Ēmimet kombėtare nė fushėn e IT-sė


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Drejtesia Ēmimet kombėtare nė fushėn e IT-sė

  Receta Gatimi
  Nė ambientet shoqėrore, tė gjithė kemi vėnė re jo pak herė “tė fiksuar” pas programeve kompjuterike, aplikacioneve apo programues amator, por vetėm disa prej tyre janė tė ndėrgjegjshėm pėr aftėsitė qė zotėrojnė dhe as qė e kanė menduar se pasioni mund tė shndėrrohet nė profesion.

  Tė talentuarit nė fushėn e teknologjise sė informacionit, tashmė e kanė njė mundėsi pėr tė treguar aftėsitė.

  Pėr herė tė parė nė vendin tonė, kompania “ICTS Media”, me mbeshtetjen e fondacionit “Dritan Hoxha”, ka hapur zyrtarisht aplikimet mbarėkombetare, pėr tė vlerėsuar dhe mbėshtetur tė rinjtė nė fushėn e teknologjise, me prirje jo si tė tjerėt.

  Nje aplikim i thjeshte “online” ne web faqen “ictawards.org” ju ben automatikisht pretendent per te promovuar talentin si dhe per te fituar nje ēmim prestigjoz karriere me sloganin “Pėrgatitu pėr Ēmimin Tėnd!”.

  Konkursi, perveē certifikimit, ka perfitime te tjera po kaq te rendesishme si evidentimi dhe krijimi i kontakteve me pjesemarres nderkombetarė.

  Juria e eventit, perbehet nga disa nga emrat me te njohur te fushes se teknlogjise se informacionit ku spikasin ekspert te fushesh. Apikimet e para kane nisur, ndersa afati perfundimtar per te konkuruar eshte data 31 mars, pas kesaj date, fundi i prillit do te percaktoje ne nje mbremje gala me te miret.

  Kategorite e nominimeve jane pese: Kreativiteti TIK i Vitit, i cili vlereson te gjithe programuesit, zhvilluesit, arkitektet, inxhinieret e softuereve apo grupet e punes qe kane zhvilluar nje program, aplikacion apo harduere.

  Akademiku TIK i Vitit, ku vlereson profesoret e ICT-se dhe te fushave derivateve te saj, me arritjet e tyre, qofte nje publikim ne boten e teknologjise.

  Mobiliteti TIK i Vitit. Vlereson ēdo projekt individ apo aktivitet, te fushes se ICT-se, te realizuar me sukses ne funksionin e plote te termit “mobility”, qe mund te jene te fushes bankare, publike apo private.

  Tema e Diplomes TIK e Vitit eshte nje ēmim i rendesishem qe vlereson te gjithe studentet e informatikes dhe te shkencave kompjuterike.

  I fundit, por jo me pak i rendesishem eshte cmimi Ylli nė ngritje i Vitit TIK, i cili eshte inkurajues per brezin e ri. Eventi pritet te shnderrohet ne nje tradite te pervitshme per te promovuar profesioniste dhe inovatore ne fushen e IT-se, duke dhene nje kontribut ne zhvillimin e teknologjise se informacionit dhe ne zbulimin e talenteve te reja.


  Burimi: Top-Channel

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Inisjative e mire! Suksese pjesemarreseve!

 3. #3
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14
  Po aplikoj dhe une te fitoj cmimin e Counter Strike

 4. #4
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Arjol Lexo postimin
  Po aplikoj dhe une te fitoj cmimin e Counter Strike
  hehe

  ;P ;P

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 29-11-2010, 09:25 PM
 2. Bukuroshe ne fushen e tenisit!
  Nga ReniX nė forum Sportet nėpėr botė
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 27-07-2010, 10:34 PM
 3. Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 04-09-2009, 11:49 PM
 4. “Top Channel”, licence kombetare
  Nga Altin111 nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 24-01-2008, 02:40 PM
 5. Lėvizja Kombėtare Shqiptare Nė Vitet 30-70
  Nga Altin111 nė forum Historia Shqiptare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 26-11-2007, 11:29 PM

Etiketat pėr kėtė Temė