Hapat per te patur Vetulla te bukura....


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11

  Hapat per te patur Vetulla te bukura....

  Receta Gatimi

  Per te arritur nje vetull perfekte duhet te ndiqni keto hapa:

  Forma e Duhur

  Mundohuni t'iu krijoni vetullave nje form te duhur qe pershtatet me formen e fytyres suaj...preferohet te jene paksa te trasha,pavarsisht trendeve te rinje....vetulla e trash eshte gjithmone In...

  Gjatesia

  Gjatesia e tyre duhet te jete e barabarte me fundin e buzeve....ne menyre qe te mos kene gjatesi me shume...dhe t'iu bejne te dukeni keq...

  Lapsi

  Preferohet te perdoret nje laps me ngjyren e vetulles suaj...me ngjyren tuaj te flokeve...per te mos krijuar kontrast...

  Krehja

  Vetullat krihen me ane te nje kreheri te vecant per vetullat....i cili ka dy ane...anen e brushes dhe kreherit...ky eshte nje element i rendesishem dhe iu ndihmon te arrini formen perfekte....

 2. #2
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Vetullat pėr tė mos patur dhimbje

  Heqja e vetullave me piskatore mund tė jetė e dhimbshme. Pėr tė ndjerė mė pak dhimbje, kaloni nė zonėn e vetullave njė pastrues veshėsh tė njomur me alkool dhe do t’jua pakėsojė dhimbjen.

 3. #3
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  dhe me qe me doli para kjo tema e vetullave......nqs doni vetulla te plota....dhe qerpik sa me te gjat....i lyeni dy her ne jav me vazelin....vaj recini...ose vaj kokosi.... I mban 10 min ...dhe pastaj i lan....

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Mėnyrat pėr tė pasur vetulla tė bukura
  Nga ardona nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 01-06-2012, 09:57 AM
 2. CSS Hapat e para per te mesuar CSS - Cascading Style Sheets
  Nga Al Capone nė forum Gjuhėt e Programimit
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 29-02-2012, 01:24 AM
 3. Hapat baze te stretching
  Nga ReniX nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 29-01-2011, 06:13 PM
 4. Nė dietėn “Step” hahet mė pak dhe numėrohen hapat e ecur
  Nga Kliton nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 29-01-2009, 05:27 PM
 5. SHBA, hidhen hapat pėr transplantimin e mitrės
  Nga ReniX nė forum Shkenca dhe Jeta
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-01-2007, 03:18 PM