Flas me ty....Ditari im....


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 20
 1. #1
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11

  Flas me ty....Ditari im....

  Receta Gatimi

  Hej “mikja ime” pershendetje…..
  Erdha serisht ne fletet e tua….te gdhend ato pak fjale….ose ndoshta shume fjale….qe ti nuk lodhesh kurr se mbajturi mbi trupin tend….mbase edhe lodhesh….por nuk ke ze te ankohesh kurrsesi….e persa kohe je e heshtur….une mund te te shfletoj sa here te dua….pa u ndrydhur nese ke apo jo deshir….une jam padronia jote…une jam zoteruesja jote…e nuk me intereson ajo cfare ti mund te ndjesh…
  A nuk ndodhe random keshtu?....keshtu funksionojne gjerat “mikja ime’…te gjithe jane pardon te dickaje…te gjithe kane aftesi te zoterojne dicka…pak pyesin per skllavet e tyre….e shume I shkelin me kemb ato…
  Gjithsesi,ketu nuk jemi per te folur per skllevet….e as per mua….por per jeten…dashurine…miresine e shpirtit….per ty….…ate qe shume pak e zoterojne…ose shume mbase,vetem se te pakte jane ate qe kane aftesi ta shprehin ate….
  Njerezit jane te cuditshem “mikja ime”….jane te cuditshem vertet….sjellejet e tyre pak here I kuptojme…per te mos thene asnjehere….por I degjojme gjithsesi…I degjojme me kujdesin me te madhe…sikur te ishin duke folur per muziken….per poezine…per artin…per hapsirat e thella te skuteve te shpirtit….te te bukurit shpirt….
  Keshtu veprojme….i degjojme…me vemendje…kur per nje cast….fap nderpriet filli I hapsirave ne tru…..thua se na lexojne mendimet…sepse per nje moment ndalojne se foluri…dhe te pyesin…me fal po me degjoje?....
  Dhe ti si e shkujdesur….mundohesh te kapesh pas fjalise se fundit…dhe thua….po…po po te degjoja…vetem se pyes veten cfare te ishte duke thene valle?....
  Ndonjehere njeriu e humbet sensin e realitetit…dhe kapet pas nje fantazie qe vete e sajon…pjelle e imagjinates se vete…zhytet aty…dhe prźt nje cifel zhurme qe te kthehet…perballe te te madhit realitet…
  Mikja ime…ku mbetem?...ah po…tek miresia….e bukur si fraz apo jo!...
  E zoterojne shume njerez…edhe kjo mikesh qe ndodhet perball teje…deshira e saj e madhe eshte te shohi buzeqeshje kudo…tek cilido…te jap shpirtin nese duhet…vetem qe te mos mungoj aty ku kemba e saj shkel….harmonia…miresia….ajo mbremjet I kalon duke u falenderuar zotin per c’do dite qe na dhuron….lutut per ata njerez qe kane njevoj per shendet…per buke…per uje…per buzeqeshje…E pasi mbyll syt I perpelit ashtu si shpesh…se nuk e merr gjumi…sic I ndodhe random keto kohe…
  Mikja ime…njeriu ka shume synime,vizione,deshira,endrra ne koke…e ne zemer….por disa porta njerezve I mbyllen…ashtu perpara syve…e I perplasen ne fytyre…ai vuan ta gjuaj ate dere…me c’te mundet…e griss me thonje…e gjuan me grusht….por asgje…ajo eshte thjesht nje cop krijese e pa fuqishme perball atyre dyerve….
  Mikja ime….a u merzite?....kjo ishte nje nder te paktat flete….per shkak se jam e lodhur…por une po te doja, te merzisja…te shfletoja sa doja une….se jam une padronia jote….padronia e te vetmes skllave….fleteve te tua….lapsit…dhe rreshtave te shpirtit tim…kur thash se isha padronia jote…ti ke qeshur me te madhe besoj….sepse ti me mire se sa une e di….se nese ka skllave ne kete bote ajo jam une….qe te sherbej deri ne endje….deri ne detajet me te imta…pa te shubrosur….pa gabime…por gdhend ne fustanin tend te bardhe dhembjen time….per te bere me re bardhesine tende…pastertine tende….
  Mikja ime…me fal nese te quajta skllave…sikunder mund ta quaj une veten tek ti….ne jemi gjithcka kemi ne kete bote….mikesha te hapsirave te ndryshme por te te njejtit shpirt…une shkruaj mbi ty…e ti dukesh e bukur nen shkrimin blu….te bukur e te rrumbulllakosur….je piktura perfekte….e nje vajze…qe mezi prźt te te shtrengoj ne duart e saj….si te vetmin thesar qe ka…

 2. #2
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14
  e bukur.... po nga keto pikat..... nuk hoqe dore.... ...

 3. #3
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  ......

 4. #4
  i/e rregjistruar 20% Maska e catemidleton
  Anėtarėsimi
  Mar 2013
  Vendndodhja
  where I want to be
  Postime
  456
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  8
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Auroraa Lexo postimin
  ......

 5. #5
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  avash se u kepute hahahaahha ca ke qe qesh...apo qesh me talentin tim ...hahahahhaa

  ejjjj...diskutojme e bejme shaka tek tema te tjera...aman se nuk dua qe punet e mia te mundimshme te behen chit-chat hahahahahahaha

 6. #6
  i/e rregjistruar 20% Maska e catemidleton
  Anėtarėsimi
  Mar 2013
  Vendndodhja
  where I want to be
  Postime
  456
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  8
  nuk je aq e zgjuar ti sa te shkruash te tille rreshta,se ta njoh kapacitetin... hajde thuaj ku e ke marre se na bere kurioze.

 7. #7
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Une nuk e mbaj veten per te zgjuar....dhe te kesh dhunti per te shkruajtur nuk duhet domosdoshemrisht te jesh i zgjuar...mjafton qe ate pak deshire qe ke ta shpalosesh atje ku duhet....gjithsesi rrofsh per komplimentin....hahahahahahaha....

  adresa eshte....made in me....

 8. #8
  i/e rregjistruar 20% Maska e catemidleton
  Anėtarėsimi
  Mar 2013
  Vendndodhja
  where I want to be
  Postime
  456
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  8
  Idon't think so ne fakt po hajt mo...bravo pastaj

 9. #9
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Sinqerisht e kam shkruajtur vete....eshte nje pjese nga "libri"...qe kam nisur te shkruaj....do me lexosh se do te ta dergoj me post........mos u cudit....kemi kohe qe nuk flasim....dhe une kam perparuar hahahahahahhahahaa

 10. #10
  i/e rregjistruar 20% Maska e catemidleton
  Anėtarėsimi
  Mar 2013
  Vendndodhja
  where I want to be
  Postime
  456
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  8
  hahahaha...e bukur kjo... e di te them vec qe kjo gje ndodh kur lexon shume libra dhe ti nis te shkruash...me ka ndodhur dhe mua shume here,madje dhe tani qe kam filluar te lexoj me shume dhe une,por eshte kalimtare ta siguroj...te pakten per mua...iku kaha per dashuri...gjithsesi te uroj suksese.

 11. #11
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Flm....

  hahahahahha e kam degjuar edhe une kete....por une lexoja edhe me pare...ama asnjehere nuk me shkonte ne mendje te shkruaja dicka timen...dhe u be kohe qe e kam filluar...kam avancuar goxha....sepse kur e shkruan ne laptop eshte e thjesht...dhe mjaftojne disa minuta e ti sheh se fluturojne faqet....

  e beje thjesht se me pelqen...e kam marr shume shume serizisht....uroj gjithcka te shkoj mire!....

 12. #12
  i/e rregjistruar 20% Maska e catemidleton
  Anėtarėsimi
  Mar 2013
  Vendndodhja
  where I want to be
  Postime
  456
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  8
  te uroj gjthe te mirat dhe une.po e di qe eshte me e thjeshte,se nuk te merr shume kohe shkrimi.une e nisa nje roman kur isha ne universitet,por ka ngel vec doreshkrim.une arrita pothuajse ne fund ,por duhen shume gjera per ta realizuar kete gje...money money...e poi crisi non ti lascia...

  - - - Updated - - -

  te shkruash nuk shkruan dot perdite...frymezimi vjen natyrshem...dhe vec atehere ti arrin te shkruash dicka te bukur vertet.te pakten mua keshtu me ndodh.

 13. #13
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  hahahaahahah ti kshyyyyyyyyy?.....hahahahahaa....

  e di qe duhen shume shume gjera....por kam nje mbeshtetje te madhe une....si nga ana monetare dhe shpirterore...se di te jemi mire...theme se do e realizoj....me kismet....

 14. #14
  i/e rregjistruar 20% Maska e catemidleton
  Anėtarėsimi
  Mar 2013
  Vendndodhja
  where I want to be
  Postime
  456
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  8
  po sikur ta kisha thene...nuk genjej o grifshe...po ishte me teper autobiografi dhe ndaj u terhoqa te them te drejten.

  - - - Updated - - -

  une mendoj se talenti jot eshte dicka tjeter dhe ti e di kush!!!te zune ethet????

 15. #15
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  ehhh autobiografi eshte mision i veshtir ne fakt....po po me ke thene me kujtohet...

  tani c'eshte ky talent se keq interpretohet kur e degjon ...une di qe kam shume talente...te kendoj e ke fjalen ti?....

  ama atje po kendoja per qejfin tim hahahahaha buciste zeri si kembor hahahahaha

 16. #16
  i/e rregjistruar 20% Maska e catemidleton
  Anėtarėsimi
  Mar 2013
  Vendndodhja
  where I want to be
  Postime
  456
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  8
  po ai qe i ka alergji poezite cfare thote...

  - - - Updated - - -

  je shume e djallezuar ti po pra kenga eshte talenti jot dhe sinqerisht me vjen keq qe nuk munde te vazhdoje me tej.

 17. #17
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  hahahahahahahhaa vazhon ti kete inat....por e pa qe une talent me vete hahahahahaa dhe tha ok...beje c'te duash....

  jemi pershtatur shoqe........

  - - - Updated - - -

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga catemidleton Lexo postimin
  po ai qe i ka alergji poezite cfare thote...

  - - - Updated - - -

  je shume e djallezuar ti po pra kenga eshte talenti jot dhe sinqerisht me vjen keq qe nuk munde te vazhdoje me tej.
  ahhahahaha sa gjera kam lene ne mes une...

 18. #18
  i/e rregjistruar 20% Maska e catemidleton
  Anėtarėsimi
  Mar 2013
  Vendndodhja
  where I want to be
  Postime
  456
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  8
  bukur...duhej...eshte teper pozitive...

  - - - Updated - - -

  e le dhe kete te fundit...

  - - - Updated - - -

  ate per te cilen flisnim shume bashke.

  - - - Updated - - -

  i thought you are sleeping!goodnight than sweetie

 19. #19
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  ej ma ktheve temen ne chit-chat....kalojme nga kafeja andej....jo me ketu....

 20. #20
  i/e rregjistruar 20% Maska e catemidleton
  Anėtarėsimi
  Mar 2013
  Vendndodhja
  where I want to be
  Postime
  456
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  8
  ishte ideja jote te bisedonim.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. A ekziston menyra qe ti flas ne facebook personit/es qe nuk e kam shoke/shoqe?
  Nga LittleHack nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 26-11-2012, 06:24 PM
 2. Ditari im
  Nga Enkelejda_24 nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 61
  Postimi i Fundit: 06-10-2009, 03:02 PM
 3. Ditari i Tiranes
  Nga kuklla nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 13-09-2008, 08:38 PM
 4. Ditari i ndjenjave
  Nga Dr-Leone nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 12-12-2006, 06:08 AM