Do ju pelqente nje telefon me Ubuntu Linux? Se shpejti per Nexus


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 11 prej 11
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Pinguin Do ju pelqente nje telefon me Ubuntu Linux? Se shpejti per Nexus

  Receta Gatimi

  Ubuntu Mobile Developer Preview - eshte pothuajse gati per programatoret. Me date 21 Shkurt paketa do te jete gati per telefonat Galaxy Nexus dhe Nexus 4.
  Canonical tashme eshte zyrtarisht ne merkaton e smartphoneve dhe tek kjo pjate ka torte per te gjithe. Smartphonet jane duke u perparuar shume nga performanca si dhe sherbimet qe ata ofrojne. Trafiku i telefonave mobil eshte rritur ndjeshem ne rrjet!

  Vetem ne vitin e fundit (2012) trafiku nga telefonat celular ne www.lirenti.com eshte trefishuar dhe ne te ardhmen pritet nje rritje e madhe ngado ne web.

  Ja dhe nje video per te apasionuarit:


 2. #2
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  i bukur duket si sistem, por dicka nuk po kuptoj un: Kur Ubuntu te vije ne smartphone-t e Google, cfare do ndodh me Android ? Do lejoje Google t'i beje vetes konkurrence ??

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Google ska cfare te bej, merkato eshte e lire! Kushdo mund te ndertoj nje sistem per telefonat mobil, varet nga fabrikuesit sa do e fusin kete sistem ne telefonat e tyre.

 4. #4
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Ky qenka i mir

 5. #5
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Google po fillon te kete frik Samsung!

 6. #6
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Po normale esht fuqishem ne treg samsung

 7. #7
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Nuk e di pse por nuk me pelqejn fare keta iphone ose galaxy ndoshta nga qe nuk me rrojne shume, kam ngel akoma tek nokia 3310

 8. #8
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  Google po fillon te kete frik Samsung!
  ketu e kisha fjalen un

  @Arjol mbaje se shpejt do te kerkohet ta blejne me shtrenjt se iPhone e Galaxy

 9. #9
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Ide Disa info mė shumė rreth Ubuntu Phone (foto)

  Homescreen  Ne homescreen do te mblidhen aplikacionet e hapura se fundmi dhe personat qe keni kontaktuar me to. Me shume info rreth cdo kategorie mund te gjeni nese terhiqni me gisht nga ana e djathte ose e majte.
  Quickstarter - Filluesi i menjehershem mund te hapet gjithmone me vetem nje terheqje me gisht ne kendin e ekranit te pajisjes.  Zona e njoftimeve, edhe ketu per fazen e testimit jane futur "Dummy" fajle te cilat sherbejne vetem per demonstrime.
  Plotėsisht funksional megjithatė ėshtė shfletuesi i cili fuqizohet nga Rendering Engine Webkit favorite te Google dhe Apple.
  Ngaqe Ubuntu Phone synon qe ekranin e pajisjes ta perdor optimalisht, rregullimet mund te arrihen vetem permes nje swipe (terhiqje nga lart me gisht mbi ekranin e pajijes).
  Ngjajshem si ne Linux-Desktop edhe tek Ubuntu Phone ka nje numer te tregueseve te cilet ju ndihmojne ne zgjedhjen e rregullimeve te ndryshme.
  Nje prej aplikacioneve te integruara tashme dhe e projektuar per funksionim te lehte eshte Galeria.
  Per momentin nuk jane shume sherbime te mundshme te perdoren, por Moti dhe aplikacioni i muzikes jane funksional.

 10. #10
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Esht i vecant

 11. #11
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga MAJDI Lexo postimin
  Esht i vecant
  Stil Ubuntu, do e kthesh ate Alkatrazin tend

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Ubuntu Linux 12.04
  Nga vaaldr1n nė forum Shpėrndarjet Linux/Unix
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 02-05-2012, 09:25 PM
 2. Ubuntu Linux pėr kompjuterė tablet
  Nga vaaldr1n nė forum Shpėrndarjet Linux/Unix
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 05-01-2011, 09:00 AM
 3. Trasformo Linux Ubuntu ne Windows 7
  Nga ReniX nė forum Shpėrndarjet Linux/Unix
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 24-02-2010, 10:58 PM
 4. Instalimi KDE 4.1 ne Ubuntu Linux
  Nga ReniX nė forum Shpėrndarjet Linux/Unix
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 05-04-2009, 09:05 AM
 5. Te rejat mbi versionet e Ubuntu - Linux
  Nga ReniX nė forum Shpėrndarjet Linux/Unix
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 23-02-2009, 05:17 PM

Etiketat pėr kėtė Temė