Receta Gatimi

Dashurija e Motres!!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 6 prej 6
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  24

  Unhappy Dashurija e Motres!!

  Ajo e pyeti tė motrėn: ”Sa gjethe kanė mbetur nė pemė?”
  E motra, me lot nė sy iu pėrgjigj:”Pėrse pyet e dashur?”
  Vogėlushja e sėmurė i tha:”Sepse e di qė jeta ime do tė pėrfundojė kur tė bjerė gjethja e fundit nga pema nė bahēe.”
  Motra e madhe iu pėrgjigj duke buzėqeshur: ”Atėherė do ta shijojmė jetėn dhe do tė bėjmė ē’tė duam. Apo jo?”
  Ditėt kalonin dhe vogėlushja e sėmurė e shijonte ēdo minutė tė jetės sė saj me motrėn e madhe, luanin, argėtoheshin, qeshnin dhe e shijonin fėmijėrinė. Sakaq, gjetet e pemės binin njėra pas tjetrės. Vetėm njė gjethe nuk iu dorėzua ndryshimeve klimaterike dhe acarit dimėror. Tek ajo gjethe ishin varur shpresat dhe ishin fokusuar sytė e vogėlushes sė sėmurė. Ajo ishte shpresa e vetme e saj.
  Ēdo ditė, nga dritarja e dhomės ajo ndiqte gjethen, pasi e dinte se rėnia e saj, do tė thoshte fundi i jetės sė saj pėr shkak tė sėmundjes. Kaloi vjeshta, erdhi dimri, na la shėndenė dhe dimri dhe gjethja nuk dorėzohej. Sigurisht, kjo e lumturoi shumė vogėlushen e sėmurė. Ajo kishte filluar tė marrė veten sėrish, ndihej mjaft mirė. Ajo filloi tė ecė dhe vrapojė si mė parė. Dukej sikur sėmundja e rėndė ishte zhdukur pėr tė mos u kthyer mė kurrė. Po gjethja? Si ishte e mundur qė nuk kishte rėnė nga ai dimėr i acartė?
  Njė ditė, u ngjit nė pemė qė ta prekė atė mrekulli, e cila nuk ishte dorėzuar. Kur arriti ta prekė, u befasua. Ajo nuk ishte gjethe normale, por njė gjethe plastike, e fokusuar fort pas degės sė pemės. Njė buzėqeshje i pėrshkoi fytyrėn e saj tė njomė. Sigurisht, ishte vepėr e motrės sė saj tė madhe. Shpresa ėshtė njė shpirt i dytė. Nėse nuk e humbasim atė, nuk humbasim asgjė tjetėr. Zoti u mbushte me shprese, ne kete dite shprese..!


 2. #2
  "Vlerėsoje veten, 20% Maska e ezel
  Anėtarėsimi
  Nov 2012
  Vendndodhja
  world
  Postime
  128
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  me te vertet rrefim rrenqethes dhe na jep nje mesazh shum te fort Dashuria e motres eshte mbi te gjitha

 3. #3
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  24
  ahhaha ne fakt....nuk eshte fare ai mesazhi

 4. #4
  "Vlerėsoje veten, 20% Maska e ezel
  Anėtarėsimi
  Nov 2012
  Vendndodhja
  world
  Postime
  128
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  ai mesazh nuk eshte jo e di por desha ta jap nje mesazh se pak a shum lidhet me ket tregim

 5. #5
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  15
  Dashuria e motres eshte shume shume e madhe.....e adhuroj motren time te vogel...dhe pse nuk i fal vetes nje veprim te pa menduar...e gjuajta me shpull ne diten e dasmes se saj...dhe ajo si e vogel qe ishte...shkoi tek mami dhe i tha....hahahahaha....o maaaaaaaa....ajo me rrau ......

  une e dua shume....e me mungon shume nishanja ime e bukur....

 6. #6
  i/e rregjistruar 20% Maska e catemidleton
  Anėtarėsimi
  Mar 2013
  Vendndodhja
  where I want to be
  Postime
  456
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  12
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Auroraa Lexo postimin
  Dashuria e motres eshte shume shume e madhe.....e adhuroj motren time te vogel...dhe pse nuk i fal vetes nje veprim te pa menduar...e gjuajta me shpull ne diten e dasmes se saj...dhe ajo si e vogel qe ishte...shkoi tek mami dhe i tha....hahahahaha....o maaaaaaaa....ajo me rrau ......

  une e dua shume....e me mungon shume nishanja ime e bukur....
  po si dhi e eger qe je ben dhe kshu gjerash.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi