Receta Gatimi

Dashurija e Motres!!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 6 prej 6
  1. #1
    ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
    Anėtarėsimi
    Nov 2010
    Vendndodhja
    √ĻŐЯĔ
    Postime
    9,974
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    24

    Unhappy Dashurija e Motres!!

    Ajo e pyeti tė motrėn: ”Sa gjethe kanė mbetur nė pemė?”
    E motra, me lot nė sy iu pėrgjigj:”Pėrse pyet e dashur?”
    Vogėlushja e sėmurė i tha:”Sepse e di qė jeta ime do tė pėrfundojė kur tė bjerė gjethja e fundit nga pema nė bahēe.”
    Motra e madhe iu pėrgjigj duke buzėqeshur: ”Atėherė do ta shijojmė jetėn dhe do tė bėjmė ē’tė duam. Apo jo?”
    Ditėt kalonin dhe vogėlushja e sėmurė e shijonte ēdo minutė tė jetės sė saj me motrėn e madhe, luanin, argėtoheshin, qeshnin dhe e shijonin fėmijėrinė. Sakaq, gjetet e pemės binin njėra pas tjetrės. Vetėm njė gjethe nuk iu dorėzua ndryshimeve klimaterike dhe acarit dimėror. Tek ajo gjethe ishin varur shpresat dhe ishin fokusuar sytė e vogėlushes sė sėmurė. Ajo ishte shpresa e vetme e saj.
    Ēdo ditė, nga dritarja e dhomės ajo ndiqte gjethen, pasi e dinte se rėnia e saj, do tė thoshte fundi i jetės sė saj pėr shkak tė sėmundjes. Kaloi vjeshta, erdhi dimri, na la shėndenė dhe dimri dhe gjethja nuk dorėzohej. Sigurisht, kjo e lumturoi shumė vogėlushen e sėmurė. Ajo kishte filluar tė marrė veten sėrish, ndihej mjaft mirė. Ajo filloi tė ecė dhe vrapojė si mė parė. Dukej sikur sėmundja e rėndė ishte zhdukur pėr tė mos u kthyer mė kurrė. Po gjethja? Si ishte e mundur qė nuk kishte rėnė nga ai dimėr i acartė?
    Njė ditė, u ngjit nė pemė qė ta prekė atė mrekulli, e cila nuk ishte dorėzuar. Kur arriti ta prekė, u befasua. Ajo nuk ishte gjethe normale, por njė gjethe plastike, e fokusuar fort pas degės sė pemės. Njė buzėqeshje i pėrshkoi fytyrėn e saj tė njomė. Sigurisht, ishte vepėr e motrės sė saj tė madhe. Shpresa ėshtė njė shpirt i dytė. Nėse nuk e humbasim atė, nuk humbasim asgjė tjetėr. Zoti u mbushte me shprese, ne kete dite shprese..!


  2. #2
    "Vlerėsoje veten, 20% Maska e ezel
    Anėtarėsimi
    Nov 2012
    Vendndodhja
    world
    Postime
    128
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    0
    me te vertet rrefim rrenqethes dhe na jep nje mesazh shum te fort Dashuria e motres eshte mbi te gjitha

  3. #3
    ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
    Anėtarėsimi
    Nov 2010
    Vendndodhja
    √ĻŐЯĔ
    Postime
    9,974
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    24
    ahhaha ne fakt....nuk eshte fare ai mesazhi

  4. #4
    "Vlerėsoje veten, 20% Maska e ezel
    Anėtarėsimi
    Nov 2012
    Vendndodhja
    world
    Postime
    128
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    0
    ai mesazh nuk eshte jo e di por desha ta jap nje mesazh se pak a shum lidhet me ket tregim

  5. #5
    E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
    Anėtarėsimi
    Jan 2013
    Vendndodhja
    Honoluluuu
    Postime
    3,023
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    15
    Dashuria e motres eshte shume shume e madhe.....e adhuroj motren time te vogel...dhe pse nuk i fal vetes nje veprim te pa menduar...e gjuajta me shpull ne diten e dasmes se saj...dhe ajo si e vogel qe ishte...shkoi tek mami dhe i tha....hahahahaha....o maaaaaaaa....ajo me rrau ......

    une e dua shume....e me mungon shume nishanja ime e bukur....

  6. #6
    i/e rregjistruar 20% Maska e catemidleton
    Anėtarėsimi
    Mar 2013
    Vendndodhja
    where I want to be
    Postime
    456
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    12
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Auroraa Lexo postimin
    Dashuria e motres eshte shume shume e madhe.....e adhuroj motren time te vogel...dhe pse nuk i fal vetes nje veprim te pa menduar...e gjuajta me shpull ne diten e dasmes se saj...dhe ajo si e vogel qe ishte...shkoi tek mami dhe i tha....hahahahaha....o maaaaaaaa....ajo me rrau ......

    une e dua shume....e me mungon shume nishanja ime e bukur....
    po si dhi e eger qe je ben dhe kshu gjerash.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi