Whatsapp ėshtė mė i madh se Twitter


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 5 prej 5
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Smile Whatsapp ėshtė mė i madh se Twitter

  Receta Gatimi
  Sherbimi per mesazhim te ēastit, WhatsApp, i leshuar ne Vitin 2009, qe ate kohe eshte bere aplikacioni i vetem me i perdorur ne smartphone ne App Store te iTunes. Qindra e miliona perdorues dergojne mbi 18 miliard mesazhe ne dite.

  Sipas D: konferences Dive Into Mobile te mbajtur te Marten, CEO Jan Koum tha se WhatsApp tani ka me shume perdorues se sa Twitter, duke theksuar se sherbimin e perdorin 200 milion perdorues aktiv ēdo muaj. Sipas disa raportimeve, Kompania mori disa oferta nga Google me heret ket muaj, megjithese Kompania tha se nuk kemi pasur bisedime te tilla.

  Koum ne fjalimin e tij gjithashtu tha se Kompania i ka ne process ēdo dite 12 miliard mesazhe qe dalin dhe 8 qe hyjne, duke e bere keshtu sherbimin me te popullarizuar te msazhimeve te ēastit. Me mė pak se 50 inxhiniere te punesuar, kompania ka gjithashtu raportin me te larte te perdorueseve aktiv te punesuar se sa ēdo tjeter ne lojen e teknologjise.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Shume sherbim fantastik

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  Shume sherbim fantastik
  Plus 1!

  Veē edhe Twitter i mir si blog socjal! Shum ma i mir se fb! Bile une jom ka menoj me mbyll fb kejt...

 4. #4
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Ku do lesh Android

 5. #5
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Si ore do mbyllesh Fb ti po ku ti mar te rejat per Android un pastaj

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Cili eshte mekati me i madh qe mund te bej nje person?
  Nga Erinaa nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 24
  Postimi i Fundit: 27-03-2013, 02:24 PM
 2. Cili nga dy numrat ne rrenje katrore eshte me i madh
  Nga ReniX nė forum Probleme dhe Ushtrime Shkollore
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 17-08-2012, 09:39 PM
 3. Cili eshte qyteti me i madh qe keni vizituar?
  Nga ReniX nė forum Votime dhe Sondazhe
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 15-05-2011, 10:40 AM
 4. Robben: Bayerni nuk ėshtė ekip i madh
  Nga MAJDI nė forum Futbolli
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 27-05-2010, 07:54 PM
 5. Sot, eshte festa e Bajramit te Madh
  Nga Erlindi nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 27-11-2009, 04:00 PM

Etiketat pėr kėtė Temė