Si te cinstalojme programe ne ubuntu


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 5 prej 5
 1. #1
  olsian Maska e olsiani
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Postime
  9
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Si te cinstalojme programe ne ubuntu

  Receta Gatimi

  Pershendetje. Sapo kam instaluar ubuntu 12.04 LTS jam fare i ri ne kete OS dhe nuk di si te cinstaloj programet qe kam instaluar vete. E kam provuar ne Ubuntu Software Center kam shkrojtur emrin ne search por nuk me del. Ne terminal nuk di te punoj Mund te me thoni si mund te veproj mundesisht ne nje menyre sa me te lehte per nje fillestar. Faleminderit

 2. #2
  i/e rregjistruar 20% Maska e Atlantis
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Postime
  299
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Pikėrisht me 'Ubuntu Software Center'(Shqip Qendra e Programeve tė Ubuntu) ēinstalohen por edhe instalohen programet.Hyjmė te 'Ubuntu Software Center' klikojmė 'Tė gjitha programet' (apo all programs nė anglisht)lart nė tė majtė pastaj klikojmė 'I instaluar'lart nė mes(programet qė janė tė instaluara)pastaj zgjedhim(selektojmė) programin qė duam ta ēinstalojmė ku pasi tė selektohet programi nė tė djathtė shkruan hiqe (uninstall besoj ashtu sepse unė e kam nė Shqip Ubuntun dhe nuk jam i sigurtė se si shkruan te ti)klikon te hiqe apo uninstall pastaj ta kėrkon passwordin e llogarisė nė Ubuntu shkruan passwordin dhe ēinstalohet programi.Pra shumė thjeshtė,bile edhe mė lehtė se nė Windows. 3. #3
  olsian Maska e olsiani
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Postime
  9
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Po me sa di une , eshte ketu cinstalimi kam bere e nje foto.

  Por desha te thesha qe te gjitha programet ketu jane instaluar dhe se nuk jane ne ndonje folder tjeter pervec se ne keto foldera qe jane paraqitur ne figuren me siper?

 4. #4
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Shume qart ta ka shpjeguar Atlantis!

  Aty jane te gjitha "paketat/software" te Ubuntu, te ndara ne kategori!

 5. #5
  olsian Maska e olsiani
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Postime
  9
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Faleminderit per shpjegimin djema. Tani po e kuptoj dhe dua te them se jam fillestar ne kete OS dhe me ndihmen tuaj te vyer mund te futemi dhe ne fillestaret ne boten e Linux

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Ubuntu Linux 12.04
  Nga vaaldr1n nė forum Shpėrndarjet Linux/Unix
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 02-05-2012, 09:25 PM
 2. Si te instalojme Programe ne Ubuntu!
  Nga ReniX nė forum Shpėrndarjet Linux/Unix
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 22-04-2012, 01:04 PM
 3. Wireless ne Ubuntu 10.10
  Nga arti78 nė forum Shpėrndarjet Linux/Unix
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 25-04-2011, 10:16 PM
 4. What is Ubuntu - Video
  Nga ReniX nė forum Shpėrndarjet Linux/Unix
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 31-10-2010, 12:35 AM
 5. Nje Dock per Ubuntu!
  Nga ReniX nė forum Shpėrndarjet Linux/Unix
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 22-09-2010, 05:37 PM