Ai...Ajo..ose...Ata te Dy...


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 23
 1. #1
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Ai...Ajo..ose...Ata te Dy...

  Receta Gatimi

  Ajo-Sytė mos ti pafsha!
  Ai - Nė fund tė botės shkofsh!

  Ajo-As nė mendje mos tė vafsha!
  Ai -Pėr mua, kurrė mos ėndėrrofsh!

  Ajo-Merri tė gjitha me vete!
  Ai. -Dhe netėt pa gjumė!

  Ajo i tha – Zemėr!
  Ai - Tė dua shumė!

  Nuk kishte mė fal,
  As ceremoni!

  Ajo e dashuronte!
  Ēmėndej pėr tė, ai!.....

  hahahahaha sa e bukur!...

 2. #2
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Une bregu ….. ti vala
  Une zėri ……. ti fjala
  Une kėnga ….. ti melodia
  Une zemra ….. ti implusi i rrahjeve te mia ……
  Nė kupėn e lotėve…rrinte trishtimi…
  Nė kupėn e ėndrrave ….rrinte gėzimi….
  Nė kupėn e kujtimeve ….rrinte sekreti….
  Nė kupėn e jetes….rrinte realiteti
  Bukuria yte !!!
  Per buzet e tua – perdor te Verteten
  Per syt e tu – perdor gezimin
  Per duart e tua – perdor sherbimin
  Per vesht e tu – perdor durimin
  Per zerin tend – perdor miresin
  Per zemren tende – perdor dashurine....

 3. #3
  i/e rregjistruar 35% Maska e STJUART
  Anėtarėsimi
  Apr 2012
  Postime
  747
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  8
  ...''Une bregu ….. ti vala
  Une zėri ……. ti fjala
  Une kėnga ….. ti melodia
  Une zemra ….. ti implusi i rrahjeve te mia …''

  .....une.........ti......

 4. #4
  i/e rregjistruar 20% Maska e anonymus
  Anėtarėsimi
  Dec 2012
  Postime
  184
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  7
  AI po shkoi,
  AJO po ku,
  AI ne kinema,
  AJO me ke do shkosh,
  AI me shoqet e mia,
  AJO cfar thua ,
  AI ato qe thashe,
  AJO a keshtu na qenka,
  AI ēfare do te thuash,
  AJO edhe une do dale me shoket e mi,
  AI rri moj ne shtepi ,

 5. #5
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Vorrei essere un'arpa
  per sentir le tue mani
  scorrere lente
  sulle mie corde...
  e delle note
  amarne il suono.
  Vorrei essere una rosa
  stupire di colore
  i tuoi occhi...
  inebriarti
  di profumo i sensi
  e ammaliarti il cuore.
  Vorrei essere un frutto...
  vorrei che le tua bocca
  mi mordesse piano
  fino a gustarne
  succo di dolcezza
  ed amarne il sapore.
  Vorrei essere stella cadente
  nelle braccia tue...
  esaudirei fiumi di pensieri.
  Vorrei...
  ma sono donna
  amami cosģ...
  sotto il tuo cielo
  su delicata polvere
  di luna...

 6. #6
  i/e rregjistruar 20% Maska e Shaban Cakolli
  Anėtarėsimi
  Aug 2010
  Vendndodhja
  Gladbeck, Germany
  Postime
  142
  Reputacioni
  0
  ai dhe ajo
  une e dua
  ajo me do

 7. #7
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Une dhe ti...ti je jeta,zemra,shpirti,immmmmmmmm!.........zemrush...c uni im i embel,,i vogel....

 8. #8
  i/e rregjistruar 20% Maska e anonymus
  Anėtarėsimi
  Dec 2012
  Postime
  184
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  7
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Auroraa Lexo postimin
  Vorrei essere un'arpa
  per sentir le tue mani
  scorrere lente
  sulle mie corde...
  e delle note
  amarne il suono.
  Vorrei essere una rosa
  stupire di colore
  i tuoi occhi...
  inebriarti
  di profumo i sensi
  e ammaliarti il cuore.
  Vorrei essere un frutto...
  vorrei che le tua bocca
  mi mordesse piano
  fino a gustarne
  succo di dolcezza
  ed amarne il sapore.
  Vorrei essere stella cadente
  nelle braccia tue...
  esaudirei fiumi di pensieri.
  Vorrei...
  ma sono donna
  amami cosģ...
  sotto il tuo cielo
  su delicata polvere
  di luna...

  la tua voce e molte dolce,
  mi fa sentire melio,
  cuanto lo sento mi sento contento ,
  ti vguardo ti sento la tua voce ,mifa diventare sereno,
  se tu eri vicino te lo speigavo melio ,
  se con la tua voce io mi diverto,
  io non ti poso dire come io ti imagino,
  come una fragula che e bela rosa , se lo meti in boca si cocula,
  si scolie piano piano e lascia il sapore ,

  ( cofedenziale)

  " mi poi dire da che parte abiti, in balcani altraparte di adriatico"

 9. #9
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  o dio o dio, ca italishte

 10. #10
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Arjol Lexo postimin
  o dio o dio, ca italishte
  po ku je qe sa tu t'lyp... Doku n'fb... (:

  btw; Shkruani shqip se e dim qe dini gjuhe te huaja (:

 11. #11
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga anonymus Lexo postimin
  la tua voce e molte dolce,
  mi fa sentire melio,
  cuanto lo sento mi sento contento ,
  ti vguardo ti sento la tua voce ,mifa diventare sereno,
  se tu eri vicino te lo speigavo melio ,
  se con la tua voce io mi diverto,
  io non ti poso dire come io ti imagino,
  come una fragula che e bela rosa , se lo meti in boca si cocula,
  si scolie piano piano e lascia il sapore ,

  ( cofedenziale)

  " mi poi dire da che parte abiti, in balcani altraparte di adriatico"
  A ka mundesi te mos me citosh me?!....dhe eshte hera e fundit qe ta them...posto ku te duash,cfare te duash...por asgje qe te me citosh me mua...ok!....se ta kam bere disa here te qarte....

 12. #12
  i/e rregjistruar 20% Maska e anonymus
  Anėtarėsimi
  Dec 2012
  Postime
  184
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  7
  ok menefega un cazo , stai trancuilo non ti disturbo piu ,
  non ho capio cuale motivo, hai trovato , per rispondere in cuesta maniera,

 13. #13
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Te marte ty me gjithe italishten tende...thjesht nuk me pelqejne komentet e tua...dhe meso te sillesh si njeri dhe te njohesh rregullat e komunikimit..dhe ato frazat qe ke perdorur nuk perdoren ne forum dhe njerezit e qytetruar nuk do ti perdornin kurr....

 14. #14
  i/e rregjistruar 20% Maska e anonymus
  Anėtarėsimi
  Dec 2012
  Postime
  184
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  7
  me sa di une jam munduar te sillem , sa me mire te jet e mundur, por une nuk e kuptoje , se cmunyre te sjelluri je mesuar ti, dhe kete une nuk mund ta di , do kisha deshire keto fjale ti shkruja ne privatcy, por ti e ke ēaktivizuar dhe ke bere te pamundur,
  por ti mesohu te pergjigjesh ne mynyre dipllomate,
  menyra e te pergjigjurit drejtperdrejt shpeshher tregon se je person i pa deshiruar,
  me vjen keq , qe e bere personale , te uroje gjith te mirat, AURORA

 15. #15
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Menyra e te pergjigjurit drejt per drejt eshte fytyra e personave te ndershem thote populli...e ata qe flasin fshehur jane frikacak...

  Nuk e mora personale....por e leme ketu biseden...nuk kam asgje me ty...po thjesht me te gjithe ketu...kur hapet nje teme flitet vetem per ate...dhe jo te behet muhabet....ketu eshte ceshtja....

 16. #16
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Mė mjafton tė jem nė krahėrorin tėnd edhe pa folur asnjė fjalė...

 17. #17
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Ai : - Ky Fustan Shume i Shkurter .
  Ajo : - Me Te Vertet . ?
  Ai : - Po. , Heren Tjeter Do E Marim Me Te Gjate . !
  Ajo : - Pfff ok . .
  Ai : - Dhe Ngjyre Te Bardhe . !
  Ajo : - Pse . ?( DjaaLi uLet Ne Gjunje Dhe Nxjerr Nga Xhepi Unazen )
  Ai :- Sepse Diten Tjeter Do Te Behesh Gruaja imee........

 18. #18
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  ai u mundua dhe po mundohet me te gjitha forcat (ato qe jane per momentin...) qe ta beje ate te kuptoje, po ajo s'kupton...

 19. #19
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Ajo ishte e vetdishme se ai eshte nje hiq
  Ai kot se nuk do e kuptoj kurr,, se per Ate Ai cdo her do mbete hiq

 20. #20
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Ndjenja te sinqerta dhe te pa vlersuara, degjo zemren per dashurine se shoqeria xhelozon ;D

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit