Receta Gatimi

Qyteti hesht.....


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 10 prej 10
  1. #1
    E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
    Anėtarėsimi
    Jan 2013
    Vendndodhja
    Honoluluuu
    Postime
    3,023
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    15

    Qyteti hesht.....

    Neteve qyteti duket si nje panoram e gjalle dhe e vdekur…aq I heshtur sa dhe I zhurmshem….sa ndonjehere te duket se te duhet pak qetesi…por edhe heshtja vret dhe thyen c’do grimc te qepur te shpirtit tend….njerezit endacak vrapojne…te grumbulluar si flet te djegura te bera shkrrumb….si ato flete te pa bere ende hi…
    E lart nje vajze sodit keto pamje si te ishte nje spektore e pamjeve madheshtuese….por te vrazhda ne te njeten kohe….
    Qyteti duket bukur gjithsesi…nuk mungojne yjet,as hena nuk mungon…madje leshon nje buzeqeshje te brisht prej se largu…per ti thene asaj vajze se nuk je vetem…jam edhe une me ty….
    Ajo pastaj mbeshtet ne parmakun e ftohte…dhe mundohet ta pastroj…se ndoshta duke e pastruar shpesh…ai nuk do te jete me aq e ftohte….por ajo ende nuk e di,ndoshta nuk e kupton se ai eshte nje cop e forte hekuri…qe vetem per tu ngrohur nuk ka se si te ndodhe…kurrsesi…hekurin nuk e ngroh askush…pervec se diellit te forte….
    U mbeshtet serisht,dhe shihte fytyrat e largeta te njerzeve…dhe buzeqeshte me vehte ndonjehere….ky qytet hesht…sikunder dhe ajo…te pakten e kemi nje te perbashket te madhe…pastaj nje thirrje e larget u degjua…kenga e yjeve…e henes…e vajzes…qe kendonin ne shpirtin e saj…duke u dridhur fjalet qe pengoheshin dhe percilleshin me te forten dhe te athten shijen e veres….qe te injektohet ne gjake si helm I embel te cilin e pi dhe nuk I thua ndal….here te duket helm e here mjalte…here te dhuron buzeqeshje…gezim…here te mberthen ne guacken e trishtimit…ne guacken me te keqe te vetmis…
    Pastaj ti e thith deri ne piken e fundit…dhe kur e sheh se gota eshte e zbrazet bosh…e tund goten me inat…ti nuk mund te mbarosh…je ilaci im…kush te piu?...une jam koshiente…une jo…mos ndoshta yjet?...mos ndoshta njerzit?...mos ndoshta ky qiell qe perpin gjithe shijet?...une jo!...shpirti im…ai ndoshta te ka pire ty…vetem se une I kisha syte e mbyllur dhe nuk e pash…se si e ne cfare moment u zbraz gota ime…
    Pastaj ajo e mbush goten serisht….filloi te qeshte me ze….hahahaha…kete here do te te shoh kur te zbrazesh….kete here nuk me shpeton dot…do te te shoh me sy se si do te te perpij…ti ne buzet e mia behesh puthje e embel…ne shpirtin tim behesh ilac…ne got mbetesh nje njoll e kuqe…e ngjashme me nje pike gjak…….

  2. #2
    i/e rregjistruar 20% Maska e ema love
    Anėtarėsimi
    Jun 2013
    Postime
    410
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    11
    naten ne pergjithesi e dua shume ,ka aftesine ti abstragoje gjerat ,dhe qyteti im me pelqen naten ,eshte i qete por me shume drita,sa her kaloj ne ato rruge me vjen nje melankoli ,me duket qyteti shume i vetmuar

  3. #3
    E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
    Anėtarėsimi
    Jan 2013
    Vendndodhja
    Honoluluuu
    Postime
    3,023
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    15
    Zakonisht qyteti ne mbremje eshte shume i heshtur....mua shpesh me ndodhe te rrij deri vone vetem duke u bere dhe une pjese e heshtjes se tij...

    ka nje heshtje te embel...dhe vetem dritat dhe freskia e mbremjeve me yje...duket sikur te sheron!...

  4. #4
    i/e rregjistruar 20% Maska e ema love
    Anėtarėsimi
    Jun 2013
    Postime
    410
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    11
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Auroraa Lexo postimin
    Zakonisht qyteti ne mbremje eshte shume i heshtur....mua shpesh me ndodhe te rrij deri vone vetem duke u bere dhe une pjese e heshtjes se tij...

    ka nje heshtje te embel...dhe vetem dritat dhe freskia e mbremjeve me yje...duket sikur te sheron!...
    shume e vertet kjo e dashur dhe une jam si ti ,mund te rri me ore te tera te pi nje kafe duke veshtruar qytetin naten,ketu te une eshte nje lokal qe eshte pak ne periferi por aty iki pi kafe dhe eshte ne koder dhe duket gjithe qyteti ,plot drita,ajer dhe me shijon aty cdo gje,ndoshta e bene mistike dhe atmosfera e mbremjes

  5. #5
    E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
    Anėtarėsimi
    Jan 2013
    Vendndodhja
    Honoluluuu
    Postime
    3,023
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    15
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ema love Lexo postimin
    shume e vertet kjo e dashur dhe une jam si ti ,mund te rri me ore te tera te pi nje kafe duke veshtruar qytetin naten,ketu te une eshte nje lokal qe eshte pak ne periferi por aty iki pi kafe dhe eshte ne koder dhe duket gjithe qyteti ,plot drita,ajer dhe me shijon aty cdo gje,ndoshta e bene mistike dhe atmosfera e mbremjes
    hahahahhaha...edhe mua me pelqejne pamjet e qytetit tim...por ne vend te kafes...marr kufjet dhe degjoj muzik...derisa me mbyllen syt...edhe kur dilja me pushime jasht qytetit....keshtu dilja...sidomos ne Sarand....e adhuroja ate qytet....

  6. #6
    Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
    Anėtarėsimi
    Nov 2008
    Postime
    2,893
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    18
    Shkrimet e tua me kujtojne librin Le Metaformosi

  7. #7
    i/e rregjistruar 20% Maska e ema love
    Anėtarėsimi
    Jun 2013
    Postime
    410
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    11
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Auroraa Lexo postimin
    hahahahhaha...edhe mua me pelqejne pamjet e qytetit tim...por ne vend te kafes...marr kufjet dhe degjoj muzik...derisa me mbyllen syt...edhe kur dilja me pushime jasht qytetit....keshtu dilja...sidomos ne Sarand....e adhuroja ate qytet....
    hahahah edhe mua me pelq shume kur zbret ato shkallet,pyes veten humb dot ne sarand cdo varg shkallesh te conte ne vende te ndryshme por serisht ti e kuptoje ku ishe ,ne mengjes ishin lokalet ne breg dhe sa me shijonte ajo kafja,eh cna kujtove auror kohe te kaluara eh shume te bukura

    - - - Updated - - -

    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Arjol Lexo postimin
    Shkrimet e tua me kujtojne librin Le Metaformosi
    franz kafka nese e ke fjalen per te ,aurora ska te bej fare,eshte surrealist ai

  8. #8
    E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
    Anėtarėsimi
    Jan 2013
    Vendndodhja
    Honoluluuu
    Postime
    3,023
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    15
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Arjol Lexo postimin
    Shkrimet e tua me kujtojne librin Le Metaformosi
    Se kam lexuar...por me bere kurioze loli...

  9. #9
    Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
    Anėtarėsimi
    Nov 2008
    Postime
    2,893
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    18
    Lalla Romano, ka shkruar librin me permbledhje historish, me tema te ndryshme treguar me pak rreshta dhe spjeguar mire, sikur dhe ti ti permblidhje keto krijime dhe ti beje te gjtha bashke e kishe publikuar 1 liber

  10. #10
    E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
    Anėtarėsimi
    Jan 2013
    Vendndodhja
    Honoluluuu
    Postime
    3,023
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    15
    hahahahaha po nuk kane lidhje me njera-tjetren hahahaha sa kam qeshur....po nejse nuk e kisha menduar ...t'iu hedhe nje sy te gjithave ndonje dite...dhe mbase ia dal ....

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

  1. Qyteti me i bukur i Shqiperise
    Nga labja nė forum Chit Chat
    Pėrgjigje: 51
    Postimi i Fundit: 27-06-2013, 09:37 PM
  2. Foto nga qyteti ku jetojme!
    Nga ReniX nė forum Galeria Fotografike
    Pėrgjigje: 31
    Postimi i Fundit: 04-05-2013, 02:12 PM
  3. Qyteti im
    Nga kuklla nė forum Ditari i meditimeve
    Pėrgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 28-04-2013, 09:16 AM
  4. Shitet ne ankand qyteti me 1 banor
    Nga URTESIA nė forum Kuriozitete
    Pėrgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 09-04-2012, 02:43 PM