Receta Gatimi

Kėrcimi me litar, forma mė e mirė e dobėsimit


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  25

  Smile Kėrcimi me litar, forma mė e mirė e dobėsimit


  Disa kėrcime me litar janė nė gjendje qė tė eliminojnė urinė pėr disa orė nė vazhdim, zbuloi njė studim i realizuar nga ekspertė japonezė.

  Sipas tyre, kėrcimet nė tė njėjtin vend, realizuar pėr disa minuta, pėrbėjnė gjithashtu mėnyrėn mė tė mirė pėr tė reduktuar marrjen e kalorive dhe realizuar njė dietė tė suksesshme.

  Studiuesit e Universitetit tė Uasedės nė Japoni i kėrkuan njė grupi vullnetarėsh qė me barkun bosh, pas zgjimit nga mėngjesi, tė pedalonin pėr disa minuta nė njė palestėr.

  Atyre u kėrkohej qė pas kėtij ushtrimi tė realizonin kėrcime me litar pėr disa minuta me radhė dhe tė regjistronin se kur do tė ndienin uri pas kėsaj.

  Tek pothuajse tė gjithė vullnetarėt vihej re njė ndėrprerje e oreksit, ndėrsa ndienja e urisė shfaqej tek ata me disa orė vonesė, ndonėse nuk kishin konsmuar mėngjes dhe kishin realizuar njė aktivitet tė rėndėsishėm fizik.

  Ndonėse nuk ka ende njė shpjegim dhe tė qartė shkencor, ekspertėt besojnė se lėvizja ulje-ngritje e trupit ėshtė nė gjendje qė nė njė farė mėnyrė, t’i dėrgojė trupit sinjale qė bllokojnė enzimat tretėse dhe hormonin, i cili krijon ndienjėn e urisė.

  Burimi: Top-Channel

 2. #2
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  16
  Te ben mire edhe per notin, nese e praktinon vazhdimisht

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  34
  ēdo ushtrim fizik eshte i mire per dobesim

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 08-02-2013, 08:24 PM
 2. Forma ''kam pėr tė''
  Nga alfa1993 nė forum Studentėt Shqiptarė
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 31-05-2012, 09:32 PM
 3. Performance kercimi ne Stacionin e Trenit
  Nga ReniX nė forum Video-Foto Humoristike
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 29-01-2011, 11:21 AM
 4. Ecėn nėpėr litar nė 2.943 metra lartėsi
  Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 01-09-2009, 10:02 AM
 5. Forma Buzesh Seksi!
  Nga ReniX nė forum Eros / Pa Ēensurė
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 29-07-2009, 02:23 PM

Etiketat pėr kėtė Temė