Derisa Google, Microsoft dhe Amazon akoma janė duke punuar nė rregullimin e gjėrave rreth klientėve desktop dhe sinkronizimit nė ré, pionieri nė ruajtjen online tė tė dhėnave – Dropbox, po zgjerohet me lehtėsi nėpėr web. Kėshtu Yahoo ka paralajmėruar partneritet me kėtė shėrbim, ku Yahoo! Mail tani do tė jetė i integruar ngushtė me Dropboxin. Me kėtė partneritet shfrytėzuesve u ėshtė mundėsuar ndarja dhe kėmbimi i fajllave direkt nga folderi online, por edhe ruajtja e attachmenteve nė to. Po ashtu, pėrmes integrimit tė Dropbox Chooser ėshtė tejkaluar edhe limit pėr attachmente tė cilat dėrgohen me e-mail, ku tė gjithė fajllat mė tė mėdhenj se 25 MB do tė ndahen pėrmes linkut pėr Dropbox. Pėr tė gjithė shfrytėzuesit e Yahoo mail mundėsitė e reja tashmė janė nė dispozicion.


Burimi: Koha.net