Yahoo tė blejė Tumblr?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 6 prej 6
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Pyetje Yahoo tė blejė Tumblr?

  Receta Gatimi
  Sipas raportimeve, Yahoo eshte e interesuar te bleje blogun social, Tumblr per nje ēmim prej 1 miliard Dollaresh. Tumblr do te ishte nje aset i madh per kompanine e vjeter, duke ju falenderuar numrit te anetareve te vet dhe demografise teper te re.

  AllThingsD raportoi dje se te dy Kompanite ishin ne negociata dhe CEO e Yahoo, Marissa Mayer, ishte ne bisedime me grupin e Tumblr. Sipas raportimit origjinal, Yahoo shpreson se Tumblr do te mund te ripertrije bazen e perdorueseve te saj me gjak te fresket te ri dhe gjithashtu t'u japė atyre nje inkursion ne marketingun mobil, nje fushe me te cilen Yahoo kishte veshtiresi.

  Tumblr ka raportuar se ka rreth 108 milion blogje, mbi 50 miliard postime dhe diku rreth 100 vizitore ēdo muaj, nese keto te dhena sipas ComScore jane te sakta. Dhe sipas Forbes, ata jane duke shikuar te bejne nje falenderim prej 100 milion Dollaresh per iniciativat e reja te reklamimit.

  Asgje nuk eshte konfirmuar zyrtarisht akoma, megjithese ka thashetheme nga burime te paemerta qe kjo ka gjasa te ndodh. Sidoqofte, gjithēka eshte akoma ne bisedime, por bisedimet mund te ndalen lehte.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Nje shpenzim pa vler! Yahoo! ka marr pak si kot keto vitet e fundit! Nuk ka nje produkt te sakt!

 3. #3
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Tumblr me duket kot

 4. #4
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga MAJDI Lexo postimin
  Tumblr me duket kot
  je gabim! Blogu me i mir per foto (se kryesisht per foto eshte) dhe qe mund ta perdoresh kudo...

 5. #5
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Per foto tashme doli porn-stagrami

 6. #6
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  Per foto tashme doli porn-stagrami
  fiks.....

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Top 10 blogjet mė tė mira nė Tumblr pėr t'u abonuar
  Nga vaaldr1n nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 13-05-2013, 01:13 AM
 2. Facebook do tė blejė aplikacionin WhatsApp?
  Nga vaaldr1n nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 08-12-2012, 11:11 PM
 3. Apple mendon tė blejė Greqinė?!
  Nga vaaldr1n nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 25-02-2012, 10:17 AM
 4. Zyrtare: Microsoft tė blejė Skype !
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 11-05-2011, 04:24 PM
 5. Tumblr rikthehet pas 24 orėve “pushim”
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 07-12-2010, 09:32 PM

Etiketat pėr kėtė Temė