Ēfarė krijese ėshtė kjo? (video)


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 5 prej 5
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Pyetje Ēfarė krijese ėshtė kjo? (video)

  Receta Gatimi
  Njė video e postuar nė internet ku tregohet trupi i pajetė i njė kafshe ujore, tė pahasur mė parė nga njeriu, ka ngjallur kureshtjen e pėrdoruesve, por edhe tė ekspertėve tė kafshėve qė popullojnė botėn ujore.

  “Monstra” e zbuluar nė plazhin Pukahina nė Zelandėn e Re ėshtė e gjatė rreth 9 metėr. Ka njė kokė tė stėrmadhe dhe dhėmbė tė mprehtė, aq sa mė shumė duket si fosil i njė dinosauri. Nga forma dhe mprehtėsia e dhėmbėve ekspertėt qė janė njohur me videon thonė se bėhet fjalė pėr njė krijesė mishngrėnėse.

  Elizabeth Ann, autorja qė ka postuar videon e para nė internet, thotė se nė pjesėn e pasme tė trupit, krijesa misterioze ėshtė e coptuar. Sipas saj, coptimi ka ardhur nga njė kafshė, apo grup kafshėsh tė tjera.

  Eksperti i kafshėve, Anton Van Helden i Universitetit tė Aucklandit thotė mund tė bėhet fjalė pėr mbetjet e njė orke, por tezėn e tij e kanė hedhur poshtė tė tjerė studiues qė thonė se “monstra” nuk ėshtė njė orkė dhe pėr kėtė mjafton tė shohėsh formėn e dhėmbėve qė i ka tė pėrthyer nė anė tė kundėrt tė orkės.

  Trupi i krijesės misterioze, qė mbetet ende pėr t’u verifikuar nėse vėrtet ėshtė njė e tillė, ėshtė nxjerrė nė bregdet nga njė stuhi e fuqishme qė goditi Pukahinan.


  Burimi: Top-Channel 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Ndonje specie e evoluar ose akoma e pa identifikuar

 3. #3
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  kam frik ta shikoj videon
  me siguri ndonje produkt i evolimit te gjallesave....

 4. #4
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  kam frik ta shikoj videon
  me siguri ndonje produkt i evolimit te gjallesave....
  Nuk te ha ajo ta shofesh nuk leviz

 5. #5
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Gjunah ka ngordh me goje hapur do ket pat uri

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Fitness: Cfare eshte dhe per cfare sherben?!
  Nga labja nė forum Fitness dhe Wellness
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 29-08-2014, 02:34 PM
 2. Kjo krijesė e mrekullueshme ėshtė drejt zhdukjes
  Nga Erinaa nė forum Flora dhe Fauna
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 16-09-2012, 07:33 PM
 3. Ēfarė ėshtė kompjuteri dhe ēfarė bėn ai?
  Nga MAJDI nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 23-11-2009, 01:08 PM
 4. Ēfarė ėshtė dhe pėr ēfarė shėrben BitTorrent
  Nga ReniX nė forum Software - Programe pėr Kompjuter
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-03-2008, 02:38 AM
 5. Ēfarė ėshtė dhe pėr ēfarė shėrben eMule?
  Nga ReniX nė forum Software - Programe pėr Kompjuter
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-03-2008, 02:32 AM

Etiketat pėr kėtė Temė