnė vitet, kanė mė pak vėshtirėsi. Dhe, derisa tė tjerėt fitojnė rrudha, ata ndihen gjithnjė e mė mirė.
  SATURNI, si epror i madh i gjithėsisė, bėn qė pėrfaqėsuesit e kėsaj shenje tė luftojnė tėrė jetėn me idetė e errėta, depresionet dhe negativitetet; por jo hapurazi dhe nė sytė e botės.

  TEMPERAMENTI: melankolik, nostalgjik, flegmatik. Tip epik. Tip shkėmbor-kodrinor. Pėr nga natyra: tepėr serioz dhe kokėfortė, por tė drejtė. Shpesh i ftohtė dhe vetiak. Si mik ėshtė njeri mbi tė cilin mund tė mbėshtetesh. Dinė ta ruajnė sekretin. Ndjenja e detyrimit tek ta ėshtė e lartė.
  Pėrndryshe, ėshtė njeri familjar, por thellėsisht i vetmuar. Gruas s'ia lė duart e lira. Edhe pse ka mjaft para nė shtėpi, ajo s'guxon t'i harxhojė vetė. Ai pėrshkruan sesi duhet harxhuar tė hollat. Ėshtė tejet konzervativ, shpeshherė me disponim diktatorial. Ndonjėherė edhe tiran.
  TIPI I LARTĖ I BRICJAPIT: ėshtė i matur, taktizer, dinak, i prirur pėr tituj tė lartė, diplomat, organizator. Tipi i ulėt: ortodoksist, mizantrop; "para dite urren veten, pas dite tėrė botėn".
  TĖ LINDUR NĖ KĖTĖ SHENJĖ: Ticiani, Njutni, Bokaēo, Kepleri, Pasteri, Kiplingu, Molieri, H. Mileri, E.A.Po, Rubinshtajni, Marlen Dritėrih, E. Prisli, Ava Gardner, Hemfri Bogart, Naseri, Niksoni, Stalini, Mao Ce Duni, Al Kapone etj.

  ASTROMEDICINA: ėshtė i fortė dhe i qėndrueshėm. Sėmuret kur ėshtė nervoz dhe jotolerant, sepse atėherė ėshtė frikacak dhe i errėt, pret mė tė keqen. Por tė gjitha dhembjet i duron stoikisht. Duhet tė kenė kujdes pėr mėlēinė, si dhe t'i ruhen tendosjes, nervozės, depresionit. Atyre iu duhet shumė mė tepėr gjumė sesa shenjave tjera. Shpesh i godet reuma dhe artritisi.
  NĖ JETĖN SEKSUALE ėshtė konvencional: do seks klasik, pa fantazi, pa kombinim pozicionesh. Ėshtė vetiak (nė seks), pothuajse kurrė pa u pėrpjekur ta kėnaqė partnerin. BRICJEPTĖ nuk janė magnetikė si SHKORPIONĖT, as dinamikė si BINJAKĖT, as tė butė e tė kėndshėm si DEMAT. Por ata ia dinė vlerėn ēdo gjėje dhe kanė para. Pėrmes tė hollave, kėta materialistė tė pashembullt, arrijnė ēdo gjė, madje edhe femrat.

  Kombinohen: BRICJAP - GAFORRE: tė krijuar pėr njėri-tjetrinm (sidomos pėr dashnorė). BRICJAP - PESHK: tė krijuar pėr njėri-tjetrin (edhe pėr grua edhe pėr dashnor). BRICJAP - AKREP: tė lumtur sė bashku. BRICJAP - DEM: kombinim i mirė.


  PARASHIKIMI PĖR VITIN 2013
  Pėrveē shėndetit, ēdo gjė tjetėr do tė jetė pozitive pėr tė lindurit nga 22 dhjetori dhe deri mė 19 janar. Dashuria, karriera, paratė do tė jenė me shumicė, atėherė kur do tė dini tė vini edhe kufijtė e duhur pėr tė mos i tepruar gjėrat. Tė lindurit nėn shenjėn e Bricjapit mund tė lexojnė mė poshtė parashikimin e yjeve.

  E pėrgjithshmja
  Viti 2013 do t’ju ndihmojė ta shihni jetėn nė njė kėndvėshtrim tė ri dhe do tė ndryshojė pėrparėsitė tuaja nė jetė. Do tė keni mė shumė kohė tė lirė pėr t’u ēlodhur dhe pėr t’u rigjallėruar sesa nė vitin qė kaloi. Sidoqoftė, duket se duhet tė praktikoni ndjenjėn e tolerancės nė jetė. Njė atmosferė mė e qetė pritet qė tė vijė pėr ju kėtė vit. Planetet premtojnė mė shumė tė mira materiale pėrgjatė kėsaj periudhe, kėshtu qė ju mund tė pėrfshiheni nė fushat sociale dhe tė bamirėsisė shumė lehtėsisht.

  Karriera
  Nė fushėn profesionale gjithēka duket se do tė jetė mė e efektshme gjatė 2013-s. Inteligjenca, arsyetimi dhe kreativiteti juaj tė mbledhura sė bashku pritet qė t’ju ngrenė nė njė nivel tė ri nė karrierė. Afrimiteti juaj me drejtuesit dhe kolegėt do tė jetė e pėrzemėrt dhe do tė keni paqe dhe mirėkuptim nė vendin tuaj tė punės. Pėrpjekjet dhe puna e rėndė pritet qė tė marrin shpėrblim gjatė fundit tė vitit. Kolegėt e skuadrės suaj do tė pėrfitojnė nga prania juaj. Mos iu dorėzoni asnjė lloj tundimi kur bėhet fjalė pėr ēėshtjet financiare dhe pozitat nė punė.

  Dashuria
  Dyert e dashurisė do tė jenė tė hapura cep mė cep pėr ju kėtė vit. Planetet do t’ju ndihmojnė qė tė stabilizoheni nė fushėn e ndjenjave. Do tė ketė njė transformim tėrėsor nė marrėdhėnien tuaj dashurore. Do tė ketė vend pėr ju qė tė mund ta shprehni vetveten nė mėnyrė mė tė ndjeshme ndaj partnerit. Madje kjo ėshtė koha e duhur pėr tė shprehur ndjenjat dhe dėshirat tuaja tė brendshme ndaj gjysmės tjetėr tuajės. Jeta profesionale do tė kryqėzohet gjithashtu me fushėn tuaj tė ndjenjave. Por bėni mirė qė tė mbani njė kufi mes tė dyja dhe mos ta zhdukni atė kufi. Mos fshihni asgjė nga partneri juaj. Mund tė pritet njė ėmbėlsim i mėtejshėm nė lidhjen tuaj gjatė fundit tė vitit.

  Financat
  Ky vit do t’i shohė financat tuaja qė tė arrijnė nė lartėsi tė reja. Do tė jeni nė gjendje qė tė kurseni mė shumė pėr tė ardhmen. Do tė keni mė shumė liri nė botėn materialiste rrotull jush. Do tė jeni tė aftė tė gjeni kėnaqėsi nė punėt e bamirėsisė tani qė do tė keni mė shumė pėr tė marrė. Bėni mirė tė kurseni pėr ditėt e kėqija dhe tė stabilizoni tė ardhmen tuaj financiare. Mbani njė listė pėr tė gjitha paratė qė nxirrni dhe fusni nė xhepin tuaj.

  Shėndeti
  Ky vit do tė sjellė njė gjendje mė tė mirė mendore dhe shėndet mė tė mirė fizik. Shumė energji pozitive do tė rrezatojnė nga ju dhe do tė keni veprime tė shumta nė tė gjitha drejtimet. Jini i avashtė kur vjen puna pėr tė ndryshuar dietėn ushqimore, oraret e gjumit dhe aktivitetet fizike. Mos bėni asgjė tė tepruar. Shmangni babėzinė pėr tė ngrėnė dhe kini kujdes nė ēėshtjet e ushqimeve me karbohidrate dhe yndyrna. Qetėsohuni, meditoni dhe herė pas here bėni mirė qė tė merrni njė pushim tė shkurtėr nga puna.

  - - - Updated - - -

  Ujori

  Element: AJRI
  Planeti dominues: URANI

  ▪ Inteligjentė, intuitivė, tė lėvizshėm, deri diku idealistė, jokonformistė, tė dashuruar nė rrezikun dhe nė ēdo gjė qė ėshtė e re dhe e guximshme. S'e donė vetminė. Intuitivė dhe kreativė, por tejet racionalė, origjinalė; rrallė i ēmojnė mendimin e huaja.
  Shpesh me mendime origjinale shkojnė para kohe. E kanė tė metė tė madhe se e tėrė bota duhet t'iu pėrshtatet atyre, e jo ata botės.

  Rėndom altruista, edhe pse shpesh individualistė dhe racionalistė tė mėdhenj. Domethėnė, shpesh "hesapxhinj" tė mėdhenj. Por, megjithatė janė tė kėndshėm, tė shoqėrueshėm, spiriyuozė.
  Dinamikė e modernė, i vret monotonia. Ēdo ditė duhet t'iu sjellė diēka tė re.
  Janė epshorė dhe shpesh prepotentė. Dashurisė i japin kuptim tė veēantė.
  Kanė intelekt tė veēantė. Origjinalė. Skeptikė. Me imagjinatė tė pasur (si GAFORRET dhe PESHQIT, por jo tė errėt si GAFORRET dhe SHKORPIONĖT). Nėn shenjėn e ujorit kanė lindur shumė gjeni.
  Temperamentin e kanė tė ftohtė - qetėsi para fortune. Tė pafrikė. Por, tė pakuptueshėm pėr rrethin - kėtė e kanė fat.
  Vetmia pėr ta ėshtė dėnimi mė i madh. Dėshirojnė ta ndėrrojnė tėrė botėn. Kanė dėshirė tė apostrofohen. Janė pėrplot befasi e reaksione tė papritura.

  Neve mund tė na duken UJORĖT si tė krisur, por koha e tyre mu tani po shkėlqen. Tek ta ka shkallė tė ndryshme: qė nga tė krisurit e gjer tek gjenitė. Mentalisht janė tepėr tė fortė, si tė gjithė "ajrorėt". Janė oratorė tė lindur, kudo qofshin. Por, ekscentrikė, e megjithatė origjinalė. Tejet emotivė, e megjithatė tejet tė pėrshtatshėm nė ēdo mes. Shpesh: individualistė tė mėdhenj, gjė qė bėn qė lehtė kalojnė nė egoizėm. Por, edhe pėrkundėr faktit se mund tė jenė individualistė dhe egoistė tė mėdhenj, edhe dinakė, megjithatė: humanizmi dhe altruizmi janė vija tė karakterit tė tyre. Sipas Nostradamusitit epoka e ujorėve pikėrisht ka filluar (sjellja e lirė, e shfrenuar e rinisė, droga, veshja e krisur, seksi grupor).
  NĖ DASHURI: japin shumė prej vetes, pa pritur se do t'iu kthehet. Nuk pritojnė tė zdishen edhe 4 herė nė ditė (e tė bėjnė dashuri).

  MASHKULLI-UJOR: bėn pjesė nė grupin e burrave mė tė shqetėsuar qė ka qejf t'i ndėrrojė partnerėt. Janė dashnorė tė zjarrtė, qė nė krahasim me ta DESHTĖ dhe LUANĖT dalin shegertė tė zakonshėm. Pėrndryshe, janė me manire tė bukura, tė dashur, tė shoqėrueshėm. Ka dėshirė tė prekė sa mė shumė trupa partnerėsh tė vet, ku secili paraqet mister nė vete. Pėr ta, dashuria dhe seksi janė komponente shumė tė rėndėsishme, si edhe liria. Edhe nė dashuri: imagjinativė dhe origjinalė. Madje, femrave frigjide iu preferohet qė "nė shėrim" tė shkojnė tek meshkujt-ujorė.
  Pėr shumicėn e ujorėve martesa ėshtė mu si tatimi apo vdekja: njė e keqe e domosdoshme, e pashmangshme, qė duhet pranuar kurdoqoftė. Duan seks tė lirė, forma tė reja. Nė mesin e tyre ka mė sė shumti konsumues tė drogės.

  Meshkujt, po edhe femrat-ujorė janė me horizont tė gjerė, me disponim eksperimental, tė shpėrthekuar kur ėshtė nė pyetje dashuria.
  KOMBINIMI: partnerėt mė tė pėrshtatshėm pėr ta janė ajrorėt: BINJAKĖT dhe PESHORET. Por, edhe zjarrtarėt: DESHTĖ, LUANĖT dhe SHIGJETARĖT.
  TĖ LINDUR NĖ KĖTĖ SHENJĖ: Bajroni, Darvini, Dikensi, Mocarti, Ruzvelti, Mendeljevi, Pasternaku, Xh. Dini, K. Gebėll, Travolta etj

 20. #20
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Peshqit

  Element: UJI

  Planeti dominues: JUPITERI

  Nėnsheknjė: BINJAKĖT

  Bima: VJOLLCA

  Pėrfaqėsuesit e kėsaj shenje janė: origjinalė, Janė artistė tė lindur, tė cilėt askush kurrė nuk i ka kuptuar nė kohėn e duhur.
  Simbol i PESHKUT ėshtė flijimi dhe altruizmi. Kjo shenjė ėshtė nėn ndikimin e JUPITERIT fisnik dhe tė NEPTUNIT kreativ, tė cilėt tek kėta pėrfaqėsues mxisin konflikte e shqetėsime, inspiracione tė mistershme dhe ndjeshmėri akute emotive.
  Pėrfaqėsuesit e kėsaj shenje janė tė ndijshėm, tė butė, tė kėndshėm, tė sinqertė, fisnikė, por tejemotivė. Jetojnė nė botėn e tyre romantike, tė ndėrtuar me elementet mė poetike, por ngandonjėherė plotėsisht jorelale. Pothuajse janė tė predisponuar pėr ART, dhe me vetė kėtė edhe pėr vuajtje e tragjikė. Ata aq humbasin nė fantazinė e tyre tė madhe, saqė shpesh e humbasin ndjenjėn me realitetin.
  Janė tė prirur pėr melankoli e pesimizėm, edhe pse dinė t'i tejkalojnė vėshtirėsitė jetėsore, duke iu falėnderuar fuqisė sė shpirtit tė vet dhe prirjes pėr humor, kėtij "izmi" tė fatkėqinjve tė mėdhenj. Plot imagjinatė, shpeshherė ėndėrrojnė syhapur.
  Lehtė iu pėrshtaten situatave, si uji qė ndėrron formėn, edhe pse intimisht pėrherė i mbesin besnik vetvetes, idealeve tė veta tė mirėsisė, madje edhe nė shakullimat mė mizore.
  Vėshtirė i sjellin vendimet, duke iu frikėsuar pėrgjegjėsisė pėr nisjativė. Kanė karakter tė pasigurt. Por, kur njėherė e gjejnė rrugėn, dinė tė jenė ambiciozė, madje edhe tė pathyeshėm.
  I udhėheq shqisa e gjashtė: Intuicioni, instikti, parandjenjat. Natyra e tyre dualiste i ēon nė dy kahje: t'i pėrshtaten botės dhe t'i kėnaqin tė tjerėt; dhe nė anėn tjetėr: t'i mbesin besnik zėrit tė brendshėm.
  PESHQIT janė idealistė e fatalistė, vėshtirė tė kuptueshėm nga rrethi. Jeta e tyre ėshtė plot ngritje e rėnie. Ndonjėherė duken artisitikisht egocentrikė, narcisoidė, tė imponueshėm.
  Tė gjithėve mund t'iu ndihmojnė, pėr vete duke ruajtur tė drejtėn tė vuajnė, duke deklaruar se janė tė pafat.
  Arma e tyre pėrvetėsuese janė sytė e lėngėsht, shikimit tė tė cilėve ėshtė vėshtirė t'i iket. I kanė tė shprehur sytė, tenin.
  Intelektin ua mbulojnė emocionet, pa shumė logjikė e vetėmohim. Shpesh kaotikė, difuzė, krejt nė vizione, ngjyra.
  PESHQIT janė poetė tė lindur e ėndėrrimtarė, tė shqetėsuar e imagjinativė. Mbi tė gjitha janė fisnikė e simpatikė, tė mėshirshėm. NEPTUNI iu fal aftėsi pėr pėrceptime tė brendshme, shqisėn e gjashtė.
  Peshqit udhėheqin me botėn e fshehtėsive dhe mistereve... dhe iluzioneve.
  Nuk mendojnė shumė, lehtė i sjellin vendimet, pastaj rėndom qahen.
  Duhet kontrolluar botėn e tyre mistike, sepse plagėt e tyre emocionale vėshtirė shėrohen.
  Po u armatosėn me doza mė tė mėdha tė realizmit, disiplinės dhe prakticitetit, do ta kenė mė lehtė e mė bukur. Ata dėshirojnė tė jenė tė mundur dhe viktima, edhe pse dinė edhe tė protestojnė. Peshqit janė rėndom tė tėrhequr, dėshirojnė tė vuajnė e tė brengosen. Temperamenti i tyre ėshtė si flaka e qiririt: nė ēast brilant, i hareshėm, spirituozė; shpejt pastaj melankolik dhe letargjik. Por, nuk duhet frikėsuar kėsaj: tė kėtillė janė tė gjithė njerėzit e mėdhenj. Por, pėr tė pasur sukses, duhet tė jenė mė tė qetė, mė tė organizuar, mė "pėr vete", andaj edhe mė depėrtues, duke mos u shėrbyer me devizėn: "Ēdo gjė - tė gjithėve"!
  Karakterin e kanė plot kundėrthėnie; pėr shumicėn e njerėzve tė pakuptueshėm, tė ēuditshėm, si tė mbuluar me njė lloj mjegulle. Fjala e rėndė peshqve iu shkakton dhembje tė rėndė.

  FEMRAT-PESHK: ėshtė perėndeshė e butė nate nė mėndafsh.
  Sėmuret nga fjala e rėndė. E tejndijshme. Plot vizione, ide tė fshehta. Dehet me romantikė. Ajo vendosmėrisht e kėrkon idealen. Dėshiron tė shkruajė poezi dhe letra miqve. Di tė gėzohet, tė shqetėsohet; tė qajė dhe ēdo gjė ta pėrjetojė thellėsisht. Di tė vuajė dhe tė falė. Kėnaqet e jeton nė dėgjimin e muzikės dhe nė shkrimin e letrave tė gjata. Ajo ėshtė shumė e bukur, sharmante, origjinale. Shikimi i saj ēuditėrisht i butė - fascinon. Sytė qė janė pasqyrėza tė shpirtit i ka nga ngjyra e liqenit. Zėrin e ka vibrues qė depėrton nė zemėr. Ato janė poeteshat e Zodiakut. Nuk ka ėndėrrimtare dhe dashnore mė tė mėdha se ato.

  MASHKULLI-PESHK: rėndom dėshiron tė ėndėrrojė dhe aty rėndom e humb kohėn e ēmueshme: jeta dhe vlerat rrjedhin pėrskaj tij, por ai nė hutimin e tij - s'i vėren.

  TĖ LINDUR NĖ KĖTĖ SHENJĖ: Krishti, Mojsiu, Nostradamusi, Mikelangjelo, Leonardo da Vinēi, Vivaldi, Bahu, Shopeni, Shopenhaueri, E. Kue, Renoari, Bunjueli, Ajnshtajni, D.Kish etj.

  KOMBINOHEN: Pajtohen shumė me GAFORREN, edhe me SHKORPIONIN. Por, mund t'iu rekomandohen edhe "tokėsorėt": DEMAT, VIRGJĖRESHAT, BRICJAPI (deri nė 30 vjet-ujorėt, pas 30 vjetėve - tokėsorėt).

  ASTROMEDICINA: Mund tė kenė probleme me kėmbė, shputat e rrafshta, Terapia mė e mirė pėr ta ėshtė Muzikoterapia, si dhe aktivitetet tjera artistike, shoqėria e hareshme, lėvizjet, gjumi i mirė.


  PARASHIKIMI PĖR VITIN 2013


  Tė lindurit nga 20 janari dhe deri mė 21 shkurt janė dhe shenja e fundit nė horoskop. Tė cilėsuarit nėn shenjėn e Peshqve pritet qė tė kenė njė vit 2013 shumė tė mirė. Karriera, dashuria, paratė janė disa nga asetet. Por ndėrkohė, bėjnė mirė tė jenė tė qetė. Qetėsia dhe diplomacia nė vetvete duket se do tė jetė arma e tyre e fshehtė pėr tė plotėsuar njė vit siē duhet.

  E pėrgjithshmja

  Do tė keni progres nė jetėn tuaj kėtė vit 2013. Do tė jeni gjithashtu shumė aktiv dhe do tė keni rrugė tė reja nė jetėn tuaj. Duhet tė jeni tė aftė tė krijoni lidhje tė mira me njerėz tė lartė nė shoqėri. Niveli juaj i besimit do tė rritet dhe do tė jeni tė aftė qė tė vini nė zbatim idealet tuaja. Pritet qė tė keni shumė liri dhe tė mund tė kapėrceni ēdo pengesė qė do t’ju dalė nė rrugėn tuaj kėtė vit. Por pėr kėtė duhet tė pėrdorni shumė takt dhe diplomaci.

  Karriera

  Ky vit do tė jetė njė periudhė gjatė sė cilės mund tė mendoni lidhur me planet tuaja tė karrierės pėr tė ardhmen. Ėshtė koha qė tė vlerėsoni aftėsitė personale. Dhe gjithashtu duhet tė punoni shumė qė tė kapėrceni kufijtė tuaj. Disa probleme mund tė pėrjetohen kur bėhet fjalė pėr marrėdhėniet me drejtuesit apo me bashkėkolegėt. Trajtojini kėto probleme me qetėsi dhe shkathtėsi. Aspiratat tuaja duket se do tė arrihen dhe do tė keni pėrparėsi tė mėdha nė vendin e punės. Projektet afatgjata gjithashtu do tė jenė nė hapa pozitivė pėr kėtė periudhė.

  Dashuria

  Do tė jetė njė periudhė euforike kur bėhet fjalė pėr marrėdhėniet e dashurisė. Do tė keni mė tepėr kėnaqėsi nė kėtė fushė. Do tė gjeni momente kėnaqėsie tė mėdha qė do tė vazhdojnė nė rrugėn tuaj. Do tė jetė gjithashtu njė periudhė optimiste. Por kjo nuk do tė thotė se gjithēka do tė shkojė mirė, siē prisni. Disa ngjarje tė sė shkuarės mund tė shfaqen duke sabotuar marrėdhėniet tuaja. Do tė keni nevojė qė tė jeni mė i qartė nė vetvete dhe tė vlerėsoni mirė motivet tuaja tė brendshme. Nėse tashmė jeni tė pėrfshirė nė njė marrėdhėnie, momente edhe mė intime janė nė pritje pėr ju. Njė harmoni e pėrgjithshme pritet tė pėrfshijė jetėn tuaj dashurore.

  Financat

  Ky vit do tė ketė njė ekuilibėr tė pėrkryer mes tė ardhurave dhe shpenzimeve tuaja. Kėtė vit bėni mirė tė mėsoni nga dėshtimet e shkuara kur bėhet fjala pėr paratė. Mos bėni tė njėjtat gabime tė mėparshme nė kėtė fushė. U shkoni ēėshtjeve deri nė fund dhe analizoni nė dritėn e duhur pėr tė pasur njė status financiar mė tė mirė. Kjo nuk do tė thotė se duhet tė bėni mė shumė pėrpjekje, por thjesht qė duhet t’i menaxhoni lėvizjet financiare nė mėnyrė mė tė mirė. Shpirti juaj krijues do t’ju ndihmojė qė tė pėrballoni ēdo situatė jo tė mirė financiare tė paparashikuar pėr kėtė vit. Fundi i vitit do t’ju sjellė edhe disa ide fitimprurėse pėr tė pėrmirėsuar gjendjen tuaj financiare.

  Shėndeti

  Ky vit do t’ju bekojė me mė shumė energji dhe gjallėri dhe do t’ju ndihmojė qė tė ecni pėrpara gjatė gjithė vitit me fuqi tė ripėrtėrira dhe forcė. Duhet tė ndryshoni stilin tuaj tė jetės nė disa gjėra dhe tė ndani mendjen pėr t’i dhėnė fund disa zakoneve tė kėqija, tė cilat pėr njė kohė jo pak tė gjatė ju kanė ndjekur. Jini spontan dhe bėjini kėto ndryshime, tė cilat do tė rezultojnė mė tė shėndetshme pėr ju. Tregohuni i qetė, dhe mundohuni ta shmangni stresin e gjithashtu mos u tendosni shumė. Njė gjė e tillė do tė ndikonte shumė keq nė sistemin tuaj nervor. Menaxhoni emocionet dhe gjendjen mendore me lehtėsi. Ky ėshtė njė vit nė tė cilin do tė bėni mirė tė keni mė shumė aktivitet fizik. Evitoni ushqimet e gatshme dhe qėndroni larg karriges sa mė shumė tė jetė e mundur.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Horoskopi Javor
  Nga labja nė forum ThaSheTheMe
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 02-12-2013, 11:28 AM
 2. Horoskopi Maja
  Nga labja nė forum ThaSheTheMe
  Pėrgjigje: 19
  Postimi i Fundit: 20-10-2013, 10:32 PM
 3. Gezuar Vitin e Ri 2013
  Nga Arjol nė forum Pėrshėndetje dhe Urime
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 04-01-2013, 11:37 PM
 4. Horoskopi...sa me pershatet ?
  Nga labja nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 22
  Postimi i Fundit: 25-04-2012, 03:44 PM
 5. HOROSKOPI i Pranverės !!
  Nga labja nė forum ThaSheTheMe
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 17-03-2012, 07:19 PM